چاپ خبــر
شهردار فریدونشهر:

علت واگذاری ماشین آلات شهرداری، فرسوده بودن و به صرفه نبودن نگهداری آن‌هاست

شهردار فریدونشهر علت به مزایده گذاشتن ماشین آلات فرسوده خود را بیان کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، در پی سوالات و شبهاتی راجع به فروش تعدادی از ماشین آلات سنگین شهرداری فریدونشهر در پی انتشار آگهی مزایده این شهرداری، شهردار فریدونشهر در گفتگو با پونه زار توضیحاتی را ارائه داد.

ابراهیم گوگونانی با بیان این که آگاهی از عملکرد مالی شهرداری حق هر شهروندی است، گفت: کشور به سمت خصوصی سازی پیش می رود و اگر شهرداری هم نخواهد زیر بار سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی برود، هزینه های کمرشکن آن را از پای در خواهد آورد.

وی در پاسخ به شبهات و سوالات مطرح شده با اشاره به این که بولدوزر شهرداری هیچ گاه اجاره داده نشده است، تصریح کرد: شهرداری امسال حدود هشت روز از این بولدوزر استفاده کرد و تنها برای این مدت کوتاه ۴۵ میلیون تومان هزینه بر شهرداری تحمیل شد، آیا بهتر نبود شهرداری بیل زنجیره ای با مزد ساعتی ۳۵ هزار تومان را به خدمت می گرفت؟

کلیددار مرتفع ترین شهر ایران با تاکید بر این که عمر برخی از این ماشین آلات بیش از ۴۰ سال است، گفت: از طرفی تانکر لیلاند دو سال است به خاطر مشکل فرمان از پارکینگ خارج نشده است و نگهداری آن مستلزم صرف هزینه بی بازگشت است و از طرفی دیگر هم این ماشین تحویل فرمانداری نائین است که باید به زودی مالکیت آن تعیین تکلیف شود.

شهردار فریدونشهر علت واگذاری لودر کاترپیلار را فرسوده و فاقد سند بودن آن عنوان کرد و افزود: این دستگاه غنیمت جنگی بوده که توسط فرمانداری خرمشهر به شهرداری تحویل داده شده است و به علت نداشتن اسناد، اجازه گردش در سطح شهر را نداشته و در صورت وقوع حادثه ای، بیمه متقبل جبران خسارات نخواهد شد.

گوگونانی اظهار کرد: سال گذشته با بازنشسته شدن راننده سابق لودر که در دوران کاری خود مسئولیت برفروبی معابر مختلف شهر را برعهده داشت و به خوبی از پس این کار برمی آمد، نارضایتی هایی از نحوه برفروبی سطح شهر پیش آمده بود لذا امسال قراردادی با وی منعقد کردیم تا با مزد ساعتی ۶۰ هزار تومان در هنگام بارش برف شهر را برفروبی کند و همه هزینه های اصطحلاک و سوخت را هم متحمل شود.

وی ادامه داد: حال اگر مثل سال گذشته شش مرحله برف قابل برفروبی ببارد این راننده باید شش مرحله ۲۴ ساعته برفروبی کند که هزینه آن معادل هشت میلیون و ۶۴۰ هزار تومان می شود و این مقدار، تنها یک سوم هزینه های لودر کاترپیلار فرسوده شهرداری است.

شهردار فریدونشهر با بیان این که رانندگان ماشین آلات برفروبی شهرداری سال گذشته هنگام برفروبی، تخریب و خسارات زیادی به همراه داشتند، گفت: وقتی این کار توسط پیمانکار انجام شود، می توانیم از وی ادعای خسارت کنیم علاوه بر این که بهره وری ساختار اداری پایین است و وقتی کار به بخش خصوصی سپرده می شود به خاطر تامین منافع خود عملکرد بالایی خواهد داشت.

گوگونانی تصریح کرد: وجود ماشین آلات فرسوده در لیست اموال شهرداری باعث شده تا سازمان همیاری شهرداری ها هنگام تخصیص ماشین آلات به شهرداری فریدونشهر، آن ها را جزء اموال این شهرداری به حساب آورده و از واگذاری ماشین آلات جدید به آن خودداری کند.

کلیددار بام ایران از شهروندان خواست اگر دلایلی دارند که صلاح بر نفروختن این ماشین آلات توسط شهرداری باشد و نکته ای مدنظر دارند که شهرداری به آن توجه نکرده است، ادله خود را ارائه دهند چرا که شهرداری حتما استقبال خواهد کرد.

انتهای پیام/

 1. رضا گفت:

  جناب شهردار چرا ماشین آلات با قسمت بسیار پایین تر از عرف اجاره داده شده است

 2. با تشکر از زحمت کشان شهرستان فریدونشهرکه همه سی وتلاششان در بهبود شهرستان میباشد

 3. ضمن تقدیر وتشکر از شهردار-اعضای شورای اسلامی وپرسنل خدوم شهرداری تبدیل بودجه ۱٫۸ملیاردی سال ۱۳۹۲شهرداری به ۸میلیاردی سال ۱۳۹۵از شاهکارهای مهندس گوگونانی با اجرای طرحهای مختلف می باشد .مهندس خسته نباشید .

 4. علی گفت:

  کلید دار بام ایران ؟؟؟؟

 5. احمد گفت:

  جناب شهردار * ماشین آلات با قیمت بسیار پایین به اجاره واگذارده شده است و در این دو سال ماشین آلات مستهلک شده و هزینه تعمیرات وسرویس کلی با درامدی که از اجاره دریافت گردیده آیا همخوانی دارد – آیا زمینها نیز هزینه ای داشته است برای شهرداری برای آن چه بهانه خواهید اورد .

 6. شهروند می گه: ضمن تشکر از مدیریت شهری، اولا از بودجه ۲٫۸ میلیاردی سال ۹۳ ، سپس راه وصول آن؟ ثالثا بودجه ای قابل پذیرش است که ناشی از فروش اموال نباشد و از راه درآمدهای پایدار تحقق یابد ،امید است مدیریت شهری و شورای شهر دیدگاه تحقق بودجه را از فروش اموال و املاک خارج نمایدو سمت و سوی آن را تغییر دهد، زیرا پیش بینی چنین شتابان بودجه و راههای تحقق موقتی سرانجامش بن بست برای مدیران و شورای شهر آینده خواهد بود.

 7. بیل زنجیری ساعتی ۳۵۰۰۰ تومان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟درست خوندم حاجی؟؟؟؟؟؟ چطوریه لودر ۶۰ هزار تومنه ولی بیل زنجیری ۳۵ هزار تومن؟؟؟ الان بیل بکهو را هم ۳۵ به زور میدن بت
  لطفا نام و آدرس بیل زنجیری که ساعتی ۳۵ تومن کار میکنه رو بفرمائید تا بریم سراغش.

  تانکر لیلان نه
  لیلاند صحیح است. اصلاع کنید لطفاً.

  بعد یه سوال دیگه: وقتی یه وسیله فاقد اسناد هست چطوری میشه فروختش؟؟؟ وقتی برا شما ضرر داره پس برا مردم ضرر نداره؟؟ چطوریه لودرهای چینی از لودر کاتر پیلار آمریکایی بهتر شده؟؟؟ همین کاتر پیلار چند سال کار کرده؟؟؟

  یه سوال دیگه اینکه کامیون کمپرسی آتــِگو فرسودس الان؟؟؟؟؟ اگه لیلاند فرسودس درست، آتـــــِگو هم فرسودس؟؟؟؟
  بهتر نیس کامیونی که جارو داره رو بفروشین؟؟؟ البته جارو کن که نیس فقط گرد و خاک کن هس!!!!!

 8. معلم شما گفت:

  باسلام وعرض معذرت آقای جدیدی استهلاک ومستهلک خواهش می کنم اصلاح نمایید .

 9. اقای پونه زار لطفا گزارشی از برخورد تعداد ۱۱ خودرو در بلوار گلستان شهدا تهیه کنید وعلت اقدام دیر هنگام شهرداری را از انها جویا شوید که خصارت ناشی از این حوادث را چه کسی باید متقبل شود با کمال تشکر

 10. اگر خودرو یکی از مسئولین ادارات در این حادثه بود آنوقت گزارش پشت گزارش ، عکس پشت عکس و بیا و ببین پونه زار چه کار می کرد ولی چون خودرو مردم عادی بود با آن کاری ندارند این یک واقعیت است .

 11. ای کاش آقای خبرنگار پونه زار در حادثه برخورد دها خودرو در روز یکشنبه که براثر لغزندگی خیابانها به وجود آمد و خسارات بسیار زیادی به مردم متحمل شد یک گزارش و یا یک عکس سه در چهار تهیه و منعکس می کردی بهتر بود ولی چون خسارت دیدگان مردم عادی بودند بی خیال شدی …..

  • پونه زار گفت:

   دوست عزیز بعد از رخ دادن حادثه، پونه زار برای تهیه خبر از این واقعه مطلع نشد، در صورتی که تصویری از این حادثه تهیه نموده اید به همراه توضیحات برای ما ارسال کنید تا آن را پیگیری کنیم.

 12. محمود گفت:

  باسلام.باخوندن متن بالایکسری ابهاماتی برام بوجوداومدکه واقعاخیلی جای بحث وفکرداره!امیدوارم که یه جلسه پرسش وپاسخ بین ومردم وشهرداروشورابرگزاربشه تاروشنگری بشه…

Go to TOP