چاپ خبــر
رئیس اداره مخابرات شهرستان فریدونشهر:

تأمین اینترنت روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته در حیطه وظایف دولت است

عطایی با بیان این که شرکت مخابرات به عنوان یک شرکت خصوصی تعهدی در قبال ارائه خدمات به روستاها ندارد، ارائه خدمات مخابراتی به روستاها را طبق طرح خدمات عمومی اجباری دولت(USO) از وظایف دولت برشمرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، رئیس اداره مخابرات شهرستان فریدونشهر در گفتگو با خبرنگار پونه زار در مورد تأمین اینترنت روستاهای شهرستان گفت: ارائه خدمات در محدوده روستا و مناطق کمتر توسعه یافته فقط در حیطه وظایف دولت خدمتگزار جمهوری اسلامی ایران و در قالب طرح خدمات عمومی اجباری دولت(USO) بوده و شرکت مخابرات منطقه اصفهان و در رأس آن شرکت مخابرات ایران به عنوان یک شرکت خصوصی هیچ گونه تعهدی در قبال ارائه خدمات در سطح روستاها را ندارد.

حمید عطایی افزود: در حال حاضر متولی ارائه سرویس اینترنت پرسرعت در سطح کشور و برای 25000 روستا طبق توافق صورت گرفته شرکت های آواسل و های وب هستند که متأسفانه علیرغم پیگیری های صورت گرفته تاکنون شرکت های فوق هیچ اقدامی در این خصوص در سطح شهرستان انجام نداده اند.

وی ادامه داد: با این وجود پیرو پیگیری های فرمانداری و اداره مخابرات فریدونشهر در سال گذشته اینترنت پرسرعت روستاهای قلعه سرخ و نهضت آباد به بهره برداری رسیدند و در سال جاری روستاهای سرداب، میدانک اول و مصیر در برنامه اینترنت پرسرعت قرار گرفته اند که تا چند روز آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

طرح خدمات عمومی اجباری دولت(USO) به منظور تحقق موارد مندرج در قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر توسعه و ترویج ارتباطات و فناوری اطلاعات در نقاط مختلف کشور و الزامات دولت در خصوص تسهیل و تسریع دسترسی به خدمات مخابراتی، پستی و فناوری اطلاعات برای هر یک از آحاد کشور در نقاط روستایی و دورافتاده در برنامه و بودجه دولت لحاظ شده است.

خدمات طرح USO شامل خدمات رسانی تلفن ثابت به روستاهای محروم در سطح کشور، امکان ارائه سرویس های پیش پرداخت و پس پرداخت، ارائه بهتر خدمات الکترونیک دولت در روستاها، ارائه سرویس بانکداری الکترونیکی در روستاها، ارائه خدمات SMS، اینترنت، POS و ارتباطات بین الملل و امکان رومینگ با سایر اپراتورها است.

انتهای پیام/

 1. شرکت مخابرات منطقه اصفهان و در رأس آن شرکت مخابرات ایران به عنوان یک شرکت خصوصی هیچ گونه تعهدی در قبال ارائه خدمات در سطح روستاها را ندارد. این جمله از خنده دار ترین جمله هایی بود که من در طول عمرم خوانده ام. دوست عزیزی که مدیریت یک شرکت شهرستانی را بر عهده دارید شما خود در جملاتتان گفته اید شرکت مخابرات ایران و استان، بر این اساس روستاها نیز در حوزه فعالیت شما هستند.
  به شما با این جملات پیشنهاد میکردم زحمت بکشید و نام شرکت محل کارتان را از مخابرات ایران به مخابرات شهرهای ایران تغییر دهید اگر می توانستید عناوین و اسناد بالادستی را تغییر دهید.
  متأسفانه خصوصی در کشور ما بلای جان قشر ضعیف و روستایی شده است و بر اساس تفکر حاکم کنونی قشر ضعیف را اصلا نباید آدم حساب کرد آن ها را باید رها کرد تا یا خود رشد و به سطح رفاه متوسط جامعه برسند یا زیر لگدهای مدرنیته له و نابود شوند.
  خصوصی سازی و واگذاری نهادهای دولتی به بخش خصوصی که منطقاً با سود آوری و بی توجهی به تعهد و وجدان پیش خواهد رفت به دلیل آنکه مناطق روستایی و کم جمعیت سودآور نیستند از خدمات رسانی بهینه محروم و آرام آرام نابود می شوند.
  این تازه آغاز راه است با تفکری که در میان افکار عمومی بخش عظیمی از مردم جامعه حاکم است و نمونه آن در صحبت های این مدیر نیز دیده شد، امیدی به افزایش سطح رفاه مناطق محروم، قشر ضعیف و روستاها نباید داشت.

 2. سلام
  جناب آقای عطایی نزدیکترین روستا به شهرستان فریدونشهر روستای بیجگرد است می شود بگوئید در رابطه با خدمات اینترنت چه برنامه ای برای این روستا انجام داده اید ؟
  نزدیکترین روستا به فریدونشهر شاید 1500 متر فاصله داشته باشد اما خدمات اینترنت ندارد

  • همشهری گفت:

   سلام
   من که باور نمی کنم روستای بیجگرد هنوز اینترنت نداشته باشد اگر اینگونه باشد برای مخابرات فریدونشهر باید خیلی خیلی متاسف شد نزدیکترین روستا به شهر اینترنت ندارد چگونه آقای عطایی می گوید روستاهای سرداب، میدانک اول و مصیر در برنامه اینترنت پرسرعت قرار گرفته اند .
   مگر می شود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ متاسفم برای آقای عطایی

 3. با عرض سلام خدمت آقای رحیمی و سایر عزیزانی که این متن را می خوانند: باید به عرض برسانم شرکت مخابرات ایران همانند تمامی شرکت های خصوصی دیگر که در حوزه ارتباطات و فن آوری اطلاعات نام آور می باشند و از طرفی هیچ تعهدی هم در قبال ارائه خدمات به قشر روستا و محروم را ندارند و هیچ کس هم از آنها انتظار خدمت رسانی را ندارد باید بگویم مخابرات ایران هم شرکتی است خصوصی که فقط وظیفه ارائه خدمات در مناطقی را دارد که از قبل تجهیزات درآن نصب بوده و تعهدی در قبال محرومیت زدایی نداشته و این موضوع تنها و تنها جزئ وظایف لاینفک دولت خدمت گزار می باشد لذا پیشنهاد می کنم جهت افزایش اطلاعات عمومی خودتان هم که شده مطالعه ای در این خصوص انجام بدهید که موضوعی که اصلا مضحک نیست برای حضرتعالی خنده دار نباشد.ضمنا علارغم این موضوع بسیار مهم ،شرکت مخابرات منطقه اصفهان تنها به صرفه اقتصادی و سودآور بودن موضوع نپرداخته و در تمامی روستاهای دارای سوئیچ تلفن ثابت علارغم اینکه هیچ توجیهی از نظر فنی و اقتصادی ندارد اقدام به نصب تجهیزات اینترنت پرسرعت نموده واین درحالیست روستایی مانند سرداب که قبل از نصب و راه اندازی همیشه شاهد اعتراض روستاییان بودم در حال حاضر بعد از نصب تنها دو مشترک داشته و هیچ کس تمایلی برای استفاده از اینترنت پرسرعت را ندارد واین نمونه ای است از این موارد.
  در پایان هم باید به عرض برسانم شرکت مخابرات منطقه اصفهان و در راس آن اداره مخابرات فریدونشهر تمامی تلاش خود را در خصوص ارائه خدمات در روستاهای شهرستان که توانایی ارائه خدمات را دارند را انجام داده و همچنان ادامه خواهد داد.
  ضمنا برای آن بزرگوار که برای بنده اظهار تاسف نموده باید بگویم که شما که از نظر فنی تخصصی در این زمینه ندارید نیاز نیست برای من و یا هر کس دیگری اظهار تاسف کنید چرا که بنده نیز نمی توانم در هر زمینه ای که هیچ نظر و تخصصی ندارم بخواهم برای شخص یا اشخاصی افاضه فیض کنم.
  روستای بیجگرد هم در حال حاضر دارای سرویس 3G می باشد که بزودی نیز سرویس 4G هم راه اندازی خواهد شد که هم ابراز تاسف همشهری عزیز و هم پاسخ بیجگردی بزرگوار داده شده باشد.

Go to TOP