چاپ خبــر
رئيس پليس راه استان اصفهان مطرح کرد؛

نقش خودروهای فاقد تجهیزات ایمنی در ۸۲ درصد تصادفات فوتی اصفهان/ لزوم آشنایی رانندگان با شرایط نگهداری خودرو

سرهنگ پورقیصری گفت : ۸۲ درصد از تصادفات فوتی در جاده های استان در یکسال گذشته مربوط به خودروهای فاقد تجهیزات ایمنی مانند کیسه هوا و ترمز بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، رئیس پلیس راه استان گفت: 82 درصد از تصادفات فوتی در جاده های استان در یکسال گذشته مربوط به خودروهای فاقد تجهیزات ایمنی مانند کیسه هوا و ترمز ABS بوده است.

سرهنگ حسین پور قیصری در این خصوص اظهار کرد: تحقیقات صورت گرفته در خصوص تصادفات فوتی و جرحی رخ داده در سال 94 و 95 نشان می دهد که بیش از 60 درصد فوتی ها و مجروحان حوادث رانندگی در تصادفات خودروهای سواری اتفاق افتاده است.

وی افزود: بررسی ها همچنین نشان می دهد که 70 درصد تصادفات فوتی و جرحی در راه های برون شهری استان طی سال 95 در روز های پنجشنبه و جمعه و ایام تعطیل رخ داده است.

سرهنگ پورقیصری عنوان کرد: نکته قابل اهمیت این است که در سال 95 از بین تصادف فوتی رخ داده در سطح راه های برون شهری استان 82 درصد آنها مربوط به خودروهایی بودند که فاقد تجهیزات ایمنی خاص مانند کیسه هوا و ترمز ABS بودند.

این مسئول انتظامی عنوان کرد: همچنین نقش تجهیزات ایمنی نصب شده بر روی خودروها در تصادفات جرحی نیز مشهود است به طوری که در سال 95 تعداد پنجهزار و 846 فقره تصادف جرحی در جاده های استان رخ داده که باز می بینیم 86 درصد این تعداد فاقد تجهیزات ایمنی خاص نصب شده بر روی خودروها بودند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان خاطر نشان کرد: در سال 94 از میان تعداد فقره های تصادفات فوتی 80 درصد و جرحی86 درصد خودروها فاقد تجهیزات ایمنی بودند.

سرهنگ پور قیصری تصریح کرد: با توجه به آمارهای قابل توجهی که در این زمینه وجود دارد می توان نتیجه گرفت که نصب این گونه تجهیزات بر روی خودروها چقدر می تواند در کاهش کشته ها و مجروحان حوادث رانندگی موثر باشد.

وی افزود: به همین خاطر به کسانی که قصد خرید خودرو دارند توصیه می کنیم نسبت به مجهز بودن خودروی مورد نظر خود به تجهیزات ایمنی به منظور ارتقای ایمنی خود و سرنشینانشان و اطمینان و آرامش از رانندگی دقت نظر داشته باشند.

سرهنگ پور قیصری عنوان کرد: علاوه بر این توصیه می کنیم کسانی که خودروهای مجهز به تجهیزات ایمنی دارند نیز همه ساله با مراجعه به نمایندگی خودروساز ها و معاینه فنی ها از سلامت و بدون نقص بودن خودروی خود مطمئن شوند.

این مسئول انتظامی با بیان اینکه رانندگی فقط روشن و خاموش کردن خودرو نیست خاطر نشان کرد: یک راننده باید تا حدی آشنائی فنی از سیستم خودرو را داشته باشد و بداند از این وسیله چگونه باید مراقبت و محافظت لازم را به عمل آورد.

این مسئول انتظامی خاطرنشان کرد: همه رانندگان قبل از عزیمت به سفر نسبت به درست کار کردن تجهیزات خودرو، سیستم روشنائی، برق، برف پاک کن ها، لنت های ترمز، عاج لاستیک ها، تنظیم فرمان و … اطمینان حاصل کرده و با آرامش وارد جاده شوند.

Go to TOP