چاپ خبــر

160 میلیون لیتر مصرف روزانه کولرها در استان اصفهان

در حال حاضر سرانه مصرف آب در اصفهان حدود 151 لیتر است اما این رقم تا افق 1400 با توجه به اقلیم خشک اصفهان باید به حدود 115 لیتر کاهش یابد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار به نقل از ایلنا، در جشن بزرگ خنده آب که با حضور هزاران خانواده اصفهانی در پارک کوهستانی صفه برگزار شد مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: بیش از 5 سال است که با وقوع پیاپی پدیده خشکسالی منابع آبی کافی و پایدار در دسترس نیست. بر این اساس شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به منظور فرهنگ سازی مصرف صحیح برپایی برنامه هایی با محوریت آب را چگونه درست مصرف کنیم در پارک و میادین پر تردد در سطح استان در دستور کار قرار داده است.

سیداکبر بنی طبا افزود: در فصل تابستان باتوجه به افزایش روزافزون دما طبیعتاً مصرف آب هم افزایش می‌یابد به گونه‌ای که طی بررسی‌های صورت گرفته روزانه 160 میلیون لیتر کولرهای آبی در استان اصفهان آب شرب را به مصرف می‌رسانند که این رقم قابل توجهی است در حالیکه می‌توان با استفاده از سایبان و بعضاً جلوگیری از نشتی کولر این رقم را کاهش داد.

وی تغییر الگوی مصرف آب مردم را یکی از مؤلفه های کاهش سرانه آب برشمرد و گفت: رفتار مصرفی مردم زمانی مطابق با الگوی مصرف است که فرهنگ سازی مناسبی در این زمینه صورت گرفته باشد که شرکت آبفا استان اصفهان در سالهای اخیر درصدد بوده است با بهره گیری از ظرفیت رسانه های شنیداری، دیداری، مکتوب، دیجیتال، مراکز هنری، فرهنگی و گروههای مرجع این مهم را به خوبی انجام دهد که خوشبختانه اعمال این تدابیر در کاهش سرانه مصرف آب در اصفهان مؤثر واقع شد به طوریکه طی سالهای 89 تاکنون تقریباً 35 لیتر به ازای هر نفر در شبانه روز، ما شاهد کاهش مصرف آب در اصفهان بوده ایم چرا که در حال حاضر سرانه مصرف آب در اصفهان حدود 151 لیتر است اما این رقم تا افق 1400 با توجه به اقلیم خشک اصفهان باید به حدود 115 لیتر کاهش یابد تا این استان پهناور بتواند به خوبی از مرحله تنش آبی گذر نماید.

بنی‌طبا گفت: در فصل تابستان با افزایش دما مصرف آب نیز افزایش می یابد اما با این وجود از شهروندان اصفهانی تقاضا می شود که با توجه به گرمای هوا به توصیه های شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان پیرامون مصرف بهینه آب توجه کنند تا مصرف آب به درستی مدیریت شود.

Go to TOP