چاپ خبــر
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان:

97 درصد قتل‌‌ها در اصفهان کشف شده است/ انهدام 52 باند خلاف‌کار در 4 ماهه نخست سال 96

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از افزایش کشف 96.9 درصدی قتل‌های رخ داده در سطح استان اصفهان در 4 ماهه نخست سال خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار به نقل از فارس، ستار خسروی دیروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: با توجه به فعالیت‌هایی انجام‌شده در 4 ماهه ابتدایی سال جاری، شاهد افزایش 2 درصدی کشفیات نسبت به مدت مشابه در مجموع بوده‌ایم.

وی از افزایش کشف 96.9 درصدی قتل‌های رخ داده در سطح استان در 4 ماه ابتدایی سال خبر داد و افزود: شاهد کاهش 17.5 درصدی وقوع قتل در 4 ماهه ابتدایی سال در استان هستیم.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه جرایم خشن 9 درصد کاهش یافته است، گفت: در زمینه کشف سرقت به عنف 11.2 درصد رشد و کشف سرقت‌های مسلحانه نیز 122 درصد در 4ماهه ابتدایی سال رشد داشته است که در مجموع موفق شده‌ایم 86.5 درصد سرقت‌ها را کشف کنیم.

وی با تأکید بر تشدید برخورد با مالخرهای اموال مسروقه، بیان داشت: مال‌خرها یکی از 3 ضلع سرقت هستند که در مدت 4 ابتدایی سال جاری 45 درصد افزایش برخورد با آن‌ها داشته‌ایم.

خسروی خاطرنشان کرد: ظرف مدت 4 ماهه ابتدای سال جاری 17 صنف خریدار اموال مسروقه توسط پلیس آگاهی استان اصفهان کشف و پلمپ شدند.

وی از انهدام 52 باند انواع جرائم در 4 ماهه نخست سال 96 خبر داد و گفت: هفته گذشته توسط پلیس استان یکی از باندهای بزرگ سرقت منزل منهدم شد که تا به حال به 10ها فقره سرقت اعتراف کرده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در خصوص عزم جدی پلیس استان اصفهان در برخورد با پدیده شوم کالای قاچاق، عنوان کرد: در 4 ماهه ابتدایی سال 96، پرونده‌های بالای 500 میلیون تومان 10 درصد رشد و پرونده‌های بالای 100 میلیون تومان 67 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به کاهش 6 درصدی دستگیری متهمان تأکید داشت: این کاهش به دلیل هدف‌گذاری دستگیری و برخورد با دانه درشت‌های قاچاق کالا است.

وی متذکر شد: در مدت 4 ماهه ابتدایی سال جاری 350 دستگاه حامل کالای قاچاق توسط پلیس آگاهی استان اصفهان کشف و توقیف شدند که ارزش ریالی کشفیات قاچاق هم در مدت مشابه به سال گذشته 11 درصد افزایش داشته است.

خسروی با اشاره به بالا رفتن قیمت پیاز در هفته‌های گذشته، ابراز داشت: یک محموله 20 تنی پیاز قاچاق از کشور پاکستان در اصفهان توقیف و دو نفر در این رابطه دستگیر شدند؛ این افراد با توجه به گرانی پیاز فرصت را برای قاچاق این محصول خوب دیده بودند که با برخورد پلیس مواجه شدند.

Go to TOP