چاپ خبــر

مرگ ۱۰۰ هزار اروپایی در سال بر اثر تغییرات اقلیمی

اگر برای تغییرات اقلیمی اقدامی صورت نگیرد، سالانه ۱۰۰ هزار نفر در اروپا جان خود را از دست خواهند داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار به نقل از فارس، نتیجه بررسی کارشناسان نشان داده است، اگر برای تغییرات اقلیمی اقدامی صورت نگیرد، سالانه ۱۰۰ هزار نفر در اروپا جان خود را از دست خواهند داد.

محققان می‌گویند: «اگر برای تغییرات آب و هوایی کشورهای اروپایی اقدامی نشود، احتمال می‌رود تعداد افرادی که در اثر تغییرات اقلیمی قربانی می‌شوند تا سال ۲۱۰۰ به بیش از ۱۵۲ هزار نفر افزایش می‌یابد».

بر اساس یک پیش بینی انجام شده در مجله «The Lancet Planetary Health» مرگ و میر سالانه ناشی از تغییرات آب و هوا می‌تواند جان ۱۵۲ هزار نفر را در کشورهای اروپایی بگیرد.

در این بررسی آمده‌ است، این رقم ۵۰ برابر بیش از تعداد فوتی‌هایی است که تاکنون گزارش شده‌ است؛ همچنین موج گرما ۹۹ درصد تمامی مرگ و میرهای ناشی از پدیده‌های آب و هوایی را شامل می‌شود و بیشترین آسیب متوجه مناطق جنوبی اروپاست.

کارشناسان هشدار داده‌اند، اگر برای مقابله با پدیده‌های جوی سیاست‌های جدیدی به کار گرفته نشوند،  تعداد افراد جان‌باخته از ۳۰۰۰ نفر در سال در فاصله زمانی ۱۹۸۱ تا ۲۰۱۰ به ۱۵۲ هزار نفر بین سال‌های ۲۰۷۱ تا ۲۱۰۰ افزایش خواهد یافت.

علاوه بر افرادی که در اثر تغییرات اقلیمی قربانی می‌شوند، حدود ۳۵۰ میلیون شهروند اروپایی در معرض خطر آسیب‌های تغییرات اقلیمی قرار دارند.

Go to TOP