چاپ خبــر
کارشناس و تحلیل‌گر شبکه‌های اجتماعی:

تلگرام مردم ایران را «فیلترینگ حبابی» کرد/ایرانی‌ها تنها مشتریان تلگرام‌ هستند

کارشناس و تحلیل‌گر شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی با بیان اینکه ایرانی‌ها تنها مشتریان تلگرام محسوب می‌شوند گفت: تلگرام مردم ایران را «فیلترینگ حبابی» کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار  به نقل از تسنیم، روح‌الله مؤمنی نسب در نشست تخصصی رسانه‌های در تراز انقلاب اسلامی که از سوی سازمان بسیج رسانه استان و با حضور فعالان رسانه‌ای استان سمنان در تالار تئاتر شهر سمنان برگزار شد اظهار داشت: تغییرهای پی‌درپی و تنوع شاخه‌های فضای مجازی سبب شده است تا جامعه نسبت به فضای مجازی و خطرات آن منفعل شود.

وی با اشاره به مصرف بالای اینترنت از سوی ایرانیان اضافه کرد: ۸۲٫۶ درصد از کاربران تلگرام ساکن ایران هستند و بیش از ۵۶ درصد از اینترنت آسیای جنوب غربی در ایران مصرف می‌شود.

این کارشناس و تحلیل‌گر فضای مجازی با اشاره به اینکه این مصرف بالای اینترنت در ایران به سبب بعد اجتماعی و اثرگذاری فضای مجازی است که ایرانی‌ها را در این فضا بسیار فعال کرده است عنوان کرد: امروز لازم است تا شبکه‌های جایگزین داخلی فضای مجازی به ایرانیان معرفی شود.

مؤمن نسب با بیان اینکه امروز مرزهای فرهنگی فضای مجازی کشورمان درنوردیده شده است عنوان کرد: باید مرزهای فضای مجازی و دفاع از این مرزها را جدی بگیریم.

وی با بیان اینکه مرزهای فرهنگی در فضای مجازی مشخص نیست افزود: امروز خطر تهاجم فرهنگی در جامعه بسیار نزدیک است و باید به این مهم توجه جدی شود.

این کارشناس و تحلیلگر شبکه‌های اجتماعی و فضای اجتماعی با اشاره به‌ضرورت ارائه آموزش و اطلاع‌رسانی در حوزه فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به کاربران تصریح کرد: برای اینکه در فضای مجازی دچار مشکل نشویم باید اطلاعات خود را درباره این فضا افزایش دهیم.

مؤمن نسب با اشاره به‌ضرورت جدی گرفتن مرزهای فضای مجازی خاطرنشان کرد: امروز مرزهای فرهنگی در فضای مجازی مشخص نیست و کودکان و نوجوانان کشور در معرض خطر جدی قرار دارند.

وی با بیان اینکه هویت انسان‌ها در فضای مجازی پنهان است اضافه کرد: در این فضا کودکان پیر و پیران کودک شکل می‌گیرد و لذا باید با افزایش اطلاعات در حوزه فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی جامعه را در برابر خطرات آن مصون کرد.

این کارشناس فضای مجازی تلگرام را شبکه ضداجتماعی دانست و با بیان اینکه شبکه تلگرام بر اساس باورهای غربی ایجادشده است و سازندگان آن تفکر سکولار دارند تصریح کرد: برونداد استفاده جامعه از تلگرام به‌عنوان محصول فناوری ارتباطات؛ آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه است.

Go to TOP