چاپ خبــر
رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

آمادگی بسیج برای همکاری با دولت/ شرکت ۱۰۰۰۰ گروه جهادی در طرح‌های مختلف بسیج

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امسال ۱۰ هزار گروه جهادی در بخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، محرومیت‌زدایی و عمرانی شرکت می‌کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار به نقل از تسنیم، سردار غلامحسین غیب‌پرور ظهر در جمع خبرنگاران  با اشاره به اینکه طرح‌های مختلفی در عرصه محرومیت‌زدایی، اقتصادی و عمرانی تدوین شده است، اظهار داشت: امسال رویکرد بسیج مستضعفین در اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی از نظر کمی و کیفی تغییر یافته که تمام مناطق محروم را در بر می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه تعداد گروه‌های جهادی در اجرای طرح‌های مختلف بسیج افزایش یافته است، گفت: سال گذشته 6 هزار گروه جهادی در طرح‌های مختلف محرومیت‌زدایی، اقتصاد مقاومتی و فرهنگی شرکت کردند که امسال این تعداد به 10 هزار گروه جهادی افزایش یافته است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر اینکه کیفیت طرح‌های گروه‌های جهادی افزایش یافته است، بیان کرد: گروه‌های جهادی در اعزام به مناطق مختلف کشور بر اساس جغرافیا و نوع محرومیت تقسیم‌بندی می‌شوند.

غیب‌پرور از افزایش مأموریت گروه‌های جهادی برای رفع محرومیت خبر داد و افزود: زمان مأموریت گروه‌های جهادی که قبلاً در مدت کوتاهی برنامه‌ریزی و اجرا می‌شد از امسال به صورت مستمر حداقل 3 سال در آن منطقه ماندگار می‌شوند.

وی با بیان اینکه مشارکت با دولت یکی از سیاست‌های مهم بسیج مستضعفین است، گفت: برای همکاری با دولت بسیج مستضعفین اعلام آمادگی کرده است و با انعقاد تفاهم‌نامه‌های گوناگون با دولت، وزرا با اعلام رئیس‌جمهور به کمک دولت می‌شتابیم. بسیج آماده است در همه عرصه‌ها با دولت همکاری کند.

Go to TOP