چاپ خبــر
نماینده فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس:

پیگیری اشتغال در شهرستان و پیشرفت روستاها/ تأمین اجتماعی همگانی را تصویب خواهیم کرد

ترکی در نشست خبری با خبرنگاران چهار شهرستان حوزه انتخابیه خود، به تشریح پیگیری مشکلات مردم منطقه از جمله اشتغال، آب، کشاورزی و محرومیت زدایی از روستاها پرداخت و از افراد و مسئولانی که به دنبال حاشیه سازی برای وی هستند انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، به مناسبت روز خبرنگار روز گذشته نشست خبری چهار ساعته نماینده شهرستان های فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی ۱۵ ماه بعد از روی کارآمدن وی برگزار شد. اکبر ترکی در این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ داد و روند پیگیری مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود را شرح داد.

*وام اشتغال زایی بدون ضمانت بانکی

این نماینده مجلس در حوزه اشتغال جوانان از تلاش برای جذب سرمایه گذار سخن گفت و با بیان این که مجوز برداشت ۶۵۰ لیتر آب از رودخانه گوه واقع در پشتکوه فریدونشهر برای ۲۰ طرح تولیدی گرفته شده است، این طرح ها را موجب ایجاد اشتغال پایدار برای ۲۰۰ نفر عنوان کرد.

ترکی از تصویب مجوز برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی برای اشتغال شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر سخن به میان آورد و گفت: مجلس بانک ها را مکلف کرد معادل همین مقدار از منابع خود برای اشتغال روستایی اختصاص بدهند که این مبالغ باید در قالب وام های خوداشتغالی به روستائیان و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر، بدون نیاز به ضامن کارمند و تنها با سند روستایی و با ضمانت حساب یارانه خانوارها پرداخت شود.

*تحقق اصل «تأمین اجتماعی برای همه»

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد تحقق اصل ۲۹ قانون اساسی مبنی بر «تأمین اجتماعی همگانی» با این شرایط که هر دختر و پسری که به سن ۱۸ سالگی رسیدند باید از تأمین اجتماعی شامل بیمه عمر، حوادث، ازکارافتادگی و این قبیل برخوردار شوند، با توجه به این که موضوع بیمه و رفاه اجتماعی مربوط به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس است،از بررسی این طرح در این کمیسیون سخن گفت و افزود: با وجود مخالفت هایی که از طرف دولت و شرکت های بیمه شده است مصمم هستیم این قانون را به تصویب برسانیم.

وی در مورد بازنشستگی صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر نیز از تصویب تغییر سنوات بازنشستگی بیمه شدگان این صندوق از ۱۵ سال به ۱۰ سال سخن گفت.

*ایجاد امنیت شغلی در کشاورزی

نماینده فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در خانه ملت در مورد امنیت شغلی کشاورزی اظهار کرد: در آمایش سرزمینی این منطقه به عنوان منطقه ای کشاوررزی و زیست محیطی دیده شده است، لذا برای اولین بار در مجلس ردیف خاصی با اختصاص ۱۰۰ درصد را برای بیمه کشاورزی در مجلس به تصویب رساندیم و در مورد محصول غالب منطقه نیز از وزارتخانه تعهد گرفتیم حتی یک کیلوگرم سیب مینی هم وارد کشور نکند.

ترکی با بیان این که خرید تضمینی راه حل موقت و غیرپایداری برای رفع مشکل بازار سیب زمینی است که هر ساله موجب از دست رفتن سرمایه زیادی از دولت می شود از پیشنهاد خود به وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر هزینه کردن یک صدم این مبلغ برای سورت بندی و بسته بندی سیب زمینی به منظور صادرات آن سخن گفت و افزود: وزیر جهادکشاورزی از این پیشنهاد استقبال کرده و در حال بررسی این طرح است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین از تصویب قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در مشاغل دولتی به استثنای مناصب دولتی بالاتر از استاندار در این مجلس نیز در مسیر در اختیار قرار دادن فرصت های شغلی به جوانان سخن گفت.

وی با بیان این که همه این موارد در جهت اشتغال زایی در کشور و حوزه انتخابیه انجام شده است از پیگیری های خود نزد وزیر ورزش و جوانان و همچنین استانداری اصفهان برای احداث کمپ ورزشی در منطقه و آغاز گردشگری ورزشی خبر داد.

*تلاش برای رفع کمبودهای بیمارستان رسول اکرم(ص)/ ایجاد جذابیت برای ماندگاری پزشکان در فریدونشهر

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در رابطه با کمبودهای بیمارستان فریدونشهر گفت: در سال گذشته پس از بازدیدی که از بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) فریدونشهر به عمل آوردیم متوجه شدیم امکانات اتاق عمل این بیمارستان مربوط به ۳۰ سال قبل است و با استعلام کمبودهای این بیمارستان از شبکه بهداشت و درمان فریدونشهر، این کمبودها را از شخص وزیر بهداشت و درمان پیگیری کردیم که ظرف مدت ۱۰ روز امکانات جدید اتاق عمل و همچنین یک دستگاه اکسیژن ساز را برای این بیمارستان دریافت کردیم.

این نماینده مجلس همچنین از گرفتن دستور وزیر بهداشت برای واگذاری سه دستگاه آمبولانس جدید به فریدونشهر علاوه بر یک دستگاه آمبولانسی که سال گذشته گرفته شد، سخن به میان آورد و گفت: به دنبال راه اندازی بخش های CCU و ICU در بیمارستان فریدونشهر بودیم که وزیر بهداشت در این رابطه فعلا تکمیل این دو بخش بیمارستان داران که بیمارستان سطح دو ارجاع است، را در اولویت دانست.

ترکی اظهار کرد بیمارستان فریدونشهر طبق رده بندی وزارت بهداشت، بیمارستان سطح یک ارجاع است و باید تخصص های جراحی، بیهوشی، زنان و زایمان، داخلی و اطفال را در ۲۴ ساعت شبانه روز داشته باشد که برای نیل به این موضوع پیگیری ها و اقداماتی انجام شده است از جمله این که کارانه ای که به پزشکان در فریدونشهر پرداخت می شود را نسبت به فریدن افزایش داده تا پزشک رغبت کند با وجود تعداد بیمار کم در فریدونشهر در این شهرستان بماند.

وی به کمبود کادر درمانی در همه مراکز درمانی کشور اشاره کرد و با اظهار این که در سال های آینده کشور به ۲۰۰ هزار پرستار نیاز خواهد داشت، از آینده شغلی خوب رشته های پزشکی، پیراپزشکی، مامایی و پرستاری سخن گفت.

*عدالت آبی باید رعایت شود/ پیگیر مطالبات مردم فریدونشهر در مورد آب هستیم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این که بخشی از تعهدات دولت برای جبران خسارت ناشی از احداث تونل چشمه لنگان از جمله تأمین آب مزارع سیبک و فریدونشهر انجام شده است، از عملی نشده وعده های دیگر بسیاری در این رابطه سخن گفت و تاکید کرد: مدعی خسارت پرداخت نشده به مردم این شهرستان هستیم.

نماینده فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت از بی عدالت در مساله آب سخن گفت و اظهار کرد: در حالی که چهار شهرستان حوزه انتخابیه ما را به عنوان سرچشمه های زاینده رود به خاطر مصوبه ۹ ماده ای شورای عالی آب از برداشت آب منع کرده اند، همزمان در استان چهارمحال و بختیاری برای حدود ۳۰ طرح کوچک و بزرگ مجوز برداشت آب داده شد.

ترکی تأمین آب شرب از منابع آبی پایدار را حق همه مردم کشور دانست و با بیان این که ایران به سازمان بهداشت جهانی تعهد داده است تا سال ۲۰۰۰ آب بهداشتی سالم را برای همه روستاهای خود تأمین کند، از عدم تحقق این وعده با وجود گذشت ۱۷ سال از موعد مقرر سخن گفت.

وی عملیات برداشت آب از خروجی چشمه لنگان برای تأمین آب سالم برای چهار شهر و حدود هفتاد روستای منطقه که با مشکل آب شرب مواجه هستند را منوط به اختصاص ردیف بودجه برای این منظور دانست و گفت: این طرح هنوز در انتظار تصویب در وزارتخانه است.

*اینترنت به همه روستاها می رود/ مشعل گاز در پیشکوه روشن می شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان تصریح کرد: اجرای طرح هادی در همه روستاهای کشور در برنامه ششم توسعه دیده شده و بودجه نیز برای آن کنار گذاشته شده است لذا پیگیری خواهم کرد حتما تا قبل از پایان دوره مسئولیتم طرح هادی را در تمام روستاهای مصوب فریدونشهر اجرایی کنیم و در این مورد پاسخگو نیز خواهم بود.

عضو فراکسیون ولایی مجلس عنوان کرد: طبق مصوبه مجلس دهم باید خدمات بهداشت و درمان، بانک، آموزش و پرورش و خدمات کشاورزی در روستاها ارائه شود و برای این منظور وزارت ارتباطات موظف شده است زیرساخت های لازم از جمله اینترنت را در این روستاها فراهم کند.

این نماینده مجلس اصلاح و آسفالت جاده «میدانک دوم-کمران-پشندگان» توسط خیّر را موجب رونق و تحول در منطقه پشتکوه دانست و از پیگیری برای آسفالت کردن دو جاده خروجی شهرستان شامل جاده «مکدین-الیگودرز» و «تهلگی-باغ ناظر» سخن گفت.

ترکی در مورد گازرسانی به منطقه پیشکوه و پشتکوه نیز از پیگیری ها در سطح معاون اول رئیس جمهور خبر داد و با بیان این که شرکت گاز به خاطر هزینه حدود ۳۰ میلیارد تومانی این طرح زیربار این مسأله نمی رفت، از گرفتن دستور گازرسانی به پیشکوه از معاون اول رئیس جمهور سخن گفت و اظهار کرد: برای سایر نقاط حوزه انتخابیه نیز در حال پیگیری تغییر مدت زمان درنظر گرفتن فصل سرد برای محاسبه گازبها از پنج ماه به هشت ماه هستیم.

*برخی به دنبال کم رنگ کردن حضور نماینده در فریدونشهر هستند

وی در مورد ارتباط با مردم فریدونشهر ضمن پذیرش مقداری از این کم کاری، از سفرهای عدیده به مناطق دوردست روستایی این شهرستان در طول حدود ۱۵ ماه دوران مسئولیت خود سخن گفت و با بیان این که برخی از مسئولان شهرستان به دنبال کم رنگ کردن حضور وی در فریدونشهر با دعوت نکردن از این نماینده مجلس برای حضور در رویدادها و جلسات مهم شهرستان هستند از آمادگی خود برای نشست با اقشار مختلف جامعه، پاسخ به پرسش ها و مسائل ایشان و به چالش کشیدن خود سخن گفت.

ترکی نسبت به کسانی که از فراجناحی بودن برای رفع مشکلات مردم سخن می گویند و از سوی دیگر با تحریف در سخنان وی به دنبال جوسازی برعلیه این نماینده مجلس هستند انتقاد کرد و گفت: برخی از افراد وقتی در انتخاباتی خودشان رأی می آورند از دموکراسی سخن می گویند و رأی مردم را طلا می خوانند اما وقتی طرف مقابل رأی می آورد همه چیز را زیر سوال می برند و یا برخی از سیاسی نبودن و کار برای مردم دم می زنند اما خودشان به شکل دیگری عمل می کنند.

نماینده چهار شهرستان محروم غرب استان اصفهان از همه مردم، مسئولان و خبرنگاران خواست دست از بازی های جناحی برداشته و دست کم در مسائل اجتماعی و اقتصادی فقط به منافع مردم فکر کنند و به خاطر منافع شخصی یا حزبی کار مفیدی که می رود تا بخشی از مشکلات مردم را حل کند، ابتر نکنند.

*از وزارت قاضی زاده هاشمی حمایت می کنم/ علت دعوت نکردن یک خبرنگار در نشست خبری، قهر یک طرفه وی است

وی از ارتباط و تعامل خوب با دولت سخن گفت و در مورد وزرای پیشنهادی رئیس جمهور، برخی از این وزرا را کارآمد دانست و با بیان این که در دادن رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور به خط فکری آن ها نگاه نکرده بلکه کارآمد بودن، قوی بودن و پاک دست بودن را ملاک تشخیص قرار خواهد داد از دادن رأی اعتماد به دکتر قاضی زاده هاشمی به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و حمایت از وی سخن گفت.

ترکی در مورد علت دعوت نکردن از یکی از خبرنگاران شهرستان نیز قهر یک طرفه خبرنگار و بایکوت کردن تمام اخبار مربوط به این نماینده مجلس دانست و گفت: با وجود این که با وساطت خانواده این خبرنگار، جلسه ای برای رفع مشکلات و دوستی بین ما گرفته شد، اما وی بعد از این جلسه نیز به دلیلی که برای ما نیز روشن نیست، دست به قهر یک طرفه زد بنابراین ما هم برای حفظ شأن نمایندگی و شخصیت خود از دعوت کردن ایشان ابا کردیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به مناسبت روز خبرنگار وظیفه خبرنگاران را سنگین عنوان کرد و از تاثیرپذیری جامعه و نخبگان از خبرنگاران سخن گفت و در پایان این نشست با اهدای هدایایی به مناسبت روز خبرنگار از زحمات طلایه داران بصیرت در جامعه تقدیر به عمل آورد.

انتهای پیام/

  1. آگاه به امور گفت:

    ((وی در مورد بازنشستگی صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر نیز از تصویب تغییر سنوات بازنشستگی بیمه شدگان این صندوق از ۱۵ سال به ۱۰ سال سخن گفت.))
    این مسئله کذب محض است و این قانون فقط برای افراد بالای ۷۰ سال بوده و بعد از گذشت ۵سال از اجرای قانون فوق ،قانون ۱۵ سال سابقه و ۶۵ سال سن خواهد بود.منبع Roosta.ir

Go to TOP