چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر در خطبه های نماز عید قربان:

مشکلات مسلمانان به خاطر دوری از ولایت و عمل نکردن به «اشداء علی الکفار» است

حجت الاسلام غفاری ضعف در دشمن شناسی و سرسخت نبودن در برابر کفار را سبب بروز مشکلات کنونی جهان اسلام خواند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام اباصلت غفاری در خطبه های نماز عید قربان در مسجد جامع فریدونشهر با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به کنگره حج امسال، علت بروز مشکلات جهان اسلام را سرسختی نشان ندادن در برابر دشمن عنوان کرد.

امام جمعه فریدونشهر با بیان این که مسلمانان و دولت های اسلامی باید دشمن شناس باشند مهمترین دشمن کنونی اسلام و مسلمانان را آمریکا دانست و گفت: امروز بر همه روشن شده است که آمریکا نه تنها به ما کمک نخواهد کرد بلکه تحریم های ظالمانه علیه کشور ما را نیز تشدید کرده است و امروز بیش از پیش در برابر ما سرسختی نشان می دهد.

وی در پاسخ به کسانی که می گویند «چرا ایران باید خود را درگیر جنگ کشورهای متحد خود همون عراق و سوریه کند؟» با اظهار این که حمایت از مسلمانان و حتی غیرمسلمانان درمانده و مظلوم وظیفه شرعی است که خداوند بر گردن ما گذاشته است، تصریح کرد: علت این که این همه مشکل دامن گیر جامعه اسلامی شده است این است که ما نتوانسته ایم در برابر دشمن نامرد، غدّار و بی رحم خود «اشداء علی الکفار و رحماء بینهم» را عملی کنیم.

حجت الاسلام غفاری با تشریح حادثه غدیر خم، موضوع وحی بر رسول الله(ص) در حجه الوداع در محل غدیر خم را آن قدر بااهمیت عنوان کرد که خداوند در حالی که تنها ۷۰ روز از عمر پیامبر باقی مانده بود بعد از ۲۳ سال رسالت و تحمل آن همه درد و رنج و مشکلات به پیامبر(ص) فرمود «اگر این پیام را ابلاغ نکنی رسالت خود را انجام نداده ای».

امام جمعه فریدونشهر تأکید کرد: اگر بعد از رحلت پیامبر اعظم(ص) همه گروه ها زیر پرچم امامت تعیین شده از طرف خدا قرار می گرفتند نه آن زمان مشکلی داشتیم و نه الان با مشکل مواجه بودیم و اگر الان هم همه کشورهای اسلامی تابع ولایت می شدند روزگار جهان اسلام این چنین نبود چرا که به عنوان نمونه دیدیم سید حسن نصر اله در جنوب لبنان بعد از به دست آوردن پیروزی های عظیم حزب الله بر یکی از قوی ترین ارتش های جهان گفت هر چه داریم از ولایت فقیه داریم.

وی با تبریک اعیاد قربان و غدیر از ثواب قربانی کردن در روز عید قربان سخن گفت و با بیان این که دستور خاصی برای چگونگی توزیع گوشت قربانی نیامده است، فضیلت بیشتر را در توزیع گوشت قربانی بین نیازمندان و فقرا دانست و از مردم خواست توجه بیشتری به برگزاری باشکوه مراسم مذهبی داشته باشند.

حجت الاسلام غفاری در سالروز فاجه منا در سال ۹۴ و شهادت تعداد زیادی از حجاج، آن را نشانه کارشکنی و بی کفایتی آل سعود دانست. امام جمعه فریدونشهر همچنین سالروز شهادت شهیدان کاوه، وحید دستجردی و قدوسی را گرامی داشت.

انتهای پیام/

 

 

 

Go to TOP