چاپ خبــر
رئیس شورای شهر فریدونشهر؛

شهردار جدید فریدونشهر به زودی معارفه می‌شود

اصلانی با بیان این که به زودی شهردار جدید فریدونشهر معرفی می شود از عزم شورا برای اجرای عدالت در ارائه خدمات شهری و شهرداری به شهروندان سخن گفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، احمدرضا اصلانی در گفتگو با پونه زار اظهار کرد: گزینه شورای پنجم برای شهرداری فریدونشهر از حدود یک ماه پیش به استانداری معرفی شده و هم اکنون در حال گذراندن مراحل نهایی است و به زودی معرفی خواهد شد.

رئیس شورای شهر فریدونشهر تجربه کاری، تحصیلات، وجهه اجتماعی و توانایی انجام امورات شهری را شاخص های مدنظر شورا برای انتخاب شهردار دانست و در مورد اهمیت دادن به شاخص بومی بودن، آن را از کمترین ارزش در بین این شاخص ها عنوان کرد.

وی توسعه پایدار، منابع درآمدی پایدار برای شهرداری، حفظ کرامت شهروندان، قانون مداری و استفاده از خرد جمعی را مهمترین دغدغه شورای پنجم برشمرد و نبود توسعه پایدار و درآمد پایدار شهرداری را مهمترین مشکل شهر بیان کرد.

اصلانی با اشاره به این که شورای پنجم از اولین روزهای مشخص شدن نتیجه انتخابات جلسات غیررسمی خود را آغاز کرد، گفت: بررسی صلاحیت کاندیداهای شهرداری و مرور قول ها و شعارهای منتخبان این شورا مهمترین موضوع این جلسات بود.

رئیس شورای شهر فریدونشهر در پاسخ به سئوال خبرنگار پونه زار مبنی بر برخورد با بی عدالتی های احتمالی گزارش شده در مدیریت شهری و شهرداری تصریح کرد شورا تمام توان خود را در برخورد با این بی عدالتی ها در صورت وجود و استیفای حق به کار خواهد بست و از مردم خواست این موارد را برای بررسی به اطلاع شورا برسانند.

وی گریزی هم به شایعات مطرح شده در مورد برکناری شهردار سابق زد و با اظهار این که شورا به دنبال حاشیه سازی نیست، ضمن تقدیر از زحمات شهرداران و اعضای سابق شوراهای اسلامی فریدونشهر، گفت: برکناری شهردار با رعایت احترام و ادب و طبق عرف و قانون بوده است.

طبق قانون، شورا در روز تحلیف و به رسمیت رسیدن یا باید حکم ابقای شهردار را صادر کند، یا حکم معرفی شهردار جدید و یا حکم سرپرست موقت را و در صورتی که حکم ابقای شهردار صادر نشود، در روز بعد از تحلیف، شهردار به صورت خودبه خود هیچ گونه مسئولیتی از جمله مسئولیت شهرداری را نخواهد داشت.

با برکناری ابراهیم گوگونانی از شهرداری فریدونشهر، هم اکنون این شهرداری به سرپرستی کریمی، حراست شهرداری، اداره می شود. شهردار جدید سی و دومین شهردار فریدونشهر خواهد بود.

انتهای پیام/

 1. رئیس شورا توضیح نداد که هدف از برکناری شهردار قبلی چه بود . عزیز دل برکنار کردن مسئولی که اکثریت اقشار مردم از عملکرد ایشان راضی بودند را هیچ توضیحی نخواهید داشت بجز اینکه نظرات خودتان را توجیه کنید . البته که نمی توان گفت ایشان صد در صد بی نقص بودند ولی انصافا در امور شهری و شهرسازی کم نظیر بودند .و مردم نیز دنبال همین گونه افرادند . کما اینکه شهردان قبلی نیز زحمات زیادی را متقبل شدند ولی مهندس گوگونانی واقعا عملکرد به یاد ماندنی داشت . اسفالت معابر . سنگ چین پیاده روها . ایجاد مهمانسراها . تفکیک اراضی . ایجاد خط کمربندی و… که نمی دانم شما شورای عزیز دنبال چه کسی میتواند باشید که قویتر از ایشان عمل کند که امیدواریم شهردار جدید نیز همانند ایشان باشند و بتوانند جوابگوی خواسته های شهری و مردم شهرستان با فرهنگ و شعور فریدونشهر باشد. که در غیر انصورت مردم از شورای شهر مطالبه خواهند کرد .

 2. کسیا که معرفی میکنن باید صد درصد از مسئول قبلی کاراتر ، بهتره -باسواد تر و…باشه شورا حداقل بدونید کسی بهتره باشه نه ……………………

 3. سلام گفت:

  سلام ببخشید
  این عکس چه ربطی به این مصاحبه دارد
  صرفا جهت اطلاع.

 4. امید گفت:

  سلام بر همه دوستان ، درس روزگار به ما نشان داده که ناسپاسی از خلق خدمتگذار که در خدمت مردم هستند ناسپاسی از خداوند است همانگونه که خداوند نیز در قران به ان اشاره فرموده است ، و بر همه همشهریان و شورای شهر لازم است تا از تلاشهای مجدانه شهردار و پرسنل زحمت زحمتکش شهرداری قدردانی شود و اینگونه برخورد شورای جدید که با یکنوع سم پاشی افرادی قلیل از خارج و بدنه داخلی صورت گرفت باعث دلزدگی و دلخوری افراد و دسته کثیری از همشهریانمان شد دلجویی به عمل اید ، مسئله ای که متاسفانه در سالهای پیش نیز هیچگاه در شهرستان برای مسئولان بومی صورت نگرفت .

 5. کی گفته بعد از تحلیف شورا . شهردار هیچ اختیاری ندارد . ایا نمیشد تا انتخاب شهردار جدید با شهردار قبلی تعامل کرده و بعدا با احترام کنار گذاشته میشد .همانند شهرهای دیگر . ایا گزینه ای داشتید یا بدون برنامه و هدفی خاص دنبال شهردار این ور و ان ور گشتید . ایا می شود با سرنوشت یک ارگان خدماتی مهم شهری اینقدر به سادگی برخورد کرد . پس کی ما باید همانند شهرهایی که پیشرفت شهریشان را فدای احساسات و عقاید شخصی شان نمی کنند عمل کنیم . عزیزان زمان رقابت بر سر کرسی نشینی ها تمام شده و شهرهای پیشرفته بر سر خدمات عالی و جذب توریست رقابت میکنند …

 6. با تشکر و خسته نباشید خدمت مدیریت سایت . سایت شما رابط بین مردم و مسئولان است لطفا گذارشات مردم را نیز منعکس فرمائید .

 7. همشهري گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشد….

  دوست گرامی که اولین مطلب نقل شده از شما می باشد…..

  در چه زمانی؟؟؟ یا در چه منبعی؟؟؟ واز قول کدام مسئول دولتی؟؟؟؟؟ جناب گوگونانی یکی از بهترین عملکردها را در حوزه مدیریت داشته اند؟؟؟ یا اینکه ایشان دربین شهر محبوبیت داشته اند را از کجا استنباط نموده اید؟؟
  اینکه تمامی افراد که قبول مسئولیت می نمایند فعالیت آنها در جهت خدمت به مردم می باشد از کسی پوشیده نیت و آقای گوگونانی هم از جمله این افراد هستند، حتماً…
  اما و اما ……. مدیریت ایشان در شهر فریدونشهر یکی از بحث برانگیز ترین دوران شهرداریی را به همراه داشته است…..
  ۱- تلاش برای ایجاد کمربندی شهر در زمینهای پشت دبیرستان جنت که این زمینها سالهاست مورد مناقشه مسکن و شهرسازی و کشاورزان می باشد… و شهرداری اصلا مالیتی بر این زمین ها نداشته و ندارد…
  (درک مالکیت)
  ۲- تلاش برای ایجاد جاده در جنوب شهر و تخریب رودخانه و درختان کهنسال و باغچه های زیبا و بکر در محدود محله لاچینانی ها که با هوشیاری مردم و دوست داران محیط زیست به سرانجام نرسید (خوشبختانه).
  ۳- تخریب درختان و حاشیه امن و بکر رودخانه پلاسجان در محدود مزرعه قهستجان(گوستوگان) که نشان از بینش عمیق و درک درست این مدیر در خصوص محدود شهر و وظایف شهردار دارد که با تلاش مردم نتیجه این کار برای ایشان معلوم گشت…. ( قانون)
  ۴- تفکیک اراضی، بلوک بندی و تغییر کاربری بهترین اراضی کشاورزی شهر در محدود ترمینال روستایی که ۲ سال است بی نتیجه مانده و همچنان در راه روهای دادگاه مانده است. و هیچ کس از سرنوشت این طرح بیاد ماندنی جناب گوگونانی اطلاعی ندارد…. (بیچاره کشاورز).
  ۵- عدم رسیدگی به روشنایی های نصب شده در ابتدای شهر که هر روز وضعیت بدنری پیدا می کنند….
  و موارد متعددی که جمعاً بارها و بارها این جانب بنده حقیر شاهد اعتراضات دسته جمعی مردم شهر در کنار شهرداری و داخل شهرداری در خصوص عملکرد آقای گوگونانی بوده ام ( با اجازه شما)
  حال دوست گرامی و عزیز پاسخ خود را اجمالا از این رسانه ارسال فرمایید…..
  با سپاس….. (همشهری)

  • خجالت بکش نام شهروند گذاشتن براخودت توهین به شهروندان است ..

  • با سلام خدمت دوستان و خیر مقدم خدمت شهردار محترم و ارزوی موفقیت این برادر بزرگوار. در جواب این دوست گرامی که با نام همشهری مطالبی در جواب مخاطب محترم اول ایراد فرمودند چند مطلبی به عرض برسانم چون گویا این عزیز خودشان در بطن این قضایا تشریف داشته یا دارند . رضایت از عملکرد هر خدمتکار مردم در هر پستی . قضاوت مردم ان دیار می باشند . که باز این رضایت یا عدم رضایت ممکن است به خاطر سلایق شخصی یا توقعات بی جا ی اندک افرادی متفاوت باشد اما نکته اساسی در عملکردی است که فعلا به چشم می اید و به نظر بنده که در بسیاری از مجالس و مکانها نظر سنجی میشد عملکرد شهردار و پرسنل خدوم ان سازمان تا حدی مطلوب و رضایت بخش بوده اما بی نقص نبود ه که انهم طبیعی است .کما اینکه انتخاب شهردار وظیفه مسلم شوراست . جنابعالی فرمودید که دوستاران محیط زیست در چند نقطه جلو کار شهرداری ایستاده اند که با این عمل از توسعه شهری جلوگیری به عمل امده است این دوستان بهتر بود به جای توسعه شهر .زمانی که دامنه کوه که طبیعت خداوندی بود و برای مسکن مهر انتخاب شد و یا زمان انتقال اب از سرچشمه های چشمه لنگان و خدنگستان که باعث خشک شدن قسمتهای وسیعی از منظقه و مراکز بکر شهرستان شد با مردم هم صدا میشدند اما چرا نبودند ؟؟؟…..حال عزیزان زمان اندک است و مسیر طولانی .سالیست که به فرموده ی رهبر بزرگوارمان سال اقدام و عمل است نه دوره تنها حرف و سخن و کشمکش جناحی . بیایم واقعیتها را در یابیم تا شهرستانی اباد و ابادتری داشته باشیم . حال با انتخاب شهردار جدید و تازه نفس همه جانبه کمک کنیم و ایشان را نیز با افکار بسته خودمان محدود نکنیم . با تشکر از حوصله شما و سپاسگذاری از سایت محترم پونه زار

  • بزرگترین قاضی خداست و تنها اوست که از نیت بندگانش اگاه است . امیدواریم نیتتان و نیتمان خدایی باشد. …

 8. همشهری چقد بیجا تفسیر کردی خدا به دادمون برسه . شما و اون یکی که داره به شما خط می ده .

 9. واقعاً معلوم است که شما هم بدون غرض اظهار نظر کردی ،جالب است که خیلی حق به جانب نظر دادی و….. نمی دانم این اعتراضات کجا بوده که فقط شما دیدی ….به همین دلیل درشورا ثبت نام کردی ……ماهم اشتباه کردیم …….خدا ما راببخشد.

 10. خدا بالاسر اقای همشهری حالا دیگه دلسوز شهر شدی دوران ۳۰ سال کارمندی که ………..

 11. همشهري گفت:

  تلاش های گسترده ای برای جلوگیری از احداث تونل چشمه لنگان به عمل آمد که مصیبت وارده بر مزارع و اکوسیستم منطقه که هم اکنون شاهد آن هستیم در همان روزها کاملاً مشهود بود ولی شماری از دوستان به بهانه اشتغال فرزندانشان در شرکت های پیمان کار تونل سراسیمه از این طرح استقبال کردند که این هم دردی است در مناطق محروم که نمی شود بر آنها خرده گرفت….
  موضوعات مطرح شده صرفاً اقدامات بارز و نابسامان شهردار بوده، شهردار بومی و مردی که هدف خاص و مهم آن توسعه شهر بود و خدمات دیگر ایشان قابل تحسین است. اما در خصوص موارد عرض شده، وضعیت کاملا بارز و آشکار است و نیاز به خط و نشان دادن- جبه گیری و … نیست کافی است. کمی پای صحبت مردم قشر ضعیف و کشاورز بنشینیم و با چشمان باز نگاه کنیم که ایشان برای شهردار تازه نفس مشکلاتی جدی را به ارث گذاشته اند…
  ضمناً هر فردی که متصدی امری می شود همانند آقای گوگونانی جز خدمت به مردم شهر و آبادانی هیچ دغدغه ای ندارد اما باید دقت کرد که برنامه ها به صورت شایسته انتخاب شوند ….

  همشهری هیچ گاه در انتخاب ثبت نام نکرده و شما هم اشتباه نکردید!! این بار شما زود قضاوت کردید و خداوند همه ما را ببخشد…..

  • جناب همشهری اگر شما در عرصه نیستید خواهشنا پا را از وسط میدان بکشید بیرون و اجازه بدهید انانی که مسئول برکناری مهندس گوگونانی شدند جوابگو باشند شاید دلایل منطقی تری داشته باشند و لطفا با الفظ قشر محروم و کشاورز نخواه با احساسات مردم و سرنوشت شهر بازی کنید . مردم ما خیلی اگاه و هوشیارند…

Go to TOP