چاپ خبــر

برگزاری جلسه تودیع و معارفه شهردار فریدونشهر/ گوگونانی: بودجه شهرداری را پنج و نیم برابر افزایش دادم

مراسم تودیع و معارفه شهردار فریدونشهر برگزار شد و سیدهاشم حسینی رسما بر روی صندلی شهرداری فریدونشهر تکیه زد. در این جلسه شهردار سابق به بیان خدمات خود پرداخت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، جلسه تودیع و معارفه شهردار فریدونشهر امروز برگزار شد تا ضمن تقدیر از تلاش های سه ساله ابراهیم گوگونانی در جایگاه شهردار فریدونشهر، سیدهاشم حسینی رسماً به این سمت منصوب شود.

محمدعلی طرفه به عنوان مهمان ویژه این مراسم با بیان این که متوسط اعتبارات مدیریت شهری در استان ۴٫۸ برابر اعتبارات تملک دارایی دولتی است، این مسأله را نشان دهنده تلاش های شهرداران دانست و اظهار کرد: به طور متوسط شهرداری ها ۷۰ درصد از اعتبارات خود را صرف امور عمرانی می کنند.

*گردشگری راه پیشرفت فریدونشهر است

معاونت عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به این که شهرداری فریدونشهر در حالی در سال ۹۵، هشت و نیم میلیارد تومان عملکرد داشته که بودجه اش چهار و نیم میلیارد تومان بوده است، آن را نشان دهنده فعال بودن مجموعه شهرداری و قدرت مدیریت شهردار عنوان کرد.

وی در رابطه با مسیر پیش روی شهردار جدید گفت: ۵۵ درصد اعتبار شهرداری فریدونشهر هم اکنون صرف بودجه های عمرانی می شود که این رقم باید به متوسط ۷۰ درصد استان برسد و همچنین سرانه منابع شهری به ازای هر نفر با توجه به جمعیت فریدونشهر در بودجه سال ۹۶، ۳۷۰ هزار تومان برآورد شده است که این رقم باید به دو برابر افزایش پیدا کند.

طرفه گردشگری را راه توسعه فریدونشهر عنوان و لحاظ کردن این موضوع در طرح جامع شهری را نقطه ای مثبت بیان کرد و در مورد تأمین حق آبه فضای سبز شهری فریدونشهر، قول حل این دغدغه طی چند هفته آینده را داد.

معاونت عمرانی استانداری مشارکت مردم را چشم امید مدیریت شهری دانست و اعتمادسازی، ایجاد ارتباط و همدل شدن با مردم برای انجام کار را رمز موفقیت برشمرد.

*شهرداری با مردم مدارا کند

حجت الاسلام اباصلت غفاری در این جلسه با تبریک انتصاب محسن مهرعلیزاده به سمت استاندار اصفهان، از بیکاری بالای ۵۰ درصد فریدونشهر سخن گفت و با اشاره به زحمات فرماندار در جهت اشتغال زایی، اظهار کرد: بسیاری از طرح های اشتغال زایی این شهرستان در پیچ و خم های استانداری و ادارات کل استان گرفتار شده و ناکام می مانند که لازم است مسئولان برای حل این مشکل فکری کنند.

امام جمعه فریدونشهر از شهردار جدید خواست در گرفتن عوارض و جرایم، علاوه بر رعایت قانون، تا جایی که قانون دست شهرداری را باز گذاشته است از جمله استفاده از ماده های ۱۰ و ۱۰۰ و کمیسیون های مختلف، با شهروندان کم درآمد مدارا کند و از طرفی هم اجازه ندهد فردی با توانایی مالی به لحاظ داشتن قدرت سخنوری و آگاهی از پیچ و خم های اداری از زیر بار پرداخت عوارض و جرایم متعلقه شانه خالی کند.

وی گفت تریبون نماز جمعه در خدمت مسئولان است و ستاد اقامه نماز جمعه در کنار دیگر مسئولان شهرستان بوده و از بیان خدمات مسئولان در نماز جمعه و غیر از آن استقبال می کند.

ناصر اسدی سخنران دیگر این جلسه بود که اولویت های فریدونشهر را احداث کنارگذر شمالی، احداث کمربند جنوبی با درنظر گرفتن حقوق مردم و کشاورزان، احداث میدان و نمای ورودی شهر و اصلاح معابر و برقراری روشنایی دوراهی ازونبلاغ تا فریدونشهر برشمرد.

فرماندار فریدونشهر با بیان این که در سال ۹۶، ۱۴ میلیارد ریال اعتبار دولتی به شهرداری فریدونشهر اختصاص داده شده است، شهردار جدید را توصیه به مردمداری، رعایت قانون و رعایت اولویت بندی در انجام طرح ها کرد و از ادارات خواست همکاری لازم را با شهرداری به کار ببندند.

احمدرضا اصلانی هم از چگونگی انتخاب شهردار سخن گفت و با اظهار این که گزینه های توانمند متعددی برای این سمت مطرح بودند از جمع بندی شورا بر انتخاب سیدهاشم حسینی برای سمت شهرداری سخن گفت و از وی خواست تا با سعه صدر برمبنای عزت مداری شهروندان و در چارچوب قوانین عمل کند.

رئیس شورای شهر فریدونشهر از حمایت تمام قد شورا از شهردار نیز سخن به میان آورد و از دیگر مسئولان شهرستان خواست نهایت همکاری را با شهرداری داشته باشند.

*افزایش اعتبار شهرداری از ۱٫۸ میلیارد به ۱۰ میلیارد در دوران شهردار سابق

نوبت به سخنرانی ابراهیم گوگونانی رسید تا به بیان گزارشی مختصر از خدمات خود بپردازد. شهردار سابق فریدونشهر از افزایش بودجه جاری و عمرانی شهرداری از ۱٫۸ میلیارد تومان در سال ۹۳ به ۱۰ میلیارد تومان در سال ۹۶ سخن گفت.

وی به درآمد پایین مردم فریدونشهر اشاره کرد و از لزوم تلاش برای تهیه بودجه از منابع دیگر سخن گفت و اظهار کرد: در طول این مدت میزان آسفالت ریزی شهرداری از ۶ هزار تن در سال ۹۳ به ۴۰ هزار تن در سال ۹۵ افزایش یافت.

گوگونانی شناسایی نقاط هزینه بر شهرداری و تبدیل کردن آن ها به درآمد پایدار برای شهرداری را دیگر خدمت خود در طول سه سال مسئولیتش عنوان کرد و گفت: کارخانه آسفالت یکی از این نقاط هزینه بر بود که تراز مالی آن منفی ۲۷۵ میلیون تومان بود و ۲۰ درصد از بودجه شهرداری را صرف خود می کرد اما ما بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی از طریق واگذاری آن به بخش خصوصی در قالب مزایده، آن را تبدیل به درآمد پایدار برای شهرداری کردیم به طوری که اکنون سالانه نیم میلیارد تومان درآمدزایی برای شهرداری به همراه دارد.

شهردار سابق فریدونشهر اجاره دادن ماشین آلات فرسوده و هزینه بر شهرداری و کسب درآمد از این طریق تا سالانه ۳۰۰ میلیون تومان، شناسایی فضاهای بلااستفاده و تجاری کردن آن ها برای تبدیل شدن به منابع درآمد پایدار و انتقال نیروی انسانی به بخش خصوصی را از دیگر خدمات شهرداری در جهت افزایش اعتبارات شهرداری عنوان کرد.

وی تصریح کرد: آبیاری فضای سبز فریدونشهر با مساحت ۱۵۰ هکتار به ۸۳ لیتر در ثانیه آب نیاز دارد که به دلیل مشکلاتی که در طول سال های اخیر در تأمین آب فضای سبز این شهر پیش آمده است سالانه ۲۰ درصد از این مقدار به سمت خشکی می رود که شهرداری فعلا با خرید حق آبه زمین های کشاورزی و مشارکت در احداث بند چشمه لاک پشت، توانسته مقداری از این آب مورد نیاز را تأمین کند.

اصلاح طرح جامع شهری، آغاز به کار احداث کنارگذرهای شمالی و جنوبی شهر، خریداری یک باب ملک قدیمی و مرمت آن برای احداث موزه، اصلاحات ترافیکی معابر، تأسیس شرکت مدیریت پسماند، ساماندهی جایگاه سوخت و اجرای طرح ساخت محوطه مسکن مهر با دو میلیارد تومان هزینه از دیگر خدماتی بود که گوگونانی برشمرد.

شهردار سابق فریدونشهر نیاز به تجهیزات و ناوگان روز برف روبی برای ۲۶۰ کیلومتر معابر شهر سردسیر فریدونشهر، رفع ابهامات قانونی از ماده ۱۰۱ تقسیم اراضی کشاورزی، تأمین آب فضای سبز شهر، تجهیز خدمات ایمنی آتش نشانی، ساماندهی زباله های شهری، تعیین وضعیت ۷۰ نفر از نیروی انسانی از جمله پاکبانان، حقوق کم پرسنل و نداشتن سند مالکیت اراضی شهرداری را مشکلات و چالش های شهرداری فریدونشهر برشمرد و از مسئولان استان خواست برای حل آن ها تلاش کنند.

سیدهاشم حسینی خدمت خود در مسئولیت شهرداری فریدونشهر بعد از اعطای حکم را با ایراد سخنرانی دراین جمع آغاز کرد. وی خدمتگذاری به مردم فریدونشهر را مایه فخر و مباهات خواند و گفت: تلاش می کنم همواره به تکلیف عمل کرده و امانتدار این مسئولیت باشم و تلاش و تجربیات خود را تا آن جا که در شأن این مردم است در جهت پیشرفت شهر به کار ببندم.

رضا شهرضا، مدیر کل امور شهرداری و شوراهای استانداری اصفهان، و محمدعلی اسفنانی، دادیار دیوان عالی کشور، از دیگر مهمانان این مراسم بودند. در پایان این مراسم از زحمات ابراهیم گوگونانی در سمت شهردار فریدونشهر تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

  1. با سلام به همشهریان و ضمن تقدیر و تشکر از زحمات به یاد ماندنی مهندس گوگونانی و شهرداران سابق این شهرستان و شوراهای گذشته این شهر با ارزوی موفقیت برای شهردار جدید جناب حسینی .

  2. درود بر مهندس گوگونانی ایشالا در تمام مراحل زندگی موفق وموید باشید .حیف شد که شمار رفتین

  3. سلام دوستان . چندی پیش از شهر داران می گذشتم و معابر و پیاده روها را ملاحظه میکردم ان موقع به خادمان شهر و شهرداری شهرمان افتخار کردم و انصافا به توانایی شهردار ان پر توان شهرمان از گذشته تا حال و اللخصوص کارهای اجرایی دو سه سال اخیر را تحسین کردم و بر خود لازم دانستم تا از زحمات این عزیزان و شوراهای شهر و از شخص مهندس گوگونانی نهایت تشکر را بنمائیم و به ایشان بگوئیم که خدمات شما و سایر عزیزان قطعنا در پیشگاه خداوند بی جواب نخواهد ماند گرچه کسانی خواهند گفت که وظیفه بوده . اما در هر کاری انسان وظیفه شناس می خواهد که در خیلی جهات این امر مشاهده نمی شود . به هر حال ضمن خیر مقدم به شهردار جدید امیدواریم ایشان نیز ادامه دهنده خدمات بر زمین مانده شهر باشند . و با تشکر از زحمات سایت پونه زار …

  4. با عرض سلام خدمت دوستان و همشهریان بزرگوار و خسته نباشید خدمت مهندس گوگونانی و پرسنل زحمتکش شهرداری که انصافا بیش از پیش در امر ابادانی و توسعه شهر تلاش نمودند که قطعنا کارنامه درخشان ایشان در اینده قضاوت خواهد شد . همانگونه که بعد از گذشت بیش از شصت سال از عمر شهرداری از خدمات به یاد ماندنی اولین شهردار مرحوم حاج مرتضی رفیعی که موجب بازگشایی معابر اصلی و کوچه های شهرمان شد و شهر را از بافت روستایی به حالت شهری در اورد که در حال حاضر مشاهده میکنیم و بعد از ایشان خدمات جناب اقایان نوروزعلی لچینانی . جناب اقای علی رضوانی . جناب اقای علی موسوی . جناب اقای رشیدی . جناب اقای حسین رفیعی .جناب اقای دکتر اصلانی . جناب اقای مهندس عبدالرضا سپیانی و در نهایت جناب مهندس گوگونانی که در همه دورها خدمات و زیر ساختهای ارزنده برای شهر ارائه شد تا شهر به اینجا رسیده یاد می شود البته این یاد اوری توسط مردم فهیم صورت می گیرد و هیچ جا دیگر یادی از این عزیزان و در گذشتگانی که در این عرصه خدمت نموده اند نمی شود و در حال حاضر امور شهر بدست شهرداری جوان و تازه نفس افتاده که امید است ایشان نیز در کارهایشان کوشا و موفق باشند و همه باید ایشان را یاری رسانند و قطعنا همینگونه خواهد بود . وبرای شادی روح تمام در گذشتگان این مجموعه اعم از مسئولان . کارمندان.رانندگان. رفته گران عزیز. و کارگران زحمتکش یک صلوات و فاتحه نثار کنید…

Go to TOP