چاپ خبــر
بعد از هفت ماه خشکی؛

بارش اولین برف سنگین در فریدونشهر/ مسدود شدن جاده هفت روستا

بارش اولین برف پاییزی در فریدونشهر آغاز و از شب گذشته موجب مسدود شدن راه ارتباطی هفت روستا شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، سامانه بارشی پیش بینی شده توسط سازمان هواشناسی کشور از روز گذشته فعالیت خود را در شهرستان فریدونشهر آغاز کرد تا این شهرستان بعد از هفت ماه خشکی، اولین بارش برف پاییزی سال جاری را به روی خود ببیند.

این سامانه بارشی از عصر دیروز فریدونشهر با نزول باران موجب خوشحالی مردم و در ارتفاعات به صورت برف ظاهر شد. اما از صبح امروز شرایط برای بارش برف در بام ایران میسر شد و فریدونشهری ها شاهد آغاز اولین بارش برف پاییزی خود شدند آن هم بارشی سنگین.

اسماعیل طاهری، دهیار روستای کلوسه، در تماس تلفنی با پونه زار از بسته شدن گردنه کلوسه واقع در منطقه پشتکوه دوم این شهرستان به علت شدت بارش ها از شب گذشته خبر داد و عنوان کرد با بسته شدن این گردنه، هم اکنون راه ارتباطی هفت روستا بسته شده و هیچ گونه امکان ترددی برای اهالی این روستاها وجود ندارد.

البته این مشکل، مسأله ای است که سال های طولانی است با بارش برف به وجود آمده و سبب بسته شدن مسیر ارتباطی هفت روستای شهرستان فریدونشهر می شود اما تاکنون مسئولان اقدامی برای حل آن نکرده اند.

تا پیش از این بارش به علت نباریدن باران در طول نیمه دوم بهار، کل فصل تابستان و دو ماه ابتدایی فصل پاییز دبی چشمه های شهرستان به کمترین حد خود رسیده و تأمین آب برخی از روستاها با مشکل مواجه شده بود.

میزان برف تاکنون برای آغاز فعالیت پیست اسکی فریدونشهر کافی نبوده و در صورت رسیدن ارتفاع برف تا حدود شصت سانتیمتر می توان امیدوار بود فعالیت این پیست امسال آغاز زودهنگامی نسبت به سال های گذشته داشته باشد.

شهرستان فریدونشهر واقع در ۱۸۵ کیلومتری غرب استان اصفهان به عنوان پایتخت گردشگری زمستانی استان پهناور اصفهان محسوب شده و پیست اسکی فریدونشهر نقطه شاخص گردشگری این شهرستان در فصل زمستان است. بارش برف هر ساله فصل جدیدی در گردشگری فریدونشهر باز می کند.

بارش برف همچنان ادامه دارد و پیش بینی ها از احتمال تداوم این بارش ها تا دو روز آینده خبر می دهند.

انتهای پیام/

  1. بابا احمدی گفت:

    اهالی روستای بنه کمر وشیخ فاضل ازبابت نزول این رحمت الهی خدارا سپاس می گویند

Go to TOP