چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر:

ریشه فتنه 88 را باید در مجلس ششم و دوران دوم خرداد جستجو کرد

امام جمعه فریدونشهر با برشمردن برخی از جنایات فتنه گران در سال 88 که منجر به خشم و خروش ملت در روز 9 دی آن سال شد، گفت: ریشه فتنه 88 را باید در مجلس ششم و دوران دوم خرداد جستجو کرد.

دی را به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام اباصلت غفاری در خطبه های نماز جمعه این هفته فریدونشهر با اشاره به این که شدت جنایات فتنه گران در سال 88، موجب شد 50 میلیون نفر در روز 9 دی به خیابان ها بیایند، گفت: ریشه این فتنه را باید در مجلس ششم و دوران دوم خرداد جستجو کرد.

امام جمعه فریدونشهر با اشاره به این که در روز عاشورا آسمان و زمین عزادار بودند و برای فرزند رسول گرامی اسلام اشک می ریزند عده ای در عاشورای ششم دی ماه سال 88 خیام عزاداری حضرت اباعبدلله(ع) را به آتش کشیدند، به پرچم هایی که متبرک به نام مبارک ایشان بود جسارت کردند، به نمازگزاران و عزاداران ظهر عاشورا حمله بردند، چادر از سر زنان محجبه کشیدند، به تصویر امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب بی حرمتی کردند و در این روز به شادی و هلهله و رقص پرداختند.

وی ادامه داد: این کارها در کنار تخریب اموال مردم و جنایات بسیار دیگر موجب شد مردم سه روز بعد از آن عاشورا به خیابان ها بیایند و حماسه فراموش نشدنی 9 دی را رقم بزنند.

خطیب جمعه فریدونشهر تاکید کرد: وقایع فتنه 88 و 9 دی در کنار آن چه بر انقلاب اسلامی گذشته است باید برای نسل جدید تبیین شود تا بفهمند چرا 50 میلیون نفر در روز 9 دی با آن حرارت به خیابان ها آمدند و میخ تابوت فتنه را کوبیدند.

حجت الاسلام غفاری اظهار کرد: ریشه فتنه را باید در مجلس ششم و در بین نمایندگان آن دوره جست جو کرد که بیت المال را خوردند و به قول رهبر معظم انقلاب بلندگوی اسرائیل و صهیونیست شدند و همچنین برخی از دوم خردادی ها. همان ها بودند که از تریبون مجلس و یا در روزنامه ها با جملاتی نظیر این که «عاشورا نتیجه تندروی های پیامبر و امیرالمومنین در جنگ بدر و خیبر بود» و یا «عصمت پیامبر و اهل بیتش ناشی از غلو شیعه است» و یا این که «من حتی می خواهم امام حسین را استیضاح کنم» زمینه برای فتنه 88 آماده کردند.

امام جمعه فریدونشهر در پاسخ به کسانی که سنگ سران فتنه را به سینه می زنند، گفت: حکم سران فتنه اعدام بود که مشمول رأفت اسلامی شدند و شما هم با سپردن مسئولیت های عالی کشور همچون وزارت و استانداری به کسانی که در فتنه دست داشتتند، موجبات نابودی خود را فراهم نکنید.

 

وی با بیان این که با حلواحلوا کردن دهن شیرین نمی شود نسبت به ارائه آمارهای غلط از طرف دلتمردان انتقاد کرد و با اشاره به این که مردم واقعیت را درک می کنند، تصریح کرد: خانواده هایی که چند بیکار در خانه دارند وقتی می شنوند مسئولی از کاهش چشمگیر آمار بیکاری سخن می گوید ولی هیچ یک از اعضای خانواده شان سر کار نرفته است، به دروغ بودن این آمار و ارقام پی می برند.

خطیب جمعه فریدونشهر در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت به مناسبت سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س) از مقام والای ایشان سخن گفت و افزود:  قبل از تولد حضرت معصومه(س) و حتی پیش از تولد پدر بزرگوار ایشان، ائمه معصومین(ع) خبر از آمدن ایشان و محل دفن آن حضرت داده بودند.

انتهای پیام/

 

 

 

  1. حاج اقا غفاری امام جمعه محترم این همه حرفها درست ولی شما اائممه جمعه ها چرا در مرکز تهران که جلسه می گیرید این صحبت ها را آنجا مطرح کنید وبه رهبر عزیزمان برسانید .وما را حرص ندید .

Go to TOP