چاپ خبــر

بارش پنج سانتیمتر برف در فریدونشهر/ کاهش ۷۰درصدی بارندگی در بام ایران

بارش برف شب گذشته نیز فریدونشهری ها را مثل سالیان قبل خوشحال نکرد. کاهش ۷۰ درصدی بارش ها در فریدونشهر همچنان نگران کننده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، با فعالیت سامانه بارشی معروف که هم اکنون بخش های وسیعی از کشور را فرا گرفته است، فریدونشهر از بعد از ظهر دیروز شاهد بارش برف شدید بود و در حالی که پیش بینی شده بود این سامانه بارشی برف سنگینی از خود در این شهرستان بر جای بگذارد، بارش برف در اواخر شب قطع شد و به بارش تنها پتج سانتیمتر بسنده کرد.

حاصل بارش برف پنج سانتیمتری دیشب در فریدونشهر، اضافه شدن تنها ۳٫۷ میلیمتر به مجموع بارش های سال آبی جاری در این شهرستان بود تا این عدد را به ۸۴ میلیمتر برساند که در مقابل ۲۹۱ میلیمتر سال قبل در این بازه زمانی و ۲۷۰٫۶ میلیمتر «میانگین بلند مدت ۱۰ ساله» این بازه زمانی، به ترتیب کاهش ۷۱٫۱ و ۶۹ درصدی بارش ها را هشدار می دهد.

هرچند صبح به علت شن ریزی و نمک پاشی نکردن بسیاری از خیابان ها، یخبندان در سطح معابر فریدونشهر حکم فرما بود اما مدیریت بحران و اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تصمیم گرفت مدارس به روال معمولی خود برپا باشند و تعطیلی یا تأخیری در فعالیت مدارس اعلام نشد.

این برف کوچک هرچند دیشب با وزش باد و کولاک موجب مسدود شدن و دشواری در تردد برخی جاده های روستایی شده بود اما با بالا آمدن خورشید و ذوب شدن به سرعت برف ها و البته با تلاش های راهداری و شرکت تعانی دهیاری ها، از صبح امروز قابل تردد بود.

یخ خیابان های فریدونشهر هم که دیشب به ندرت رانندگان را مجبور به استفاده از زنجیر چرخ کرد، با بالا آمدن آفتاب ذوب شد و تنها تردد در کوچه ها ممکن است با سختی انجام شود و در معابر اصلی تردد به صورت عادی انجام می شود.

این روزها که پیست اسکی به علت بارش کم برف، دست به عصا فعالیت می کند، بارش برف خبر خوشی برای دوستداران اسکی است اما این بارش، مقداری نبود که بتوان امید داشت پیست را به شرایط ایده آل خود برساند ولی پیست اسکی در هفته جاری نیز همچون تعطیلات آخر هفته اخیر باید خود را برای استقبال از چند هزار گردشگر و علاقمند به طبیعت و تفریحات زمستانی که خبر بارش برف در فریدونشهر به گوششان خورده است، آماده کند.

هم اکنون آسمان فریدونشهر صاف و آفتابی است و هواشناسی برای هفته پیش رو پدیده جوی خاصی را پیش بینی نکرده است.

انتهای پیام/

  1. شکرگزار نعمت های الهی باشیم و به الطاف او ناسپاسی نکنیم.

  2. مرتضی گفت:

    سلام
    آیا پیست برف کافی برای تیوب سواری دارد؟
    ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

Go to TOP