چاپ خبــر
مهدی سلیمی فرماندار فریدونشهر:

10 روستا در فریدونشهر اصفهان همچنان در محاصره برف است

فرماندار شهرستان فریدونشهر گفت: راه مواصلاتی هشت روستای پشت کوه دوم و همچنین روستاهای هیران و کمران هنوز بازگشایی نشده و مردم همچنان در محاصره برف هستند.

به گزارش پونه زار مهدی سلیمی یکشنبه شب درباره آخرین وضعیت روستاهای محصور در برف ، افزود: نیروهای راهداری هنوز موفق به بازکردن راه های ارتباطی این روستاها که دارای گردنه های برف گیر با خطر ریزش بهمن هستند، نشده اند.

وی با اشاره به سابقه سقوط بلدوزرهای راهداری در حین بازگشایی راه های روستایی این شهرستان در سنوات گذشته اظهار کرد: کارکنان راهداری همچنان درصدد بازگشایی این مسیرها هستند.

فرماندار فریدونشهر گفت: با توجه به اعلام ورود یک توده بارشی دیگر به این منطقه از روز آینده احتمال می رود عملیات بازگشایی این روستاها با کندی مواجه شود.

وی تصریح کرد: سال گذشته نیز در موردی مشابه به مدت پنج روز به صورت کامل ارتباط با این روستاها قطع شده بود.

وی تاکید کرد: به رغم بارش های سنگین برف و باران، فریدونشهر همواره با کمبود تجهیزات و ماشین آلات بازگشایی راه مواجه است.

سلیمی ابراز امیدواری کرد با تامین هرچه زودتر امکانات برای این شهرستان دیگر با بحران های این چنینی مواجه نشویم.

وی گفت: مشکل راه های ارتباطی و زیرساخت هایی از جمله برق، عمده ترین مشکل فریدونشهر پس از بارش های چند روزه بود که خوشبختانه برق آن اکنون به صورت کامل وصل و مشکل پمپاژ و قطعی آب نیز رفع شده است.

وی همچنین از مشکل شبکه مخابراتی این روستاها خبر داد و گفت: بسیاری از روستاهای فریدونشهر در زمینه گیرنده های آنالوگ و دیجیتال تلویزیونی دچار مشکل هستند.

سلیمی همچنین گفت: تاکنون ارتفاع برف در فریدونشهر یک متر و در مناطق کوهستانی نزدیک به دومتر است.

منبع : ایرنا

Go to TOP