چاپ خبــر
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت:

کمک‌های مردمی تنها ۳۰ درصد از هزینه‌های نیازمندان را پوشش می‌دهد

کمک‌های مردم نیکوکار اصفهان ۳۰ درصد از هزینه‌های حمایتی این نهاد را تأمین می‌کند و ۷۰ درصد دیگر خدمات این نهاد از محل اعتبارات دولتی تأمین می‌شوند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد اصفهان: حمیدرضا شیران با تأکید بر ضرورت پاسخ به برخی سئوالات موجود در رابطه با فعالان در زمینه خیر و احسان اظهار داشت: کمک‌های مردم نیکوکار اصفهان 30 درصد از هزینه‌های حمایتی این نهاد را تأمین می‌کند و 70 درصد دیگر خدمات این نهاد از اعتبارات دولتی تأمین می‌شوند که سهم عمده آن در سرفصل‌های وام، مستمری و خدمات بیمه‌ و درمانی هزینه می‌شود.

وی با اشاره به سهم عمده اعتبارات دولتی درزمینهٔ وام‌های کارگشایی و اشتغال، افزود: طی سال گذشته در حوزه بهداشت و درمان مددجویان بیش از 38 میلیارد و 549 میلیون تومان هزینه شد که 90 درصد آن از محل اعتبارات دولتی و 10 درصد از محل مشارکت‌های مردم تأمین شد.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با اشاره به جمعیت نزدیک به 6 ‌میلیون‌نفری استان گفت: مجموع کمک‌های مردمی در زمینه‌های مختلف رقم بزرگی است اما از سوی دیگر به علت جمعیت زیاد افراد تحت حمایت، سهم هر مددجو رقم کوچکی در ماه خواهد شد.

وی با تأکید بر محدودیت‌های شرعی و قانونی درزمینهٔ محل مصرف کمک‌های مردمی گفت: حجم عمده‌ای از کمک‌های جمع‌آوری‌شده محل مصرف مشخص و از پیش تعیین‌شده دارند.

شیران ادامه داد: زکات، کمک‌های مبتنی بر نیاز و پرداخت‌های حامیان طرح‌های اکرام ایتام و فرزندان محسنین ازجمله مهم‌ترین بخش‌های مشارکت مردمی هستند که محل مصرف آن‌ها از ابتدا به شکل دقیق مشخص است.

وی سهم کمک‌های مبتنی بر نیاز از کل مبالغ جمع‌آوری‌شده را 27 درصد اعلام کرد و افزود: محل مصرف این کمک‌ها از ابتدا توسط خیران تعیین می‌شود و طیف گسترده‌ای ازجمله جهیزیه، معیشت، بهداشت و درمان و امور فرهنگی را شامل می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با اشاره به طرح‌های اکرام ایتام و محسنین، گفت: پرداخت‌های حامیان در این دو طرح به‌طور مستقیم به‌حساب ایتام و فرزندان محسنین واریز می‌شود و کمیته امداد در این زمینه فقط نقش پشتیبانی و پیگیری اداری و عملیاتی را بر عهده دارد.

انتهای پیام/ ع ت

Go to TOP