چاپ خبــر

احتمال سیلابی‌ شدن معابربرای استان اصفهان

کارشناس پیش‌بینی هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: بر اساس گزارش‌های اعلام‌شده، شدت بارش‌های امروز امیدوارکننده است و انتظار داریم که در اکثر نقاط استان از جمله شهر اصفهان شاهد بارش باران باشیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار به نقل از فارس : میترا سیدان امروز در رابطه با میزان بارش‌ها در نقاط مختلف استان اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های اعلام‌شده بیشترین بارش‌ها در سمیرم با 9.5 میلی‌متر بارش باران بوده و خوانسار هم با بارش 1.7 میلی‌متری همراه بوده است.

وی با بیان این که زرین شهر، شهرضا، گلپایگان، ورزنه، فریدون‌شهر، چادگان و بویین میاندشت هم بارش‌های زیر یک میلی‌متری داشته‌اند، افزود: میزان بارش باران در چادگان 1.3 میلی‌متر، شهرضا 2.3 میلی‌متر و در شهرستان فریدون‌شهر 2 میلی‌متر گزارش شده است.

* احتمال‌ آب‌گرفتگی و سیلاب معابر

کارشناس پیش‌بینی هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که همچنان تا اواسط هفته آینده به تناوب فعالیت سامانه‌های بارشی در استان وجود داشته باشد؛ شدت بارش‌های امروز امیدوارکننده است و انتظار داریم که در اکثر نقاط استان از جمله شهر اصفهان شاهد بارش باران باشیم.

وی ادامه داد: در برخی مناطق بارش‌ها همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد نسبتاً شدید است و حتی امکان بارش تگرگ هم وجود دارد؛ در بعضی مناطق اخطاریه صادر شده که به دلیل شدت بارش، احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیرها وجود دارد.

* کاهش محسوس دما در هفته آینده

سیدان خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که سیستم‌های بهاره سیستم‌های هم‌رفتی بوده، مناطق سیل‌خیز و مستعد بیشتر در معرض آب‌گرفتگی معابر عمومی هستند؛ این سیستم‌ها به طور ناگهانی در منطقه‌ای همراه با بارش سنگین بوده در حالی که کمی آن طرف‌تر بارش‌ها کمتر است.

وی در رابطه با بیشنیه و کمینه دمای شهر اصفهان اذعان داشت: بیشینه دمای اصفهان در روز 24 ساعت گذشته 25 و کمینه دما 17 درجه سانتی‌گراد بوده و ممکن است امروز بیشینه دما 5 الی 6 درجه کاهش یابد؛ گرم‌ترین شهر استان خور و بیابانک با 27 درجه سانتی‌گراد و خنک‌ترین شهر هم فریدون‌شهر با 5 درجه سانتی‌گراد بوده است.

کارشناس پیش‌بینی هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان با بیان این‌که هفته آینده دمای هوا مقداری پایین خواهد آمد، عنوان کرد: از روز شنبه و یکشنبه هفته آینده ریزش هوای سرد در استان حاکم شده که از سمت شمال کاهش دمای محسوسی را برای روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه پیش‌بینی می‌کنیم.

* ادامه بارش‌ها تا هفته آینده

وی در ادامه عنوان کرد: ظهر امروز شاهد افت دمای بیشینه خواهیم بود که به دلیل پوشش ابرهاست و نه به خاطر این‌که جریان هوای سردی روی منطقه آمده باشد.

سیدان با اشاره به این‌که امروز بارندگی خوبی داریم و اکثر مناطق استان هم درگیر بارش هستند، ابراز داشت: فردا هم این شرایط بارشی وجود دارد، سامانه بارشی بیشتر برای بعد از ظهر و شب فردا روی بخش‌های شمالی‌تر استان اصفهان از جمله شمال، شمال غرب، شمال شرق و حتی شرق استان است.

وی در پایان با بیان این‌که برای شنبه به یکشنبه هم بارش خوبی را خواهیم داشت، یادآور شد: تا اواسط هفته آینده سیستم‌های بارشی در منطقه پشت سر هم فعال هستند.

انتهای پیام/ع ت

Go to TOP