چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر:

پشت‌پرده قاچاق‌های کلان در کشور شناسایی و مجازات شوند

امام جمعه فریدونشهر با اشاره به کشف محموله 424 خودرو قاچاق، خواستار شناسایی پشت‌پرده‌های قاچاق‌های کلان در کشور شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام اباصلت غفاری با اشاره به کشف محموله 424 خودرو قاچاق وارد شده به کشور، واردات چنین محموله کلان خارج از مبادی قانونی را تنها با دست داشتن مسئولانی امکان پذیر دانست و خواستار شناسایی و برخورد جدی با ایشان شد.

امام جمعه فریدونشهر با بیان این که نمونه چنین فسادهای کلان اقتصادی را در دوران پهلوی سراغ داریم، توجیه مسئولان برای چنین فساد کلانی را غیرقابل قبول عنوان کرد و وقوع آن را در شرایطی دانست که بسیاری از جوانان کشور در انتظار وام 15 میلیونی ازدواج برای تشکیل خانواده هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری مسابقات دانش آموزی قرآن و نهج البلاغه در هفته آتی در فریدونشهر با شرکت 700 دانش آموز در سطح استانی خبر داد و از مسئولان و مردم خواست از این گونه فعالیت‌‌ها حمایت کنند.

خطیب جمعه فریدونشهر در آستانه هلول ماه شعبان و فرا رسیدن اعیاد شعبانیه از مردم خواست در برگزاری جشن‌های میلاد معصومین(ع) موازین شرعی را رعایت کنند.

حجت الاسلام غفاری در مورد سیاست بین الملل با اشاره به این که مثلث شوم آمریکا، فرانسه و انگلیس بعد از شکست ذلیلانه داعش در سوریه با یکدیگر متحد شدند تا با بهانه دروغین استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی، به این کشور حمله و نظام آن را ساقط کرده و این منطقه استراتژیک را از آن خود کنند، این کشورها را منشأ جنایات فجیع بشری در دنیا دانست و گفت: عامل این کشورهای مدعی حقوق بشری، اسرائیلی است که جنایات مثال زدنی در دنیا مرتکب شده و تنها طی دو هفته گذشته 30 فلسطینی را به شهادت رسانده است.

امام جمعه فریدونشهر بیانات اخیر «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان، مبنی بر این که طی چهل سال بعد از انقلاب در ایران هیچ مدرسه، دانشگاه و جاده‌ای احداث نشده است را نتیجه چراغ سبز دانسته یا نادانسته برخی داخلی‌ها به دشمن دانست و گفت: نباید برخی با ایجاد هراس از تحریم‌ها در بین مردم، در برابر دشمن ضعف نشان دهند.

وی با تبریک عید مبعث، مسلمانی مسلمانان را در گرو پذیرش پیامبرهای پیشین دانست و تأکید کرد: همه پیامبران در طول عمر خود بشارت آمدن پیامبر آخرالزمان حضرت محمد(ص) را داده‌اند.

 

انتهای پیام/

Go to TOP