چاپ خبــر

تیراندازی‌های ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا، ۲۵ کشته و زخمی بر جا گذاشت

در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۴ مورد تیراندازی در ایالت‌های مختلف آمریکا رخ داده است که بر اثر آن‌ها دست کم ۸ نفر کشته و ۱۷ نفر زخمی شده‌اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از مرکز ثبت آمارخشونت‌های مسلحانه در آمریکا، در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴ مورد تیراندازی در ایالت های مختلف آمریکا رخ داده است که بر اثر آنها دست کم ۸ نفر کشته و ۱۷ نفر زخمی شده اند.

در یکی از تیراندازی های گزارش شده در شهر «لیز سامیت» در ایالت میسوری دو نفر کشته شدند. پلیس می گوید اختلافات خانوادگی علت حادثه بوده و حادثه را قتل و خودکشی عنوان کرده است. در حادثه دیگری در شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی دو نفر زخمی شدند. این دو نفر در حومه پارک برایتون در «ساوت وست ساید» هدف تیراندازی قرار گرفتند.

بیست و دو مورد از تیراندازی ها در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.
مرکز ثبت خشونت های مسلحانه در آمریکا همچنین در ادامه گزارش‌های روزانه خود، آمار نهایی موارد تیراندازی بیست و چهار ساعت پنجشنبه تا جمعه و تلفات آنها را در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا اعلام کرد. بر این اساس، ۹۶ مورد تیراندازی در این مدت رخ داده که بر اثر آنها، ۱۶ نفر کشته و ۴۹ نفر زخمی شده اند. ۴۳ مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

طبق گزارش‌های منتشر شده، در چهل و هشت ساعت گذشته، ۱۴۰ مورد تیراندازی در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا گزارش شده است که در نتیجه آنها ۲۴ نفر کشته و ۶۶ نفر زخمی شده اند.

با توجه به اینکه گزارش های تیراندازی ها در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا معمولا چهل و هشت ساعت پس از وقوع کامل می شود، آمار تیراندازی های بیست و چهار ساعت جمعه تا شنبه (شبانه روز گذشته) نیز روز یکشنبه نهایی می شود.

مرکز ثبت خشونت های مسلحانه در آمریکا همچنین گزارش داد ۱۷ هزار و ۰۳۴ مورد تیراندازی از ابتدای سال ۲۰۱۸ تاکنون در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا به ثبت رسیده است که در نتیجه آنها ۴۲۹۲ نفر کشته و ۷۵۳۰ نفر زخمی شدند. ۱۷۹ نفر از قربانیان (کشته یا زخمی) این حوادث کودکان زیر یازده سال هستند و ۷۵۲ نفر از آنها را نیز نوجوانان دوازده تا هفده سال تشکیل می دهند. در این مدت ۶۵ مورد تیراندازی به جمع، ۶۲۹ مورد حمله به منزل مسکونی، ۴۹۵ مورد استفاده از سلاح به عنوان وسیله دفاعی و ۵۰۰ مورد نیز تیراندازی غیرعمدی ثبت شده است.

انتهای پیام/ع ت

Go to TOP