چاپ خبــر

آنچه در مورد ایمپلنت‌های دندانی باید بدانید

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه از پایان سن رشد تا ۸۵ سالگی در صورتی که شرایط سلامت عمومی فرد اجازه دهد می توان برای آن ایمپلنت انجام داد، گفت: البته بیماران گرفتار دیابت و پوکی استخوان کنترل نشده کاندیدای مناسبی برای انجام ایمپلنت نیستند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار به نقل ازایمنا: منصور ریسمانچیان در آستانه برگزاری چهارمین همایش بین‌المللی ایمپلنت‌های دندانی اظهار کرد:  ایمپلنت دندانی یک ساختار مصنوعی برای جایگزینی دندان از دست رفته به شمار می‌رود  و زمانی که فرد به دلیل بیماری‌های لثه، پوسیدگی و یا عفونت، دندان خود را از دست می‌دهد به کمک ایمپلنت، دندان او جایگزین می‌شود.

وی در خصوص بازه سنی مناسب برای استفاده از ایمپلنت گفت: استفاده از این روش از سن ۱۸ تا ۸۵ سالگی امکان پذیر است و تنها شرط برای انجام آن مناسب بودن شرایط عمومی فرد متقاضی است.

رییس مرکز تحقیقات ایمپلنت افزود: مردم برای انجام ایمپلنت می‌توانند به دندانپزشکان عمومی که دوره‌های ایمپلنت را گذرانده باشند و یا متخصصان فک، صورت و لثه و متخصصان پروتز دندانی مراجعه کنند.

ریسمانچیان در مورد اینکه متوسط هزینه ایمپلنت در کشور چقدر است، عنوان کرد: بخش عمده هزینه‌ها در ایمپلنت مربوط به پایه آن بوده که هرچه گران تر شود، هزینه درمان نیز افزایش خواهد یافت ولی متوسط انجام ایمپلنت در دانشکده ‌ای دندانپزشکی از یک میلیون تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مورد عوارض ایمپلنت گفت: اگر این اقدام به درستی انجام گیرد انتظار عوارض را نداریم اما به طور کلی افرادی که دیابت کنترل نشده داشته و یا دچار پوکی استخوان شدیدی هستند که تحت درمان قرار نگرفته‌اند نباید ایمپلنت انجام دهند همچنین برخی از افراد دچار بیماری‌های خونی تا زمانی که بیماری‌شان کنترل نشده باشد نیز انجام ایمپلنت برای آنها توصیه نمی‌شود.

 گفتنی است؛ چهارمین همایش بین‌المللی ایمپلنت‌های دندانی سوم تا پنجم مردادماه سال جاری در اصفهان با حضور صاحبنظران و اساتید برجسته برگزار می‌شود

انتهای پیام/ ع ت

Go to TOP