چاپ خبــر
فولادگر:

مسؤولیت‌ها‌ی تهران دغدغه‌ مدیران شهرستان/وفور پدیده‌ مدیران پروازی در اصفهان

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: وجود پدیده مدیران پروازی یک موضوع کشوری است و فقط مختص اصفهان نمی‌شود اما در اصفهان نیز این مسأله به وفور قابل مشاهده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار به نقل از فارس:حمیدرضا فولادگر در خصوص وجود پدیده مدیران پروازی در استان اصفهان اظهار کرد: وجود پدیده مدیران پروازی یک موضوع کشوری است و فقط مختص اصفهان نمی‌شود اما در اصفهان نیز این مسأله به وفور قابل مشاهده است.

وی در ادامه افزود: این مسأله برای مدیران اصفهانی حاضر در تهران نیز مصداق دارد و بسیاری از مدیران اصفهانی حاضر در پایتخت نیز در روزهای آخر هفته به اصفهان سفر می‌کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته تفاوت در این است که پنج‌شنبه‌ها در تهران روز کاری نیست اما در غیبت مدیران پروازی در اصفهان موجب از بین رفتن یک روز کاری می‌شود.

رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اصل 44 خاطرنشان کرد: این افراد عمدتاً خانواده‌های خود را استان محل مسؤولیت نمی‌برند و علاوه بر این، وجود برخی مسؤولیت‌ها و حضور در هیأت مدیر برخی شرکت‌ها و تشکل‌های پایتخت موجب می‌شود که مدیران مذکور مجبور شوند حداقل روزهای پایان هفته را در محل خدمت خود حضور نداشته باشند.

فولادگر در پاسخ به سؤالی در رابطه با وجود الزامات قانونی برای حضور مدیران در استان‌های محل خدمت اذعان کرد: الزام قانونی در این رابطه وجود ندارد اما برخی مشاغل و پست‌ها دارای شرط سکونت هستند و فرد اگر این شرط را نپذیرد حائز شرایط پذیرش پست نمی‌شود.

وی همچنین متذکر شد: البته نمی‌توان به طور 100 درصدی شرطی برای جلوگیری از پروازی شدن مدیران اعمال کرد؛ چرا که محدودیت‌هایی ایجاد می‌شود اما این نکته باید جزو اولویت‌ها باشد و در شرایط مساوی، به فرد غیر پروازی مسؤولیت اعطا شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: می‌توان در این رابطه شرایط تشویقی یا تنبیهی هم اعمال کرد و انگیزه برای ماندن در محل خدمت را افزایش داد.

رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اصل 44 خاطرنشان کرد: با این وجود برخی مسؤولیت‌ها نیاز به حضور شبانه‌روزی دارد و نباید در برای این مسؤولیت‌ها از مدیران پروازی استفاده کرد.

وی وجود تناسب بین مسؤولیت و شرایط مدیران را الزامی دانست و تاکید کرد: مسأله مدیران پروازی مسأله مهمی است و باید به صورت موردی آن را در اعطای مسؤولیت به افراد رعایت کرد.

انتهای پیام/ع ت

  1. همشهری گفت:

    اگر مدیریت پروازی نباشد آقازاده‌ها و نورچشمی‌ها چه خاکی به سر کنند؟؟؟؟!!!!

Go to TOP