چاپ خبــر

پژو سیتروئن فرانسه فعالیت های خود در ایران را تعلیق کرد

گروه خودروسازی پژوسیتروئن فرانسه به منظور اجتناب از گرفتار شدن در تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، شروع به تعلیق فعالیت های مربوط به سرمایه گذاری مشترک خود در ایران کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار به نقل از رویترز: گروه خودروسازی پژوسیتروئن فرانسه به منظور اجتناب از گرفتار شدن در تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، شروع به تعلیق فعالیت های مربوط به سرمایه گذاری مشترک خود در ایران کرده است.

شرکت های بزرگ فرانسوی فعال در ایران از جمله شرکت توتال در تلاش اند تا معافیت هایی از تحریم های دولت آمریکا علیه ایران به دست بیاورند.

گروه پژو سیتروئن در بیانیه ای اعلام کرد: «گروه پژوسیتروئن با حمایت دولت فرانسه در حال تعامل با مقامات دولت آمریکا برای مد نظر قرار دادن موضوع معافیت از تحریم هاست.»

به دنبال لغو تحریم ها در ژانویه ۲۰۱۶، شرکت پژو سیتروئن و دیگر رقیب فرانسوی اش رنو، قراردادهای را برای تولیدات جدید در ایران امضا کردند تا شراکت های خود با شرکت های ایران خودرو و سایپا در دوران قبل از تحریم ها را تقویت کنند.

شرکت پژو سیتروئن قراردادهایی به ارزش ۷۰۰ میلیون یورو (۸۱۸ میلیون دلار) با شرکت های ایرانی امضا کرده و شرکت رنو نیز اعلام کرده که به منظور رساندن ظرفیت تولید خود در ایران به ۳۵۰ هزار دستگاه در سال یک سرمایه گذاری جدید در این کشور انجام داده است.

به گفته پژو سیتروئن، تعلیق فعالیت های مربوط به سرمایه گذاری مشترک در ایران، تغییری در دستورالعمل مالی فعلی این گروه ایجاد نمی کند و اینکه فعالیت ها در ایران کمتر از یک درصد از درآمد شرکت را تامین می کند.

انتهای پیام/ ع ت

Go to TOP