چاپ خبــر

وزش باد شدید با سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت در فریدونشهر

باد و کولاک شدید در فریدونشهر موجب گرفتار شدن ۱۳۰ خودرو از گردشگران و مسافران در فریدونشهر شد. هواشناسی برای روزهای آتی یخبندان و کاهش ۱۵ درجه‌ای دما را همراه با آسمانی صاف برای فریدونشهر پیش بینی کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، موج بارشی که از دیروز آب و هوای فریدونشهر را تحت تأثیر خود قرار داده است، امروز موجب وزش بادهای شدید و کولاک برف در فریدونشهر شد.

رئیس اداره هواشناسی فریدونشهر در گفتگو با پونه زار از وزش بادهایی با سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت طی امروز خبر داد و گفت: این سامانه بارشی رفته رفته در حال ترک منطقه است و مردم باید از فردا آماده کاهش ۱۵ درجه‌ای دما و یخبندان معابر باشند.

رحمت اله اصلانی افزود: اوج یخبندان در روز شنبه خواهد بود و این وضعیت تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت. باد شدید امروز موجب وارد آمدن خساراتی جزئی به منازل و ساختمان‌های شهری شد.

فریدونشهر طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۰ میلیمتر بارش داشته است، پیست در بهترین شرایط برای اسکی کردن به سر می‌برد و هواشناسی اعلام کرده آسمان فردای فریدونشهر آفتابی است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فریدونشهر در گفتگو با پونه زار در مورد وضعیت جاده‌ها، با بیان این که امروز کولاک همه جاده‌های فریدونشهر را در برگرفت، اظهار کرد: اکیپ‌های راهداری همه جاده‌های فریدونشهر را برفروبی کرده‌اند اما کولاک در بعظی نقاط دوباره برف را به جاده‌ها کشانده است بنابراین لازم است رانندگان با احتیاط کامل و مجهز به زنجیرچرخ در این محورها تردد کنند.

علی اکبر آقایی تصریح کرد: هم اکنون محور فریدونشهر-ازونبلاغ به طور کامل نمک پاشی و ماسه پاشی شده است و تردد در این محور روان بوده ولی سایر محورها درگیر کولاک است و تنها گردنه کلوسه و گردنه شادی به علت حجم بسیار زیاد برف و کولاک فعلا مسدود می‌باشد.

وی گفت: امروز حدود ۱۳۰ خودرو از مسافران پیست اسکی در کولاک شدید گرفتار شده بودند که با تدابیر اتخاذ شده و اقدامات انجام شده راهداری موفق شدیم این خودروها را از بند کولاک رها کرده و به سمت جاده اصلی الیگودرز-اصفهان هدایت کنیم.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فریدونشهر در مورد آمادگی جاده پیست اسکی برای تحمل ترافیک فردای گردشگران این پیست اظهار کرد: برف سنگین روزهای اخیر و کولاک شدید و مستمر کار آماده‌سازی جاده را بسیار دشوار کرده بود اما با استقرار یک دستگاه برف خور در این محور، تلاش شد تا حدّ امکان این محور پهن‌تر شده و آماده استقبال از گردشگران شود ولی با وجود همه این تلاش‌ها نمی‌توان گفت این جاده جوابگوی ترافیک احتمالی پیش بینی شده فردا است.

آقایی افزود: بنابراین با ورود فرماندار و رئیس پلیس راه دامنه به این مسأله مقرر شد با کسب همکاری شرکت عامل پیست اسکی فریدونشهر، خودروهای گردشگران به داخل پارکینگ پیست هدایت شود تا از به وجود آمدن ترافیک سنگین در این جاده که تنها مسیر دسترسی به حدود ۶۰ روستای منطقه پیشکوه و پشتکوه است، جلوگیری به عمل آید.

انتهای پیام/

  1. متاسفانه بیساری از کوچه ها وجاده های روستا ها خوب برف روبی نشده جای سوال دارد از شهردار و ریس اداره راه چرا تمام امکانات فقط فقط برای پیست و جاده های منتهی به پیست کار میکنند الباقی کوچه ها خیابان ها وجاده های روستا ها را بی خیال شدید .بی عدالتی وبی مهری به مردم چه فریدونشهر وچه روستاها

  2. پونه زار پیکیری کن فردا شنبه مدارس تعطیل هستند یا با تاخیر آغاز به کار می کنند؟ کوچه ها و خیابان ها خیلی یخ زده و هوا برای بچه ها خیلی سرده.

Go to TOP