چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر:

دشمن از موفقیت انقلاب عصبانی است

امام جمعه فریدونشهر عصبانی و حسد دشمن نسبت به موفقیت انقلاب به خصوص بعد از حضور بیش از پیش مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را علّت انجام جنایات تروریستی در کشور دانست.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام اسماعیل شامحمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته فریدونشهر ضمن تسلیت شهادت پاسداران مرزبان در اثر واقعه تروریستی در استان سیستان و بلوچستان، آن را ناشی از حسد و یأس دشمن دانست.

خطیب جمعه فریدونشهر گفت: وقتی دشمنان می‌بینند قطار تندرو پیش‌رونده انقلاب در حال فتح قلوب است به تب و تاب می‌افتدند که جلو این پیشروی را بگیرند و اگر این طور نبود کاری با انقلاب نداشتند.

وی افزود: جبهه کفر و تکفیر و نفاق وقتی حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را دیدند برای در حاشیه بردن خبر موفقیت انقلاب اسلامی و حمایت مردم از این انقلاب در راهپیمایی پرشور ۲۲ بهمن، دست به خبرسازی و انجام این جنایت زدند.

امام جمعه فریدونشهر با اشاره به این که بسیاری از این شهدا فرزندان خردسال داشتند، جهل را عامل این دانست که عده‌ای با نام مذهب دست به چنین کشتار وحشیانه‌ای بزنند و این آیه قرآن کریم را متذکّر شد که «بأیّ ذنب قتلت: به کدامین گناه آن‌ها را کشتید».

حجت الاسلام شامحمدی پیروزی‌های متعدد جبهه مقاومت در عراق، سوریه، فلسطی و لبنان و شکست دشمن در نشست ورشو ار عامل عصبانیت دشمن از انقلاب اسلامی عنوان کرد که موجب دست زدن به چنین اقدامات تروریستی می‌شود.

خطیب جمعه فریدونشهر به حادثه #ذبح_زکریا نیز اشاره‌ای داشت و از مظلومیت شیعیان گرفتار در بین وهابیون سخن گفت. «زکریا بدر الجابر» کودک شش ساله اهل روستای «الشُعْبه» در استان الاحساء واقع در شرق عربستان بود که برای زیارت مسجد پیامبر(ص) به مدینه رفته بود اما بعد از آن که یک راننده تاکسی به شیعه بودن وی و مادرش پی برد، در یک قهوه‌خانه در جلو چشمان مادر، این کودک را با قطعه‌ای شیشه ذبح کرد.

امام جمعه فریدونشهر امّا در جریان حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان از کسانی در داخل کشور گفت که در جایگاه مشاور رئیس جمهور، با دشمن همراه شده‌اند و در مقابل این جنایت فجیع که منجر به شهادت ۲۷ تن و داغدار شدن و یتیم شدن خانواده‌ها و فرزندان ایشان شد، به جای پیروی از تعالیم قرآن کریم که سفارش می‌کند به مقابله با کفر و گرفتن انتقام از متجاوزان، دم از انتقام نگرفتن از تروریست‌ها می‌زنند.

وی ضمن قدردانی از حضور حماسی و نمایش اقتدار مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، این حرکات را در راه خداوند و صاحب اجر بیان کرد.

حجت الاسلام شامحمدی با اظهار این که مسئولان نباید فروش چوب به گردشگران در روزهای تعطیل را اشتغال‌زایی بنامند، ضمن ارج نهادن به تلاش این جوانان و نوجوانان برای کسب روزی حلال، این قبیل کارها را نه تنها در شأن مردم ندانست بلکه نسبت به عواقب زیست محیطی بریدن درختان که موجب از دست دادن محیط زیست می‌شود ابراز نگرانی کرد و از مسئولان خواست به دنبال راهکار برای ایجاد مشاغل آبرومند با درآمد پایدار برای جوانان باشند.

انتهای پیام/

Go to TOP