چاپ خبــر
فرماندار فریدونشهر:

خسارت بارش‌های سیل‌آسا به ۱۰۰۰ واحد مسکونی در شهرستان فریدونشهر

فرماندار فریدونشهر از وارد آمدن بیش از ۷۲ میلیارد و ۸۶۶ میلیون تومان خسارت به بخش‌های کشاورزی، مسکن، اماکن عمومی و تأسیسات شهری و روستایی، برق، مخابرات، راه‌ها و آب شهری و روستایی خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، در گفتگو با پونه زار اظهار کرد: بارش‌های شدید باران در اولین ماه سال جدید موجب وارد آمدن خسارات زیادی به مردم فریدونشهر شد.

ناصر اسدی گفت: این بارش‌ها به ۱۰۰۰ واحد مسکونی خسارت زد که از این تعداد ۶۰۸ واحد دچار تخریب بالای ۶۰ درصد شدند. وی افزود: این شرایط موجب تلف شدن ۵۱۵ رأس دام سبک و سنگین، ۶۵۰ کلنی زنبور عسل و ۴۵۰ هزار قطعه ماهی شد.

نماینده عالی دولت در فریدونشهر همچنین از خسارت این بارش‌ها و در پی آن طغیان رودخانه‌ها به ۴۴۰ هکتار از اراضی کشاورزی و باغی، ۱۲ هزار متر مربع تأسیسات آبزی‌پروری، ۳۰ هزار و ۴۵۰ متر مربع اماکن دامی و انبار علوفه سخن گفت که تا ۱۰۰ درصد خسارت دیده‌اند.

فرماندار فریدونشهر همچنین تصریح کرد: بارش سنگین برف و باران در سه هفته گذشته موجب وارد آمدن ۷۰۳ میلیون تومان خسارت به تأسیسات برق، چهار میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان به تأسیسات شهری و روستایی، ۷ میلیارد و ۲۹۰ میلیون تومان به راه‌ها و تأسیسات جاده‌ای، یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان به تأسیسات مخابرات و دو میلیارد تومان به تأسیسات آب شهری و روستایی شد.

اسدی اظهار کرد: همچنین در پی این بارش‌ها به ۳۸ مدرسه، مسجد و اداره دولتی خسارت وارد آمد و ۱۶۱ کیلومتر جاده روستایی، عشایری و ایلراه‌ها دچار خسارت ۷۰ درصدی رانش زمین و آب بردگی شدند.

وی از برگزاری چندین جلسه مدیریت بحران در این شهرستان در این مدت برای پیشگیری و کاستن از میزان خسارت‌ها خبر داد و گفت: در مجموع ۷۲ میلیارد و ۸۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خسارت در فریدونشهر در اثر بارش‌های سیل‌آسای اخیر برآورد شده که از طریق مدیریت بحران استانداری اصفهان پیگیر جبران این خسارت‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام/

Go to TOP