چاپ خبــر
به مناسبت روز شوراها؛

شفاف‌سازی، حضور در بین مردم و پرهیز از سطحی‌نگری درخواست امام جمعه فریدونشهر از شوراها

امام جمعه فریدونشهر از شوراها، دهیاران و شهرداران خواست به شفاف‌سازی فعالیت‌ها و مخارج، حضور در بین مردم و پرهیز از سطحی‌نگری توجه ویژه کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام اسماعیل شامحمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته فریدونشهر از مسئولان فریدونشهر به ویژه‌ شوراها، شهرداران و دهیاران خواست حضور در اجتماعات مردم به ویژه نمازهای جمعه و جماعات، شفاف‌سازی در فعالیت‌ها و هزینه‌کردها، به کار بستن خرد جمعی، انجام کار کارشناسانه، جلوگیری از هزینه‌های گزاف و به‌دردنخور و پرهیز از سطحی‌نگری را در دستور کار خود قرار دهند.

امام جمعه فریدونشهر با تبریک روز شوراها به شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری و همچنین شهرداران و دهیاران از ایشان خواست نسبت به بیت المال احساس مسئولیت کرده و جلو هزینه‌های بی‌نتیجه را بگیرند که این خواسته مردم است.

وی از سفر خود به پشتکوه موگویی سخن گفت و با خاطرنشان کردن محرومیت روستاهای آن که البته بخشی از آن را به خاطر شرایط و ماهیت این منطقه دانست، بر لزوم تسریع در خدمت‌رسانی به این روستاها به ویژه در نقاط آسیب‌دیده در پی بارش‌های سیل‌آسای اخیر تأکید کرد.

خطیب جمعه فریدونشهر جاده، بهداشت و مدرسه را مهمترین کمبود روستاهای دهستان پشتکوه موگویی در شهرستان فریدونشهر برشمرد و از خدمات سپاه در این روستاها یاد کرد و گفت: به روستایی نرفتم مگر این که خدمات سپاه پاسداران اعمّ از احداث مدرسه، مسجد، حمام، سرویس‌های بهداشتی، شبکه توزیع آب شرب بهداشتی و غیره را در آن جا دیدم و فهمیدم که می‌شود با بودجه‌های کم هم کارهای خوبی انجام داد.

حجت الاسلام شامحمدی افزود: مردم باید از خدمات سپاه پاسداران در نقاط محروم آگاه شوند و ببینند چه کسانی تروریست و دولت تفنگدار نامیده می‌شوند.

امام جمعه فریدونشهر با تبریک روز کارگر، توقع این قشر از مسئولان را حمایت و از مردم کرامت دانست و متقابلاً توقع مردم و مسئولان از ایشان را احساس مسئولیت و دلسوزی در کارها بیان کرد.

وی اشاره‌ای نیز به وضعیت آموزش و پرورش در کشور داشت و از سیاست‌گذاران آموزش و پرورش و معلمان خواست توجه بیشتری به امر تربیت اسلامی دانش‌آموزان نشان دهند. خطیب جمعه فریدونشهر از اجرا شدن سند 2030 در برخی مدارس و مهدهای کودک با وجود تکذیب این مسأله توسط مسئولان آموزش و پرورش ابراز تأسف کرد و خواستار توقف این روند مفسده‌آور شد.

حجت الاسلام شامحمدی با محکوم کردن جنایت دیروز آل سعود در اعدام 37 نفر از مردم مظلوم عربستان توسط حکّام شراب‌خوار و فاسد آل سعود که 32 نفر از ایشان شیعه و از طلاب علوم دینی بودند، این قبیل اقدامات در عربستان سعودی را نشانه‌هایی از زوال آل سعود دانست.

امام جمعه فریدونشهر با بیان این مطلب که «المُلکَ یَبقَی مَعَ الکُفرِ وَ لا یَبقَی مَعَ الظُّلمِ» ظلم آل سعود نسبت به مردمی که بدون داشتن سلاح دفاعی در خفقان زندگی می‌کنند را نشانه بارز ضعف این حکومت عنوان کرد.

وی با انتقاد نسبت به سکوت مسئولان کشورمان در این رابطه در حالی که ایشان کمتر از چند ساعت نسبت به وقایع تروریستی در اروپا واکنش نشان می‌دهند، این حدیث رسول الله(ص) را متذکر شد که می‌فرمایند: «كسی كه صدای مردی را بشنود كه فریاد كمك خواهی از مسلمانان را سر دهد و پاسخش را ندهد مسلمان نیست».

انتهای پیام/

Go to TOP