چاپ خبــر
با تلاش‌های راهداری؛

بازگشایی همه جاده‌های فریدونشهر/ روستای وِزوِه پس از ۹۰ روز از محاصره خارج شد

رئیس اداره حمل و نقل جاده‌ای فریدونشهر از بازگشایی همه محورهای مواصلاتی این شهرستان پس از گذران زمستانی سخت خبر داد. برخی از این محورها بیش از دو ماه مسدود بود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، علی اکبر آقایی در گفتگو با پونه زار از بازگشایی همه جاده‌های روستایی شهرستان فریدونشهر خبر داد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فریدونشهر گفت: در طول فصل زمستان و با بارش‌های پربار برف و باران سال آبی جاری محور میدانک دوم-کَمَران-زمستانه در محدوده گردنه شادی، محور پشندگان-کلوسه در محدوده گردنه کلوسه، محور گوکان و محور دورک-کاهگانک-وزوه از جمله صعب العبورترین نقاط شهرستان بود که بازگشایی آن زمان، هزینه و توان زیادی از راهداران را به خود اختصاص داد.

وی اظهار کرد: در این بین محور گوکان، محور پشندگان-کلوسه و محور دورک-کاهگانک-وزوه سه محوری بود که به علت کولاک مداوم، ریزش بهمن، بارش‌های سنگین و در نهایت آبشستگی جاده مدت زمانی طولانی مسدود بود به شکلی که راه ارتباطی روستای وزوه واقع در منطقه پشتکوه دوم که آخرین روستای این شهرستان است حدود سه ماه به دلیل تخریب جاده در اثر طغیان رودخانه مسدود شده بود.

آقایی افزود: با تلاش ۲۴ ساعته راهداران در این محورها که همگی در دهستان پشتکوه قرار دارند، گردنه کلوسه و گردنه شادی هر از گاهی باز می‌شدند اما به دلیل بارش دوباره برف سنگین و کولاک پس از یکی-دو روز وضعیت به حالت قبل بازگشته و دوباره مسدود می‌شدند تا این که در نهایت از اواسط فروردین ماه این دو محور به علاوه جاده روستای گوکان بازگشایی شدند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان فریدونشهر بارش باران‌های سیل‌آسای فروردین ماه را نیز از عوامل مؤثر بر وضعیت جاده‌ها و حمل و نقل عمومی این شهرستان بیان کرد که موجب تخریب کامل چندین جاده در این شهرستان همچون جاده روستاهای خوشمیوه، دهنو، دورک و غیره شد.

وی گفت: برخی از این جاده‌ها با حمایت‌های فرمانداری و سپاه پاسداران بازگشایی شد و تردد در آن‌ها به روال عادی بازگشت که از آن جمله می‌توان به جاده دورک اشاره کرد که با تلاش‌های بی‌دریغ و جهادگرانه سپاه ترمیم و بازگشایی شد.

آقایی ادامه داد: ترمیم جاده روستای وزوه آخرین مأموریت ما پس از گذران زمستانی سخت و پربارش بود که طی روزهای اخیر به وقوع پیوست و بعد از سه ماه انسداد، محور ارتباطی مردم این روستا بازگشایی شد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فریدونشهر امّا این را پایان مأموریت سال خود ندانست و تصریح کرد: از امروز مأموریت راهداران مرمت جاده‌هایی است که در طول برفروبی دچار تخریب شده‌اند و یا در اثر طغیان رودخانه‌ها و آب شستگی از بین رفته‌اند.

وی در پایان از همه مردم و دستگاه‌هایی که در طول این مدّت با راهداری همکاری داشتند و همچنین از راهدارانی که زمستانی پرزحمت را پشت سر گذاشتند و حتی در لحظه تحویل سال، دست از تلاش برنداشتند تشکر کرد.

انتهای پیام/

Go to TOP