چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر:

مسئولان پروازی یا در فریدونشهر ساکن شوند یا آن‌ها را به شهر خودشان برمی‌گردانیم

امام جمعه فریدونشهر به مسئولان پروازی این شهرستان هشدار داد در صورت ساکن نشدن در فریدونشهر باید این شهرستان را ترک کنند. وی ضرب العجلی نیز برای مسئولان ویژه‌خوار داشت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام اسماعیل شامحمدی در خطبه‌های نماز جمعه فریدونشهر با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب راجع به بیمار بودن اقتصاد کشور و لزوم علاج هر چه سریعتر این بیماری، منشأ این بیماری را فساد اقتصادی مسئولان دانست.

وی با اظهار این که مسئولی که اهل ریخت و پاش و زندگی اشرافی باشد موجب بیمار شدن اقتصاد کشور می‌شود درمان اقتصاد را منوط به رفع این بیماری از همه مسئولان کشور از بالا تا پایین دانست.

امام جمعه فریدونشهر گفت: مسئولی که اهل شهر دیگری باشد و بیاید در این شهر خوش آب و هوای دیگر که در آن جا مسئولیتی را برعهده گرفته اما در زمان مسئولیتش در آن جا ساکن نشده است، ویلاسازی کند و برای همین ساخت و ساز هم از دادن عوارض شهرداری و پروانه ساخت امتناع ورزد، موجب بیمار شدن اقتصاد می‌شود و باید در مقابل چنین مسئولی ایستاد.

خطیب جمعه فریدونشهر تصریح کرد: باید از این مسئول پروازی پرسید اگر این شهر خوب است چرا در زمان مسئولیتت در آن جا ساکن نمی‌شوی و هر از گاهی به بهانه مأموریت دو-سه روز شهر و محل مسئولیت را ترک می‌کنی؟

حجت الاسلام شامحمدی تأکید کرد: در صورتی که قانون به مسئولی بگوید که باید در طول مسئولیت در شهری که بابت آن حقوق می‌گیرد، در آن شهر ساکن شود باید این مسئول تن به این قانون دهد وگرنه در رابطه با این مسئولان افشاگری کرده، بارشان را روی دوششان گذاشته و به همان شهر خودشان بازپس می‌فرستیم و مسئولی بومی را سر کار می‌آوریم که دست کم درد مردم را بداند و حاضر شود در شهر خودش ساکن شده و برای مردمش کار کند.

وی همچنین از مسئولانی سخن گفت که خارج از ساعت اداری در پیش چشم مردم با خودروهای دولتی در شهر تردد می‌کنند و مورد اعتراض مردم نیز هستند و این‌ها نیز مانند همان دختر وزیری که با انجام تخلف در حاشیه رودخانه ویلاسازی می‌کند، عامل بیمار شدن اقتصاد کشور هستند.

امام جمعه فریدونشهر به این قبیل مسئولان هشدار داد اگر این نصیحت‌های سربسته و گاه پنهانی برای حفظ آبرو اثر نبخشید، در آینده نام این مسئولان ویژه‌خوار را پشت تریبون افشا کرده و آن گاه دیگر آبرویی برایشان باقی نخواهد ماند.

خطیب جمعه فریدونشهر اما بخشی از بیماری اقتصاد را متوجه مردم دانست و به عنوان مثال گفت: چرا نباید مردمی که می‌بینند فلان مسئول پروازی چند سال است در همسایگی خانه‌شان در حال ویلاسازی است او را نهی از منکر کنند؟ چرا مردم نمی‌روند به مسئولی که ویژه‌خواری کرده و از امکانات بیت‌المال استفاده شخصی می‌کند اعتراض کنند و در برابر این فساد سر و صدا به پا نمی‌کنند؟

حجت الاسلام شامحمدی اظهار کرد: یکی از آسیب‌های ساکن نشدن مسئول در محل خدمتش، درک نکردن و لمس نکردن مشکلات مردم آن منطقه و در دسترس مردم نبودن است.

وی گفت: البته که اقتصاد کشور بیمار است چرا که هر روز مردم با گرانی و کمبود کالا روبرو هستند اما همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند آینده کشور، آینده روشنی است و سر و صداهای آمریکا و دشمنان داخلی و خارجی نیز جز تهدیدات پوچ چیز دیگری نیست.

امام جمعه فریدونشهر تعابیر اخیر حضرت آیت الله خامنه‌ای در رابطه با مذاکره با آمریکا را متذکر شد که فرمودند: «مذاکره سم است … گزینه قطعی ملّت ایران، مقاومت است … در عقلای ما کسی نیست که دنبال این مسئله [مذاکره] باشد … این برخورد، برخورد اراده‌ها است؛ این رویارویی، رویارویی اراده‌ها است؛ و اراده‌ی ما از آنها قوی‌تر است. ما علاوه‌ی بر اراده‌ی قوی، توکّل به خدا را هم داریم.»

خطیب جمعه فریدونشهر در بخش دیگری از خطبه‌ها با توجه به فصل نام نویسی حوزه‌های علمیه، حوزه علمیه فریدونشهر را درخت تنومندی توصیف کرد که توانسته در طول مدت کوتاه تأسیس خود با مدیریت و تلاش مسئولان حوزه، تا پایه ۱۰ طلبگی را پوشش داده و تدریس کند در حالی که حوزه‌های علمیه‌ای هستند که دهه‌های متمادی از تأسیسشان گذشته ولی تاکنون نتوانسته‌اند بیشتر از سه پایه طلبگی را تدریس کنند.

حجت الاسلام شامحمدی یکی از علت‌های رشد ایران اسلامی در برهه‌هایی از تاریخ را استقبال انسان‌های بااستعداد و بااخلاق از حوزه‌های علمیه دانست و تصریح کرد شیخ بهایی، شیخ طوسی، علامه حلی، امام خمینی(ره) و غیره علمایی بودند که از حوزه برخاسته و توانستند نقش مؤثری در زمان خود در پیشرفت کشور ایفا کنند.

وی توصیه کرد مردم جوان‌های بااستعداد و بااخلاق خود را به حوزه علمیه بفرستند و متذکر شد: کسی که جوان بااستعداد و بااخلاق را از رفتن به حوزه علمیه نهی کند، در مقابل امام زمان(عج) ایستاده است.

امام جمعه فریدونشهر همچنین افزود: در فرازهایی از دعای افتتاح که توصیه شده در شب‌های ماه مبارک رمضان خوانده شود این طور آمده که «خدایا مرا از رهبران دینی قرار ده» و این اهمیت و ارزش روحانیت را نشان می‌دهد که به دست آوردن این جایگاه در چنین دعای بااهمیتی نیز آمده است.

انتهای پیام/

Go to TOP