چاپ خبــر

امام جمعه فریدونشهر خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما: اگر نمی‌توانید برنامه خوب تولید کنید، استعفا دهید

امام جمعه فریدونشهر از اعتراض مردم و ائمه جمعه کشور نسبت به پخش برنامه‌های مبتذل و پوچ در صدا و سیما سخن گفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام اسماعیل شامحمدی در نماز جمعه این هفته فریدونشهر با انتقاد از صدا و سیما گفت: بی‌بندوباری، ابتذال و لاابالی‌گری فرهنگی شایسته صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیست.

امام جمعه فریدونشهر تصریح کرد: ائمه جمعه به نمایندگی از مردم از وضعیت برنامه‌های صدا و سیما اعلام نارضایتی می‌کنند و رئیس این سازمان هم اگر قادر نیست برنامه خوب تولید کند استعفا دهد و این حجم از انتقادات را متوجه رهبری نکند.

وی این سؤال را مطرح کرد که چگونه است که دولت به امام جمعه یک شهر به عنوان متولی فرهنگی آن شهر هزار تومان هم بودجه نمی‌دهد امّا بودجه‌های میلیاردی برای ساخت برنامه‌های بی‌محتوا و ضدفرهنگی اختصاص داده می‌شود؟

خطیب جمعه فریدونشهر تأکید کرد: این که در برنامه‌ای تلویزیونی عده‌ای زن و مرد نامحرم دور هم جمع شوند، با یکدیگر شوخی کنند، صدای الاغ دربیاورند و بخندند در شأن مملکت اسلامی نیست.

حجت الاسلام شامحمدی گفت: در این شهرستان برای جمع کردن یک میلیون تومان پول برای برگزاری یک جشن برای ائمه اطهار(س) باید به ۱۰ جا رو بزنیم آن وقت در تلویزیون ما جایزه‌های ۱۰۰ میلیون تومانی در قبال درآوردن صدای حیوان می‌دهند.

امام جمعه فریدونشهر با اشاره به این که مردم راضی به صرف این چنینی بودجه کشور نیستند، از مسئولان به ویژه نمایندگان مجلس خواست جلو این روند را بگیرند.

وی عنوان کرد: باز شدن گوش و چشم دل منوط به فهم هدف و راه انبیاء و قرار گرفتن در آن راه است و گناه و معصیت اجازه باز شدن گوش و چشم دل و شکوفا شدن انسان را نمی‌دهد.

خطیب جمعه فریدونشهر همچنین اظهار کرد: این روزها برنامه تلویزیونی استعدادیابی در حال پخش است و افرادی که استعدادهای جسمانی خود را شکوفا کرده‌اند جلو دوربین می‌آیند ولی فراموش نکنیم آن چه موجب رشد و تعالی اولیاءالله شد همین شکوفایی استعدادها و ظرفیت‌های اما نه استعدادهای جسمانی بلکه استعدادهای درونی هر انسان بود.

حجت الاسلام شامحمدی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: جان باختن هموطنانمان در سیل اخیر را خشم طبیعت ننامیم چرا که همان طور که این بیت گفته که «در رهگذر بلا نشینی/ گویی که قضای حق چنین است» عامل این خسارات و تلفات ابتدا به ساخت خانه و خیابان توسط خود ما در مسیل و آبراه‌ها و سپس به ضعف فرهنگ ما برمی‌گردد که چطور با این حجم عظیم آب روبرو شویم، به فکر پناه گرفتن باشیم یا بایستیم تماشا کنیم و عکس یادگاری بگیریم؟

امام جمعه فریدونشهر از مردم خواست شکرگزاری خداوند بابت این حجم عظیم بارش‌ها را فراموش نکنند.

انتهای پیام/

Go to TOP