چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر:

اقتدار قوه قضائیه، سفارش امیرالمؤمنین(ع) و مطالبه مردم است

امام جمعه فریدونشهر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته فریدونشهر با قرائت خطبه امام علی(ع) در مورد ویژگی‌های قضات، از دستگاه قضا خواست با هر فسادی برخورد مقتدرانه نشان دهد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت‌الاسلام اسماعیل شامحمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته فریدونشهر به مناسبت هفته قوه قضائیه با قرائت نامه ۵۳ نهج البلاغه خطاب به مالک اشتر، ویژگی‌های مورد نیاز یک قاضی را برشمرد.

خطیب جمعه فریدونشهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و شهدای حادثه تروریستی هفتم تیر، جمله امام خمینی(ره) در مورد این شهید والامقام را بی‌سابقه خواند و این جمله امام راحل را در مورد دستگاه قضا متذکر شد که فرمودند: «دادگاه‌های انقلاب در سراسر ایران باید نمونه کامل اجرای حدودالله باشند».

امام جمعه فریدونشهر از اقدامات انقلابی ریاست قوه قضائیه در مدت کوتاه انتصاب در این جایگاه تشکر کرد و آیت الله سید ابراهیم رئیسی را نمونه یک مسئول تراز انقلاب اسلامی معرفی کرد.

وی کم‌رغبت ترین افراد به دنیا، متقی‌ترین، تیزهوش‌ترین، عادل‌ترین و پرسودترین انسان‌ها، خسته نشدن از کار زیاد و به لجبازی نیافتادن با طرفین دعوا، پایدار نبودن در خطا و اشتباه، داشتن جرأت گفتن حق، قضاوت نکردن با ادلّه ناکافی، خسته نشدن از مراجعات مکرر مردم و قاطعیت را از ویژگی‌های ضروری هر قاضی بنا بر توصیه حضرت علی(ع) بیان کرد.

حجت الاسلام شامحمدی صبر را یکی از خصوصیت‌های دیگر مورد نیاز مسئولان جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت مسئولان باید برای شنیدن صحبت‌های مردم گوش شنوا داشته باشند و این طور نباشد که درب‌های دفتر مسئولی همچون امام جمعه، فرماندار و یا قاضی به روی مردم سه قفله باشد.

نمازگزاران جمعه امروز فریدونشهر میزبان پیکر مطهر یک شهید گمنام تازه تفحص شده از شهدای غواص دفاع مقدس بودند که به این مناسبت امام جمعه فریدونشهر دقایقی از خطبه‌ها را به بیان سیره شهدا پرداخت.

خطیب جمعه فریدونشهر اوّلین سفارش شهدا را پیروی از امام و پیشوای جامعه عنوان و مبارزه با ظلم و طاغوت، برقراری عدالت، دنیاگریزی و توجه به حقوق مردم را سیره و وصیت شهدا برشمرد.

وی ضمن تسلیت شهادت امام صادق(ع) این حدیث را از ایشان خواند که فرمودند: هر چیزی ستون و پایه‌ای دارد و ستون اسلام محبت و اطاعت از اهل بیت است.

حجت‌الاسلام شامحمدی در پایان خطبه‌ها نسبت به لزوم صرفه‌جویی در مصرف برق در شرایط کنونی کشور و بالارفتن مصرف برق به خاطر گرم شدن هوا، تذکر داد و پیشگام این صرفه‌جویی را کارمندان در ادارات و شهرداری در سطح شهر دانست.

انتهای پیام/

Go to TOP