چاپ خبــر
نگاه گردشگری به بام ایران؛

بازدید مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از طرح‌های گردشگری فریدونشهر/ تصاویر

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان برای پیگیری روند توسعه سایت‌های گردشگری فریدونشهر به این شهرستان سفر کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با سفر به فریدونشهر از روند احداث ساختمان اداره میراث فرهنگی فریدونشهر و برخی از طرح‌های گردشگری این شهرستان بازدید کرد.

بازدید از طرح بومگردی در روستای سیبک و حضور در جلسه رفع موانع توسعه گردشگری آبشار پونه زار از برنامه‌های فریدون الهیاری در فریدونشهر بود.

عدم صدور مجوز منابع طبیعی و آب منطقه‌ای مهمترین مانع سرمایه‌گذاری در جاذبه گردشگری آبشار پونه زار است که سه سال طرح گردشگری این محل را معطل گذاشته است و در این مدت با ورود دفتر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فریدونشهر نیاز به جمع آوری زباله‌های گردشگران و رسیدگی به سرویس‌های بهداشتی این جاذبه گردشگری توسط بخش خصوصی تا حدودی مرتفع شده است.

الهیاری در سفر به فریدونشهر طی جلسه‌ای با عشایر محل با اشاره به این نکته که حضور عشایر فرصتی برای صنعت گردشگری است، توافقات اولیه برای تخلیه بخش‌هایی از عرصه گردشگری توسط عشایر به منظور اجرای طرح توسعه محل انجام داد.

انتهای پیام/

Go to TOP