چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر:

کسانی با بگیر و ببند مفسدان مخالفند که می‌ترسند دامنگیر خودشان شود

امام جمعه فریدونشهر با انتقاد به سخنان اخیر رئیس جمهور در مورد مذاکره با آمریکا و مخالفت با دستگیری مفسدان و مجرمان توسط قوه قضائیه، گفت: کسانی با بگیر و ببند مفسدان مخالفند که یا خودشان یا نزدیکانشان آلوده به فسادند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام اسماعیل شامحمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته فریدونشهر از حاشیه‌سازی‌های متعدد رئیس جمهور و رفتارهای ضد و نقیض وی انتقاد کرد.

خطیب جمعه فریدونشهر گفت: در حالی که چند روز پیش رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای هیئت دولت یکی از آسیب‌های دولت‌‌های جمهوری اسلامی را پرداختن به حاشیه‌ها دانسته و خطاب به رئیس جمهور و هیئت دولت فرمودند: «از فروع و از حواشی، به جد پرهیز کنید»، حال که قوه قضائیه با جدیت در مقابل مفسدان اقتصادی ایستاده و فضای امن تبهکاران را به خطر انداخته است، رئیس جمهور روز گذشته در سخنانی گفته «با بگیر و ببند و دادگاه فساد برطرف نمی‌شود».

امام جمعه فریدونشهر تصریح کرد: چه دلیلی می‌تواند موجب مخالفت مسئولی با بگیر و ببند خلافکاران و مفسدان باشد جز این که می‌ترسند این بگیر و ببندها به نزدیکان و خویشاوندان آن‌ها برسد؟

وی تأکید کرد: عمده مردم با بگیر و ببند مخالف نیستند چون هم از سلامت خودشان اطمینان دارند و هم دوست دارند با مجرمان برخورد شود امّا آن کسانی با بگیر و ببند مخالف هستند که یا خودشان و یا نزدیکانشان به فساد آلوده هستند.

حجت الاسلام شامحمدی با اشاره به بخش‌های دیگری از سخنان چند روز پیش رئیس جمهور که گفته بود: «بنده معتقدم برای منافع ملی کشورمان از هر ابزاری باید استفاده کنیم اگر بدانم به یک جلسه‌ای بروم و با کسی ملاقات کنم که کشور من آباد می شود و مشکلات مردم حل می شود من دریغ نخواهم کرد» اظهار کرد: طبیعتاَ منظور رئیس جمهور از این سخن نشتن پای میز مذاکره با فلان کشور آفریقایی یا کشور همسایه نیست و منظورش همان کشوری است که پیش از این از آن به عنوان کدخدای جهان یاد کرده است.

خطیب جمعه فریدونشهر ادامه داد: بعد از تجربه این همه عهدشکنی کشورهای غربی به خصوص آمریکا در مقابل چشمان ملت ایران و با وجود این که رهبر انقلاب بارها فرموده‌اند «به مذاکره با آمریکا خوش بین نیستند» و حتی سال گذشته خود رئیس جمهور هم طی سخنانی گفت «کشورها مگر دیوانه شده‌اند که با آمریکا مذاکره کنند» سخنان اخیر رئیس جمهور چه معنایی دارد و آیا تجربه شش سال معطل کردن کشور برای مذاکرات و به وجود آوردن این همه مشکلات اقتصادی برای کشور برای گرفتن درس عبرت از مذاکره با آمریکا کافی نبود؟

امام جمعه فریدونشهر بی‌توجهی دولت به مسئله فرهنگ کشور را نیز به بوته نقد برد و با متذکر شدن سخن رهبر انقلاب که فرمودند مشکلات اقتصادی باعث نشود از فرهنگ غافل شوید، عدم اختصاص هیچ بودجه فرهنگی برای متولیان فرهنگ کشور همچون حوزه‌های علمیه، سازمان تبلیغات، هیئت امنا و کانون‌های فرهنگی مساجد و غیره را نمود این بی‌توجهی عنوان کرد.

وی ااظهار کرد: در هفته گذشته دو جلسه در شهرستان برگزار شد که یکی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر با موضوع مزاحمت‌های دیرهنگام عروسی‌ها و دیگری جلسه هماهنگی هیئات مذهبی بود اما در مورد اوّل مسئولان گفتند ابزارهای قانونی لازم برای بستن بلندگوهای عروسی که از آن صدای مطرب بلند است در دیر هنگام را نداریم اما در جلسه هیئات مذهبی گفتند طبق قانون باید بلندگوهای مساجد بعد از ساعت ۱۰ شب بسته شود و برای تحقق این امر هم از هیئت امنای مساجد تعهد می‌گیرند.

حجت الاسلام شامحمدی ضمن بیان این که قانون کنترل بلندگوی مساجد قانون به حق و درستی است، عدم تلاش مسئولان و قانون گذاران برای کنترل بلندگوهای عروسی در نیمه شب با وجود مزاحمت برای مردم و شکایات متعدد مردمی را نشانه دوم بی‌توجهی ایشان به مسئله فرهنگ خواند.

انتهای پیام/

Go to TOP