چاپ خبــر

۵۰۰ دانش‌آموز نیازمند فریدونشهری در انتظار مهر کریمانه

رییس کمیته امداد فریدونشهر گفت: ۵۰۰ دانش‌آموز و دانشجوی نیازمند در شهرستان فریدونشهر تحت پوشش این ارگان حمایتی بوده که نیازمند کمک در تامین لوازم التحریر خود هستند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، شهریور در حالی کم کم جای خود را به مهر خواهد داد که بسیاری از فرزندان میهنم به دلیل مشکلات مالی و گرانی که این روزها دامن‌گیر کشور شده است، توانایی خرید لوازم التحریر و دفتر و کتاب مدرسه را ندارند. خطری که می‌تواند روند سوادآموزی و علم‌آموزی این دانش‌آموزان را تهدید کند و در این برهه از زمان لازم است هر کس به هر اندازه که توانایی دارد تلاش کند تا جلو این خطر را بگیرد.

امور خیر شامل موارد مختلفی می‌شود؛ تأمین هزینه مالی درمان بیماران نیازمند، احداث بیمارستان و مدرسه و مسجد، تأمین معیشت افراد نیازمند و کم‌توان و ده‌ها عنوان دیگر را می‌توان جزء امور خیر محسوب کرد اما در برهه‌هایی از زمان نیاز به پرداختن به یکی از این امور بیش از بقیه موارد احساس می‌شود.

رئیس کمیته امداد فریدونشهر در گفتگو با صاحب نیوز در این رابطه اظهار کرد: شهرستان فریدونشهر یکی از محروم‌ترین نقاط کشور است که خانواده‌هایی را در خود جای داده که حتی توانایی تهیه نان مورد نیاز برای این که شب گرسنه نخوابند را ندارند.

سید مصطفی انوری گفت: این محرومیت از عدم برخورداری از امکانات اولیه‌ای که در شهرهای دیگر چندین برابر آن در دسترس مردم است و در سایه مشکلات اقتصادی و شرایط شهرستان دامن‌گیر فریدونشهر شده آغاز می‌شود و با کم‌درآمدی خانواده‌ها و یا گاه عدم توانایی خانواده‌ها در کار کردن و تأمین نیازهای اولیه خود شدیدتر می‌شود.

وی اما از بخشی دیگر از عامل محرومیت مردم منطقه پرده برداشت و این گونه افزود: در بین خانواده‌های نیازمند تحت پوشش ارگان‌های حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی بسیار مشاهده می‌شود که عاملی درونی نیز آن‌ها را از رشد بازداشته است.

رییس کمیته امداد فریدونشهر در مورد این عامل دیدنی این چنین تصریح کرد: نداشتن علم کافی برای نحوه ورود به بازار کار، نداشتن علم کافی برای نحوه کسب درآمد، نداشتن علم حداقلی برای ورود به اجتماع‌ها و شهرهای بزرگتر، آشنا نبودم با فرهنگ مردم دیگر، آشنا نبودن با شیوه‌های دیگر زندگی و غیره از جمله این عوامل درونی هستند که این خانواده‌ها را از رشد و حرکت بازنگه‌داشته‌ است.

انوری تعلیم و تعلم و سوادآموزی را راهی برای جبران این نوع از محرومیت خواند و هموار کردن مسیر برای علم‌آموزی خانواده‌های نیازمند را دارای تأثیر مستقیم در رشد آن‌ها، بی‌نیازی آن‌ها به حمایت ارگان‌های حمایتی و درآمدزا شدن آن‌ها دانست.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا بهتر نیست این کمک‌ها را به سمت مردم حادثه‌دیده کشور همچون کرمانشاه، خوزستان، گلستان و غیره گسیل داد، گفت: هم‌اکنون این مناطق به دلیل وقوع همین حوادث در کانون توجه مردم سراسر کشور قرار گرفته‌اند و از سراسر کشور کمک‌ها به سمت ایشان سرازیر است که البته باید این گونه هم باشد و این کمک‌ها را تقویت نیز کرد اما در همین فریدونشهر افرادی زندگی می‌کنند که توسط ارگان‌های حمایتی که در رأس آن کمیته امداد امام خمینی رحمه‌الله علیه قرار دارد شناسایی و بررسی شده‌اند و شاید وضعیتی به مراتب ضعیف‌تر و أسف‌بارتر از مردم مناطق حادثه‌دیده داشته باشند.

رییس کمیته امداد فریدونشهر بیان کرد هم اکنون بیش از ۵۰۰ دانش‌آموز و دانشجو از مقطع ابتدایی تا دکتری تحت حمایت تحصیلی کمیته امداد فریدونشهر هستند.

انوری ضمن دعوت از عموم مردم برای مراجعه به کمیته امداد و مشاهده و لمس کردن شدت محرومیت افراد تحت پوشش این اداره از نزدیک، از مردم خواست ولو به مقداری اندک اما به صورت مستمر در کمک به نیازمندان شهرستان شریک شوند.

وی مرکز نیکوکاری امام مبین فریدونشهر را پل ارتباطی آسان‌تری بین خیّران و کمیته امداد دانست که روند جذب کمک‌ها، خدمت‌رسانی و کمک‌رسانی را آسان‌تر کرده است و اظهار کرد مردم عزیز می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت ‏‪۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۴۶۰۸۷‬‏ به نام مرکز نیکوکاری امام مبین فریدونشهر به ریاست امام جمعه فریدونشهر واریز نمایند و بعد از واریز با ارسال پیامک به شماره تلفن همراه ۰۹۱۳۸۲۴۵۴۰۰ متعلق به مسئول دفتر این خیریه ضمن ذکر مبلغ واریزی تصریح نمایند این مبلغ برای شرکت در طرح #مهر_کریمانه و کمک به خرید لوازم التحریر برای دانش‌آموزان نیازمند واریز شده است.

رئیس کمیته امداد فریدونشهر مرکز نیکوکاری حضرت ابوالفضل علیه السّلام را دیگر بازوی این کمیته در ارتباط با مردم عنوان و تصریح کرد: مردم عزیز برف انبار می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت ‏‪ ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۴۶۰۹۵ به نام مرکز نیکوکاری حضرت ابالفضل علیه السّلام برف انبار واریز کرده و بعد از واریز با ارسال پیامک به شماره تلفن همراه ۰۹۱۳۹۷۲۰۶۰۴ متعلق به مسئول دفتر این خیریه ضمن ذکر مبلغ واریزی تصریح نمایند این مبلغ برای شرکت در طرح #مهر_کریمانه و کمک به خرید لوازم التحریر برای دانش‌آموزان نیازمند واریز شده است.
انتهای پیام/

Go to TOP