چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر:

عدم صداقت و روراستی دولت با مردم عوامل ایجاد التهاب در کشور

امام جمعه فریدونشهر با اشاره به حوادث اخیر کشور، ضمن بررسی عوامل این التهابات، تصمیم مسئولان را تصمیم مننتخبان مستقیم یا غیرمستقیم مردم عنوان کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام اسماعیل شامحمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اتفاقات هفته گذشته در کشور از زحمات نیروی انتظامی، سپاه و بسیج در کنترل اوضاع تشکر و برای شهدای ایشان علوّ درجات را از خداوند منّان آرزو کرد.

خطیب جمعه فریدونشهر ضمن تبریک هفته بسیج گفت: آن معلمی که در پشتکوه به جامعه خدمت می‌کند یا آن پزشکی که در درمان مردم رضای خدا را مدّنظر دارد و آن مهندسی که برای آبادانی کشور زحمت می‌کشد نیز بسیجی هستند.

وی با اشاره به اتفاقات هفته گذشته در کشور از زحمات نیروی انتظامی، سپاه و بسیج در کنترل اوضاع تشکر و برای شهدای ایشان علوّ درجات را از خداوند منّان آرزو کرد.

امام جمعه فریدونشهر در ادامه عوامل ایجاد التهاب در کشور طی روزهای اخیر را برشمرد.

حجت‌الاسلام شامحمدی ایجاد زخم توسط مسئولان را بستر نشستن مگس صفتان دانسته و این را عامل اول به وجود آمدن شرایط کنونی برای کشور عنوان کرد در حالی که رهبری از چند سال قبل هشدارهای لازم در این رابطه را متذکر شده بودند.

خطیب جمعه فریدونشهر اجرای پنهانی طرح سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین را عامل دیگری برای به وجود آمدن حوادث رخ داده در کشور دانسته و افزود: ملت ایران این طرح را یک بار بدون مشکل و دغدغه در دولت نهم و دهم آزموده و از این آزمایش نیز سربلند بیرون آمده بودند و علت آن چیزی نبود جز روراست بودن دولت با مردم.

وی عدم صداقت دولتمردان را عامل سوم ایجاد شرایط کنونی در کشور بیان کرد و گفت: زمانی که در شب انتخابات می‌گویند کاری می‌کنیم که به یارانه محتاج نباشید و همچنین می‌گویند کاری خواهیم کرد که سر گرسنه بر بالین نگذارید و کاسه تحریم‌ها را شکسته می‌دانند و دو روز قبل از اجرای طرح، وزیرشان به دروغ به مردم می‌گوید قرار نیست بنزین گران شود؛ انتظاری جز این عکس‌العمل را نیز نباید نداشته باشند.

امام جمعه فریدونشهر گریزی نیز به بیانات رهبر معظم انقلاب بعد از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین زده و تصربح کرد: ایشان راهی جز این حمایت از این طرح نداشتند چرا که هر راهی غیر از این غیرقانونی بوده و رهبری نمی‌تواند کار غیرقانونی کند. حجت‌الاسلام شامحمدی ورود رهبری به این مسئله را حاصل بی‌تدبیری مسئولان دانسته و گفت: مسئولان سعی کنند سپر بلای ولی امر خود شوند نه این که ایشان را سپربلای خود کنند و هر کس چنین کند چوب آن را خواهد خورد.

خطیب جمعه فریدونشهر اظهار کرد: رؤسای سه قوه به طور مستقیم یا غیرمستقیم منتخب مردم هستند و تصمیمات آن‌ها نیز تصمیمات مردم است و بنابراین مردم نیز باید تصمیم خود را تحمل کنند در غیر این صورت باید رویکرد خود را تغییر دهند.

وی به دغدغه‌های مردم دهستان پشتکوه موگویی این شهرستان نیز اشاره و عنوان کرد: سرویس‌های عمومی روستاهای پشتکوه که در واقع بنزین‌خوار هستند؛ با این سهمیه‌ها نمی‌توانند سرویس‌دهی کنند و طبیعتاً ناچارند کرایه ماشین را افزایش چند برابری بدهند که خود باعث بروز مشکلات عدیده خواهد بود و این مشکل نیز بر کمبود آرد و نفت و مسدود بودن جاده در منطقه پشتکوه اضافه می‌شود.

امام جمعه فریدونشهر تورم را نتیجه اجتناب‌ناپذیر طرح افزایش قیمت بنزین دانسته و تصریح کرد: وقتی شخصی با بنزین سه هزارتومانی برای آوردن میوه به اصفهان برود ناچار است هزینه گزاف بنزین را با گران کردن میوه جبران کند؛ بنابراین لازم است مسئولان برای حل این مسائل تدابیری اتخاذ کنند.

حجت‌الاسلام شامحمدی با اظهار این که دولت از مردم و برآمده از آرای مردم است، بر لزوم امر به معروف و نهی از منکر کردن دولت ضمن حمایت از آن تأکید کرد.

خطیب جمعه فریدونشهر ضمن تشکر از زحمات معاون فرماندار، خواستار نصب هر چه سریعتر فرماندار فریدونشهر برای جلوگیری از انباشت مشکلات بر روی هم شد.

انتهای پیام/

Go to TOP