چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر:

این حجم ناکارآمدی مسئولان برای مردم سؤال‌برانگیز است/ مردم از انتصاب مفسدین ناراحتند

امام جمعه فریدونشهر در اجتماع بسیجیان فریدونشهر با اشاره به ظرفیت‌های کشور و وعده یاری خداوند، دور شدن مسئولان از خداوند را عامل به وجود آمدن مشکلات عدیده در کشور بیان کرده و گفت: بسیاری از اقدامات مسئولان کشور همچون انتصاب افراد فاسد در مسئولیت‌ها برای مردم سؤال‌برانگیز است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام اسماعیل شامحمدی پیش از ظهر امروز در اجتماع بسیجیان شهرستان فریدونشهر ماهیت بسیج را متشکل از خصلت‌هایی همچون غیرت، شجاعت، مردانگی، استکبارستیزی، مأیوس نشدن، دستگیری از مستمندان، رشد و پیشرفت و آبادانی دانست و گفت: این که می‌بینیم گاهی مسئولانی سر کار می‌آیند که نه تنها موجب پیشرفت کشور نشده بلکه مانع آن نیز می‌شوند نشان از تفکر غیرانقلابی و غیربسیجی آن‌ها دارد.

امام جمعه فریدونشهر با زدن این مثال که اگر آب و خاک و نور مناسب برای گیاه محیا باشد اما رشد نکند نشان‌دهنده این است که یکی از این ملزومات رشد گیاه واقعی نیست، اظهار کرد: اگر شخصی نیز بر صندلی مسئولیت تکیه زده و اختیارات و بودجه در اختیارش قرار داده شده و مدعی پیروی از خدا، قانون اساسی و ولایت فقیه باشد اما ببینیم کشور در مسیر پیشرفت قرار نگرفته و حتی دچار پس رفت نیز شده است، دلیلی بر این خواهد بود که یکی از این ادعاها صحیح نبوده است چرا که خداوند در قرآن کریم وعده داده است «إن تنصروا الله ینصرکم».

وی افزود: وقتی رهبری چند ماه قبل در پاسخ به دغدغه جوانان برای رفع مشکلات می‌فرمایند «زمینه را برای روی کار آوردن یک دولت جوان و حزب‌اللهی آماده کنید»، نشان می‌دهد دولت کنونی، جوان و حزب‌اللهی و البته کارآمد نیست.

سخنران مراسم چهلمین سالگرد تشکیل سازمان بسیج مستضعفین در فریدونشهر گفت: برای مردم سؤال است که چگونه در کشوری با این همه منابع، ذخایر، ثروت خدادادی و ظرفیت، این مقدار مشکلات عدیده‌ای وجود داشته و جمعیت میلیونی در کشور بیکار هستند و از این که می‌بینند افرادی در مسئولیت‌ها گماشته می‌شوند که دارای فساد اخلاقی یا مالی هستند، در فتنه علیه کشور دست داشته‌اند و حتی گاه با دشمنان انقلاب در ارتباطند، ناراحت و عصبانی می‌شوند.

حجت الاسلام شامحمدی با اشاره به ملامت ملامت‌کنندگان در راه روشنگری در دین و مبارزه با فساد، گفت: خداوند لعنت کرده است عالِمی را که انحرافی در جامعه مسلمین ببیند و به خاطر ملاحظات سیاسی و این قبیل توجیه‌ها لب نگشاید و روشنگری نکند و این امر بر امام جمعه که مسئولیت جامعه خود را نیز برعهده دارد بیشتر بوده و این مسئولیت سیاسی جزئی از ماهیت «امام جمعه» است.

وی با ارجاع بسیجیان به مشاهده نتیجه مقاومت و نتیجه یاری رساندن خداوند و متقابلاً کسب پیروزی‌های متعدد با دست خالی توسط انصارالله یمن، به سخنان رهبر این جنبش خطاب به ولیعهد رژِیم آل سعود اشاره کرد که گفت «وقتی دریا با توست، جَو با توست، خشکی با توست، نفت با توست، پول با توست، مزدوران با تو هستند، اِمریکا و اسرائیل و انگلیس و فرانسه و اتحاد کشورهای عربی با تو هستند، اما پیروز نمی‌شوی، یقین بدان که خدا با تو نیست» و تأکید کرد:  بسیاری از مسئولان ما نیز باید این جمله را مقابل چشمان خود داشته باشند.

امام جمعه فریدونشهر از هوشمندی و عظمت کار نیروهای سپاه در دستگیری روح‌اله زم، مدیر کانال معاند و جریان‌ساز آمد نیوز، سخن به میان آورد و این که مسئولان کشور راجع به این موضوع مهم موضعی نگرفته و از پاسداران قدردانی نکردند را نشانه‌هایی در مورد ایشان عنوان کرد و ادامه داد: البته چگونه مسئولی که پیش از این در پاسخ به چرایی عدم اقدام در برابر این کانال که صراحتاً جنگ خیابانی علیه نظام جمهوری اسلامی را آموزش می‌داد و ترویج می‌کرد، گفته بود این کانال از خط قرمزها عبور نکرده است، اکنون بیاید و بابت دستگیری این فرد تقدیر کند!؟

سخنران ویژه‌برنامه هفته بسیج شهرستان فریدونشهر با اشاره به قطعی اینترنت بین المللی و شبکه‌های اجتماعی خارجی، از نقش آفرینی تلگرام در فتنه سال ۹۶ و سایر شبکه‌های اجتماعی غیرقابل کنترل در آشوب‌های اخیر سخن به میان آورد و گفت تاکنون مسئولان مدعی بودند قادر به قطع کامل این شبکه‌ها نیستند اما در هفته گذشته مشخص شد این ادعا صحیح نبوده است.

حجت‌الاسلام شامحمدی تصریح کرد: اگر دولت اینترنت ملی و پیام‌رسان‌های داخلی را حمایت کرده بود، بستر فتنه‌انگیزی از دشمن گرفته می‌شد پس چرا به جای این کار از پیام‌رسان‌های خارجی حمایت می‌کند و چرا جلو نقش‌آفرینی آن‌ها را نمی‌گیرد؟

امام جمعه فریدونشهر در مورد افزایش نرخ بنزین بیان کرد: طبق دستور خداوند، ما وظیفه داریم از ولایت فقیه پیروی کرده و با وجود سخت بودن، گرانی بنزین را بر دوش بکشیم اما می‌دانیم رهبر انقلاب برای مصالح کشور و پیشگیری از ناامنی این مسأله را پذیرفتند و همان طور که ایشان فرمودند نباید بیش از این به مردم فشار وارد شده و دامنه گرانی‌ها بیشتر از این گسترده بشود.

وی خطاب به رئیس جمهور تصریح کرد: شما که بعد از امضای برجام گفتید «کاسه تحریم شکسته شده است و هیچکس و هیچ بندزنی قادر نیست این کاسه شکسته را به صورت اول بازگرداند» پس چه شد آن ادعاها و وعده‌هایی که دادید؟

انتهای پیام/

Go to TOP