چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر؛

خاک مرده بر مجلس ما پاشیده‌اند که در برابر دروغگویی مسئولان سکوت کرده‌اند

امام جمعه فریدونشهر از عدم تحرک انقلابی مجلس و سکوت در برابر دروغ‌های فاحش برخی سران قوا چشم در چشم ملت، به شدت انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت‌الاسلام اسماعیل شامحمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته فریدونشهر با اشاره به حوادث اخیر کشور تصریح کرد: چرا روش نمایندگان مجلس به گونه‌ای است که انسان تصور می‌کند خاک قبرستان به مجلس پاشیده‌اند که هیچ گونه تحرک انقلابی در آن مشاهده نمی‌شود و در مقابل دروغ فاحش برخی سران کشور سکوت کرده‌اند.

امام جمعه فریدونشهر با موشکافی سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد «بسیج»، اظهار کرد: بهترین تفسیر درباره مستضعفین توسط رهبری انجام شد که بر خلاف تفاسیر رایج ایشان مستضعفین را «ائمه و پیشوایان بالقوه» دانستند و راه سروری و آقایی را به روی مستضعفین باز کردند.

وی در ادامه تفسیر مستضعفین از نگاه آیت‌الله خامنه‌ای گفت: برای رسیدن به این مرحله دو امر اساسی لازم است که عبارتند از تربیت نسلی خداباور وخودباور و غیرمتکی به مستکبرین و استفاده از الگوهایی از این جنس.

خطیب جمعه فریدونشهر در ادامه نتیجه کنار گذاشتن امثال شهید فهمیده و شهید حججی را خسارت‌بار دانسته و افزود: نتیجه کنار گذاشتن شهید فهمیده، از دست دادن الگو برای نسل ۱۳ و ۱۴ ساله و نتیجه کنار گذاشتن شهید حججی، از دست دادن الگوی مقاومت در آن سوی مرزها است که در نهایت منتهی می‌شود به شکست قطعی درون خانه خود و همان طور که امیرالمؤمنین علیه‌السّلام فرمودند «به خدا سوگند هیچ گروهی درون خانه با دشمن نجنگید مگر این که شکست خورد و ذلیل شد».

حجت‌الاسلام شامحمدی همچنین نتیجه کنار گذاشتن امثال شهید مطهری که الگوی یک استاد در تراز انقلاب اسلامی بود را روی کار آمدن اساتید غربگرا و نادان دانست که برای پا نگذاشتن بر روی پرچم اسرائیل از دیوار بالا می‌روند و نتیجه کنار گذاشتن امثال شهید رجایی که اسوه رئیس جمهور تراز انقلاب اسلامی بود را روی کار آمدن کسانی دانست که چشم به چشم انسان دوخته و دروغ می‌گویند.

امام جمعه فریدونشهر در ادامه مبحث خود نتیجه کنار گذاشتن امثال شهید مدرس را روی کار آمدن نمایندگانی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد که افتخار و آرزویشان گرفتن عکس یادگاری با موگرینی بوده و نه تنها بود و نبودشان در مجلس سودی به حال ملت ندارد بلکه ضررهای زیادی هم دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صحبت‌های یکی از اعضای وزارت خارجه که گفته بود برجام در حال مراقبت ویژه است و اروپایی‌ها باید از او مراقبت کنند، گفت: بعد از شش سال چوب حراج زدن به منابع و منافع کشور دیگر این سخنان دردی را دوا نمی‌کند که آن موقع که وقتش بود به سخنان مرشد و حکیم و راه‌بلد انقلاب یعنی مقام معظم رهبری گوش نکردید.

خطیب جمعه فریدونشهر مردم را در ایجاد وضع موجود با انتخاب‌های خود مقصر دانسته، افزود: خود کرده را تدبیر نیست و باید تا آخر این وضع را تحمل کرده و با انتخاب صحیح خود جبران مافات کنیم.

انتهای پیام/

  1. ناشناس گفت:

    چقدر هم نماز جمعه شلوغ هستش همه هم جوان هستند

Go to TOP