چاپ خبــر
گزارش تودیع و معارفه فرماندار فریدونشهر؛

خطوط غیرمثمر سیاسی را کنار بگذاریم/ مسئولان در اجرای شبکه فاضلاب کوتاهی کرده‌اند/ هدف دشمن ایجاد ناامیدی است

در آیین تودیع و معارفه فرماندار فریدونشهر، مسئولان اجرای شبکه فاضلاب را اولویت نیارهای مردم دانسته و بر لزوم وحدت بین سلایق و علایق مختلف و همچنین بین مردم و مسئولان برای پیشرفت جامعه تأکید کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، بعداز ظهر یکشنبه آیین تودیع و معارفه فرماندار فریدونشهر با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان و شورای اداری این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه فریدونشهر در این جلسه از تأکید و نکوهش پذیرش مسئولیت در اسلام برای دو گروه سخن گفت و لزوم تلاش برای کسب مسئولیت در صورت داشتن تخصص و امانتداری و لزوم کنار گذاشتن مسئولیت در صورت وجود افراد شایسته‌تر در جامعه را با ذکر احادیثی متذکر شد.

*نیاز فاضلاب فریدونشهر به اقدام سریع مسئولان

حجت‌الاسلام اسماعیل شامحمدی مشکل فاضلاب فریدونشهر را به عنوان اولین معضل نیازمند تلاش مسئولان عنوان کرده و از فرماندار جدید خواست این موضوع را در اولویت کارهای خود قرار دهد و بیان کرد: اراده دولت در قضیه گران کردن بنزین نشان می‌دهد زمانی که دولت بخواهد کاری را انجام دهد می‌تواند آن را به ثمر برساند.

وی همچنین بیکاری، گرانی بی‌حساب زمین و مسکن، کمبود امکانات شهرداری‌ها متناسب با میزان بارش برف در این شهرستان، وضعیت نامناسب جاده‌های منطقه پیشکوه و پشتکوه، مشکل سوخت و آرد پشتکوه، مشکل مدارس آموزشی پشتکوه و مشکلات فرهنگی شهرستان را از دیگر مشکلات این شهرستان بیان کرد.

فرماندار تودیع شده فریدونشهر نیز به ایراد سخنرانی پرداخت و با بیان ویژگی‌ها و ظرفیت‌های این شهرستان از تلاش خود برای تحقق سیاست‌‌های دولت در فریدونشهر سخن گفت.

*عمران روستاها مهمترین اقدام فرمانداری بود

ناصر اسدی فعالیت عمرانی در 83 روستا حتی روستاهایی که بعد از انقلاب هیچ خدمت عمرانی به آن‌ها ارائه نشده بود، بازسازی 120 واحد مسکونی در معرض تهدید در روستای کلوسه واقع در منطقه پشتکوه دوم، آسفالت جاده‌های روستایی درون شهرستانی و جاده فریدونشهر-چادگان که موجب خروج فریدونشهر از بن‌بست می‌شود و 140 هزار متر مکعب خاک‌برداری از پیچ‌های مزاحم جاده پشتکوه به منظور افزایش ایمنی این جاده را از مهمترین فعالیت‌های عمرانی انجام شده در شهرستان در زمان مسئولیت خود برشمرد.

وی حلّ مشکل 15 ساله کشاورزان خسارت دیده شهر فریدونشهر و روستای نهضت‌آباد از احداث تونل چشمه لنگان در بازستاندن حق آبه خود، حلّ مشکل کدورت آب آشامیدنی شهر فریدونشهر، حلّ مشکل نیتراته شدن آب آشامیدنی شهر برف انبار و اصلاح شبکه آبرسانی 40 روستا را مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه آب و بهره‌برداری از بزرگترین طرح کشاورزی آبیاری تحت فشار کشور، بهره برداری از سالانه یک هزار هکتار طرح آبیاری تحت فشار و افزایش بهره‌وری کشت سیب زمینی و رساندن میانگین برداشت آن از 25 تن به 35 تن در این شهرستان با فعالیت‌های ترویجی و ترویج آبیاری بهینه به روش تِیپ را از مهمترین اقدامات بخش کشاورزی در زمان تصدی سمت فرمانداری فریدونشهر برشمرد.

فرماندار سابق فریدونشهر کاهش نرخ بیکاری از 17 درصد به 13 درصد با اقدامات حوزه اشتغال‌زایی همچون حمایت از تأسیس اولین سردخانه شهرستان با ظرفیت 10 هزار تن و یا احداث کارخانه تولید قارچ با ظرفیت 700 تن و یا برگزاری شش همایش کارآفرینی در شهرستان، تأسیس اداره امور آب و تعزیرات حکومتی فریدونشهر، حلّ دغدغه‌های امنیتی این شهرستان و اعمال حاکمیت در حوزه منابع طبیعی و تشکیل سالانه 200 پرونده قضایی برای رسیدگی به تجاوزات به حریم اراضی ملی را از دیگر خدمات خود در بام ایران عنوان کرد.

*بودجه گرفتیم اما مسئولان شهرستان در اجرای طرح فاضلاب کوتاهی کردند

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی دیگر سخنران این مراسم بود که فاضلاب را مشکل و خواست مردم منطقه خواند و گفت: با وجود این که در سال‌های گذشته تلاش‌هایی شده بود ردیف بودجه ملی برای اجرای این طرح گرفته نشده بود.

اکبر ترکی اظهار کرد: هرچند دولت هر گونه اجرای طرح جدید را تا انجام و بهره برداری از طرح‌های در دست اجرا ممنوع اعلام کرده بود اما سال گذشته با قرار دادن نام فریدونشهر در کنار نام داران در ردیف بودجه شبکه فاضلاب این شهر در بودجه ملی و سه برابر کردن رقم این ردیف، توانستیم مبلغ قابل توجهی را برای این طرح اختصاص دهیم.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با انتقاد از عملکرد مسئولان شهرستان در انجام این طرح افزود: اگر این گونه که مدعی هستید مسائل اجتماعی اجازه احداث تصفیه خانه فاضلاب را نمی‌دهند، پس چرا بودجه سال گذشته را بابت احداث شبکه درون شهری و لوله‌گذاری‌ها مصرف نکردید در حالی که 75 درصد از کار این شبکه در داخل شهر باقی مانده است!؟

وی در مورد مشکلات تردد مردم پشتکوه با توجه به بالا رفتن قیمت کرایه‌ها بعد از افزایش قیمت بنزین، خواستار چاره‌اندیشی سریعتر برای این موضوع شد و آسفالت و بهسازی جاده میدانک-کمران-پشندگان و پشندگان-کلوسه را قدمی برای بهبود وضعیت تردد ساکنان روستاهای دهستان پشتکوه بیان کرد و اختصاص دادن مینی بوس برای حمل مسافران این روستاها را راه حلی برای کاهش هزینه تردد ایشان خواند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به منابع آبی جاره شده از شهرستان خواستار تسریع در تخصیص ۶.۵ میلیون متر مکعب آب شرب تصویب شده برای شهرها و روستاهای دارای مشکل آب در چهار شهرستان حوزه انتخابیه خود شد.

این نماینده مجلس احداث سد میدانک اول و رونق گرفتن زندگی در این روستا را تجربه مثبتی دانست که اثرات خبی همچون مهاجرت معکوس به این روستا را به همراه داشت و خواستار از سر گیری عملیات احداث سد میدانک دوم شد.

ترکی با یادآوری اینکه گاز رسانی که در سال 97 باید صورت می گرفت در سال جاری کلنگ خورد، بیان کرد: گاز رسانی به بهانه ای تعطیل شد ولی هنوز می توان آن را انجام داد ولی اگر به بهانه سرما تعطیل شود در حق این مردم خیانت صورت گرفته است.

این نماینده مجلس افزایش عملیات‌های عمران در روستاها را به خاطر دو مصوبه مجلس در رابطه با آبادانی روستاها عنوان کرد که یک تصویب اعطای چهار میلیون تن قیر رایگان برای آسفالت روستاها و جاده‌های روستایی و دیگری افزایش 70 برابری بودجه دهیاری‌ها بود.

*دشمن به دنبال ناامید کردن مردم است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان در آیین تودیع و معارفه فرماندار فریدونشهر، از شرایط مناسب زیست محیطی این شهرستان در شرایطی سخن گفت که بسیاری از مناطق کشور با مشکلات کمبود آب، آلودگی هوا و غیره دست و پنجه نرم می‌کنند.

حیدر قاسمی بی‌توجهی به طرح آمایش سرزمینی این شهرستان را یکی از علل عقب ماندن فریدونشهر از قطار پیشرفت خواند و طبیعت‌گردی و گردشگری این شهرستان را دارای افقی روشن دانست.

وی متذکر شد امروز وضعیت کشور وضعیت عادی نیست و همه باید با حرکت جهادی و به کار بستن تمام همت و تلاش خود سوای علایق و سلایق سیاسی برای پیشرفت جامعه تلاش کنیم.

معاون استاندار اصفهان گفت: امروز کشور در شرایط سخت مالی قرار دارد چرا که فروش نفت به حداقل میزان خود رسیده و هزینه‌های جاری دولت کمرشکن شده و بخش عمده‌ای از درآمد دولت که از مالیات به دست می‌آمد به دلیل رکود و تعطیلی واحدهای اقتصادی از دست رفته است.

قاسمی هدف دشمن از تحریم‌های ظالمانه و فشار اقتصادی به کشور را ایجاد یأس و ناامیدی بین مردم عنوان کرد و خواستار تلاش مسئولان برای جلوگیری از تحقق این هدف شد و تأکید کرد: حاکمیت و دولت امروز بیشتر از هر وقت دیگر به کسب اعتماد مردم و امید آفرینی نیاز دارد و در این شرایط حق نداریم به اعتماد مردم لطمه زده و تردید به دل مردم بیاندازیم.

وی عامل بخشی از مشکلات مردم به ویژه در حوزه اشتغال را منتظر دولت ماندن مردم خواند و افزود: دولت در حوزه امنیت، آموزش و بهداشت وظایفی دارد اما در حوزه اشتغال‌آفرینی باید خود مردم همت کنند و دولت تنها باید بسترساز به ثمر نشستن استعدادها و ظرفیت‌های جامعه باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار وظیفه فرماندار را هماهنگی، انسجام، کنترل و نظارت بر دستگاه‌های شهرستان بیان کرد.

*خطوط غیرمثمر سیاسی را کنار بگذاریم

فرماندار جدید فریدونشهر در جلسه معارفه خود از ضرورت تعامل دستگاه‌های مختلف با فرمانداری سخن گفت و از همه فعالان و دغدغه‌مندان برای همراهی و همکاری در جهت پیشرفت شهرستان دعوت به عمل آورد.

رضا صفری گفت: امروز زمان خط‌بازی‌ها و اختلافات سیاسی نیست بنابراین باید این خطوط غیرمثمر را کنار گذاشته و تلاش کنیم تا شاخص‌های عقب مانده را جبران کنیم.

انتهای پیام/

Go to TOP