چاپ خبــر
حکمی برای حیات وحش؛

حکم محیط زیستی حیوان آزارهای فریدونشهری، اجرا شد

حکم محیط زیستی دادگاه برای انتشار فیلم حیوان‌آزاری در فضای مجازی با اهدای تانکر آب توسط محکومان به اجرا در آمد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار،  حکم محیط زیستی  که برای دو حیوان آزار توسط دادگاه فریدونشهر صادر شده بود، به اجرا در آمد

فیلم حلقه‌آویز کردن یک قلاده سگ توسط دو نفر  چند ماه پیش در یکی از روستاهای شهرستان فریدونشهر در فضای مجازی  منتشر شد که  با هوشساری پلیس، به سرعت این افراد خاطی دستگیر و به مراجع قضایی تحویل می شوند.

این افراد که کشتن و از بین بردن این حیوان ر به دلیل ایجاد ترس و مزاحمت و وارد آوردن خسارت به این خانواده را دلیل حیوان آززاری خود عنوان کرده بودند.

قاضی پرونده حیوان آزاری  به خبرنگار پونه زار  که از ابتدا پیگیر این ماجرا بود، گفت:دادسرای فریدونشهر پس از بررسی پرونده متهمان را مشمول ماده ۱۵ قانون جرایم رایانه‌ای مصوب سال ۱۳۸۸ یعنی «مشارکت در آموزش اعمال خشونت‌آمیز در فضای مجازی» تشخیص داده است..

وی حکم  این دو نفر را ساخت یک دستگاه تانکر ۱۰۰۰ لیتری سیار حمل آب و اهدای آن  به اداره محیط زیست این شهرستان  با هدف آب‌رسانی به حیات وحش به ویژه در منطقه شکار ممنوع ستپله عنوان کرد.

این حکم  پس از گذشت چند ماه به اجرا درآمد و این تانکر به اداره محیط زیست فریدونشهر اهداشد  و مجرمان نیز از اقدام خود ابراز ندامت و پشیمانی  کردند.

انتهای پیام/

Go to TOP