چاپ خبــر
وقتی هیات کرونا را دور می زند

امتداد محرم در فریدونشهر جاری است

زندگی به سبک کرونایی به هیات های مذهبی هم راه یافت و محرم ادامه دارد و عزاداری امام حسین (ع) تعطیل شدنی نیست.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار،  شور و شعور حسینی می تواند سبک جدیدی از زندگی را به خود بگیرد و هر نوع بیماری را  با رعایت های پروتکل های بهداشتی کنار زده و محرم را در فریدونشهر جاری کند.

 کاروان حمل بیرق عزای اباعبدالله الحسین -علیه السّلام- در فریدونشهر هر روز حرکت می کند

کاروان خودرویی و موتوری حمل بیرق عزای سید و سالار شهیدان با توجه به عدم برگزاری دسته های  عزاداری، در شهرستان فریدونشهر به راه افتاد.

این کاروان  حرکت خود را همراه با صوت عزاداری ایام محرم و با همراه داشتن پرچم عزای سیدالشهدا-علیه السّلام- هر روز از ساعت ۱۹ از مقابل امامزاده مشعلدار -علیه السّلام- وحدت آباد آغاز می کند و تا امامزاده تاجعلی فریدونشهر  ادامه خواهد کرد.

همه  مردم می توانند در این حرکت که نمادی از عزاداری برای امام حسین -علیه السلام- است با وسایل نقلیه موتوری خود  شرکت کنند.

آغاز مراسم عزاداری دهه اول محرم در هیأت رزمندگان اسلام فریدونشهر

هیأت رزمندگان اسلام فریدونشهر از  شب اول ماه محرم، مراسم عزاداری دهه اول محرم را آغاز کرد.

مراسم این هیأت با نماز مغرب و عشاء آغاز شده و با سخنرانی و مداحی ادامه پیدا می‌کند.

برنامه هیأت رزمندگان فریدونشهر در جوار قبور مطهر شهدای این شهر در فضای باز و همانند سایر هیات  های مذهبی با رعایت سختگیرانه دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

هیات در کوی فرهنگیان

سخنران و مداح: حجت الاسلام مهدی رجایی، زمان: بعد از نماز مغرب و عشا، مکان: محوطه دبستان کوی فرهنگیان

مراسم عزاداری مسجد جامع فریدونشهر
برنامه: سخنرانی، مداحی و زنجیرزنی ، زمان: هر شب ساعت ۲۱ الی ۲۳،  مکان: مقابل مسجد جامع در فضای باز

 مراسم عزاداری امامزاده تاجعلی (ع)
زمان: هر شب ساعت ۲۱:۳۰ الی ۲۲:۳۰،  مکان: رو به روی  امامزاده تاجعلی (ع)، شرایط: با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی

 

ماشین‌نویسی صلواتی هیئت دلدادگان حسین -علیه‌السّلام-

هیات دلدادگان حسین علیه السّلام عصرها در محل دبستان شهید احمد لچینانی اقدام به ماشین‌نویسی صلواتی می‌کند.

این هیات  هر سال در ایام محرم با راه اندازی ایستگاه صلواتی در میدان الله اکبر، پرچم عزای حضرت اباعبدالله الحسین -علیه‌السّلام- را بر افراشته می کرد، در سال جاری نیز هیات را تعطیل نکرد و این ابتکار جالب را در شرایط و محدودیت های کرونایی به ارجرا در آورده است.

مراسم عزاداری مسجد سید وحدت‌آباد
زمان: هر شب ساعت ۹ شب الی ۱۱ شب،  مکان:  رو به روی مسجد سید شرایط: با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و مردم بدون ماسک حاضر نشوند.

 

مراسم عزاداری هیئت ریحانة‌الحسین سلام‌الله‌علیها
زمان: از سه شنبه به مدت ۶ روز ساعت ۱۸  مکان: مقابل مسجد حسینیه، شرایط: حضور صرفاً با ماسک

 

تصاویر دسته عزاداری کودکان محله چهارصددستگاه به پایگاه خبری پونه زار رسیده است.

 

همه هیات های مذهبی  می توانند با ارسال برنامه‌های خود  از طریق کانال پونه زار در شبکه های اجتماعی ، بر شکوه شعور حسینی بیفزایند.

 

انتهای پیام/ پونه زار

 

  1. رضا گفت:

    چهره فریدونشهر از نظر تزیین برای محرم و عاشورای حسینی به هیچ وجه شایسته امام حسین علیه السلام نیست و اسفناک تر کشیدن چند تکه پارچه و پرده با بی میلی هرچه تمام تر روی چند درخت و دور جدول دور فلکه با بی سلیقگی و زدن تعدادی پرچم کهنه و مندرس نشان از بی عرضگی و حقد و کینه عمیق مسئولین به محرم و عاشورا و امام حسین(ع) را فریاد میزنند! چقدر بدبختند اعضای شورای شهر این دوره! وامصیبتا از ندانم کاری اینها! وامصیبتا از شهرداری که عین خودشان است. متاسفانه برادر شهید هم هست! شهید صدرالدین حسینی نوجوان 16-17 ساله ای که در اوایل جنگ بعد از چندین باز زخمی شدن تا سرحد شهادت و اصرار مداومش بر حضور در جبهه شور زندگی خود و بهترین زمان زندگیش را فدای اسلام کرد. و امروز شورای افتضاح شهر که حرف و سخن مردم هم به مغزشان فرو نمی رود 4 سال وقت مردم را اینگونه به بطالت گذراندند و جوابگوی هیچکس نیستند. فرماندار و دیگر مسئولین هم دست کمی نداشته وامدار روسای خود در مرکز استان صبح را به شب می رسانند و سخنان رئیسشان را هرساله برایمان افتتاح می کنند. علی برکت الله. امام علی (ع) میفرمایند:کما تکونون یولو علیکم. شایسته همان حکومتی هستید که دارید!!!!

Go to TOP