چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر:

اجرای سند ۲۰۳۰ اقدامی یزید وار است/ معاون رئیس جمهور امضای خود را تکذیب کند

حجت الاسلام شامحمدی سند 2030 را غیر اخلاقی و منحط نامید و خواستار تکذیب امضای معاون رییس جمهور بر این سند در صورت جعلی بودن آن، شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، امام جمعه فریدونشهر در خطبه‌های مکتوب این هفته خود با اشاره به نهضت امام حسین علیه السّلام درعاشورای سال ۶۱ گفت هدف قیام حضرت سیدالشهدا علیه السّلام مبارزه با انحرافات و سنگ بناهای غلطی بود که جامعه اسلامی را به انحطاط اعتقادی و اخلاقی می‌کشاند و اگر قیام آن انسان‌های والا و شایسته نبود امروز دنیای اسلام هم مانند غرب و اروپا غرق در منجلاب‌های بی‌اخلاقی بود.

حجت‌الاسلام اسمعیل شامحمدی حدیث شریف «من سن في الإسلام سنة حسنة فله أجرها وأجر من عمل بها من بعده من غير أن ينقص من أجورهم شيء، و من سنَّ في الإسلام سنَّة سيئة فعليه وزرها و وزر من عمل بها من بعده من غير أن ينقص من أوزارهم شيء» را محور قیام اباعبدالله الحسین دانسته و افزود: امام علیه السّلام فرموده‌اند هر کس سنت غلطی را پایه گذاری کند معصیت ارتکاب آن به پای پایه‌گذار آن هم نوشته می‌شود و یزید نمونه بارز پایه‌گذاری سنت غلط در اسلام بود که امام حسین علیه السّلام، هم با او و هم با سنت غلط او سرستیز داشت و لحظه‌ای در این امر کوتاهی نکرد.

وی ظلم‌ستیزی و مبارزه با فساد را هدف دوم حضرت سیدالشهدا علیه السّلام دانسته و تصریح کرد: اگر کسانی حاضر به ایثار و گذشت نشوند و حسین‌وار خود را برای حفظ ارزش‌ها پای مسلخ نبرند اثری از ارزش‌های اخلاقی در جامعه باقی نخواهد ماند.

اجرای سند 2030 ، حرکتی یزید وار

امام جمعه فریدونشهر  با اشاره به سخنرانی اخیر رهبر معظم انقلاب در مورد آموزش و پرورش، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب معلمی را مقدس‌ترین ومؤثرترین شغل دانسته و با تبیین جایگاه تعلیم و تربیت و معلم، از مسئولان خواستند ابتدا شأن معلمان عزیز را مراعات و سپس در گزینش معلمان بیشترین دقت را به خرج دهند.

حجت الاسلام شامحمدی  با اشاره به دغدغه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در رابطه با اجرای سند ۲۰۳۰، این سند را غیر قابل قبول و عامل انحطاط اخلاقی دانش‌آموزان دانست و اجرای آن را ظلم بزرگی به جامعه عنوان کرد.

وی پایه‌گذاری انحراف در جامعه با اجرای اسناد منحطی همچون سند ۲۰۳۰ را کمتر از اقدامات تحریف‌آمیز و منحط یزیدِ ۱۴۰۰ سال پیش ندانست و اظهار کرد: یزیدیان زمان روزانه هزاران انسان بی‌گناه را به خاک و‌ خون می‌کشند و در بُعد اخلاقی در حال ترویج فساد هستند و پیاده نظام ایشان در داخل کشور ما هم کمک کار آنها بوده و با اجرای اسنادی مثل سند ۲۰۳۰ در فکر فروپاشی مبانی اعتقادی و اخلاقی دانش‌آموزان ما هستند.

معاون رییس جمهور امضای خود را تکذیب کند

امام جمعه فریدونشهر امضای معاون اول رئیس جمهور در پای تفاهم نامه ننگین ۲۰۳۰ را فاجعه‌بار بیان کرد و خطاب به اسحاق جهانگیری گفت: اگر این امضاء جعلی است سریعاً آن را تکذیب کنید در غیر این صورت این خیانت به پای شما نوشته خواهد شد و مردم مؤمن نیز دست از این مطالبه نخواهند کشید و تسلیم این اقدامات برخی مسئولان نخواهند شد.

حجت الاسلام شامحمدی با اشاره به مسئله ظلم‌ستیزی، مبارزه با سند ۲۰۳۰ را نمونه بارز مبارزه با ظلم دانسته و از دستگاه قضاء مخصوصاً عوامل محترم قضایی شهرستان خواست مانند گذشته در این مسئله نیز ورود جدی داشته باشند تا مبادا اثری از این سند و ردّ پایی از آن در شهرستان وجود داشته باشد.

وی در ادامه از تلاش‌های مجموعه دستگاه قضا در شهرستان فریدونشهر به ویژه ریاست محترم دادگستری و دادستان محترم تشکر کرده و ابراز داشت: مردم اقدامات جهادگرانه شما را می‌بینند و قدردان این زحمات هستند و گهگاهی پیام تشکر از شما را به ما ابلاغ می‌کنند.

تشکر امام جمعه از حرکت ضد فساد دادستان فریدونشهر

امام جمعه فریدونشهر از روحیه ضدّفساد دادستان انقلابی فریدونشهر نیز تشکر کرده و گفت: زمانی که انسان چوبی را داخل لانه زنبور کند باید منتظر حمله و نیش آن‌ها هم باشد لذا اقدامات انقلابی برخی را ناراحت می‌کند که مهم نیست و باید با همین رویه در مبارزه با فساد اقتصادی و فرهنگی اقدام کرد.

حجت الاسلام شامحمدی در پایان از همه هیئات مذهبی که با مراعات مسائل بهداشتی بهترین مجالس عزاداری را برگزار کردند تشکر کرده و از مسئولانی که در جهت تسهیل امر عزاداری اقدامات ارزشمندی داشتند نیز تشکر و قدردانی به عمل آورد.

انتهای پیام / پونه زار

 1. همشهری گفت:

  من هر سال مراسم عزاداری را مسجد جامع شرکت می کنم نمیدونم چرا امسال امام جمعه محل فعالیت خود را رها کرده بودند و گلستان شهدا رفته بودند ، امیدوارم کمی به پایگاه مرکزی فرهنگی شهر و شهرستان توجه کنند.

 2. رحیمی گفت:

  بنده جا دارد بعنوان یک شهروند فریدونشهری از زحمات آقای مهندس صفری رئیس ستاد کرونای شهرستان و اعضای ستاد و اداره تبلیغات اسلامی و شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان و هیئات مذهبی شهرستان که برنامه ریزی بسیار قابل قبول جهت اقامه عزای حسینی در این شرایط حساس داشتند نهایت تقدیر و تشکر را داشته باشم.

 3. فریدونشهری گفت:

  کاش شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مجدد حاج آقای سیاوشی را در این شهرستان بعنوان امام جمعه معرفی نماید تنها ایشان می تونه از عهده مشکلات شهرستان بربیاید.

 4. همشهری گفت:

  چرا امام جمعه در قضیه رئیس آموزش و پرورش اینطور که شنیدیم خودشون گفته بودند فیلم و عکس و مستندات دارم و اینهمه خطبه ها دادزدند و مانور دادند نتونست کاری از پیش ببرد .

Go to TOP