چاپ خبــر
با حضور استاندار اصفهان؛

کلنگ‌زنی احداث ۱۴ مدرسه خیّرساز و افتتاح ۵۰ طرح عمرانی در فریدونشهر

با حضور استاندار اصفهان در فریدونشهر ۵۰ طرح افتتاح و کلنگ احداث ۱۴ مدرسه خیّرساز در این شهرستان به زمین زده شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار؛ عباس رضایی، استاندار اصفهان امروز به همراه جمعی از مدیران کل این استان و گروهی از خیران مدرسه ساز در سفر شهرستانی خود به منظور بررسی مشکلات فریدونشهر و ملاقات چهره به چهره با مردم این شهرستان و همچنین افتتاح و کلنگ زنی طرح‌های هفته دولت وارد بام ایران شد.

مقام عالی رتبه دولت در استان نصف جهان در بدو ورود به فریدونشهر، در گلزار شهدای این شهر حاضر شد و به مقام شامخ ۶۰۰ شهید، جانباز و آزاده فریدونشهری ادای احترام کرد و در آستانه فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی را گرامی داشت.

وی سپس برای شرکت در آیین کلنگ زنی ۹ باب مدرسه خیرساز به محله وحدت آباد رفت که این آیین با مشارکت خیرانی که به همراه استاندار وارد این شهرستان شده و محرومیت‌ها و مشکلات این شهرستان را دیده و شنیدند تبدیل شد به آیین کلنگ زنی ۱۴ باب مدرسه با اعتباری بیش از ۱۰ میلیارد تومان که خیران وعده احداث آن را در این سفر دادند.

فریدونشهر قریب ۲۰ مدرسه کانکسی و یا فرسوده با بنای سنگی دارد که قرار است این مدارس خیرساز تا خرداد ماه سال آینده جایگزین این مدارس در مناطق دوردست و محروم این شهرستان شوند.

پروژه‌هایی که امروز کلنگ ساخت آن‌ها به زمین زده شد عبارت بودند از مدرسه شش کلاسه دارالقران درمحله وحدت آباد فریدونشهر، دبستان یک کلاسه روستای بُندر، حذف و جمع آوری مدارس کانکسی روستاهای وزوه، حیران، کاهگان و وستگان و ساخت آموزشگاه‌های یک کلاسه و دوکلاسه در این روستاها و همچنین حذف و جمع آوری آموزشگاه‌های سنگی روستاهای بهرام آباد، مصیر، خسرو آباد، دهنو و تنگستان و ساخت مدارس سه کلاسه، دو کلاسه و یک کلاسه در این روستاها.

رضایی از آن جا راهی فرمانداری فریدونشهر شد و در دیدار عمومی و بی واسطه با مردم و فعالان اقتصادی این شهرستان، پای صحبت‌ها و مشکلات آن‌ها نشست و مدیران کل و معاونان وی نیز با برگزاری جلسات فنی و تخصصی به بررسی مشکلات این شهرستان و چاره جویی برای آن‌ها پرداختند.

در این دیدار چهره به چهره که سیره مسئولان تراز اسلام است، حدود ۵۰ نفر از مردم فریدونشهر به بیان مشکلات معیشتی، فرسودگی جاده‌ها، مسائل اقتصادی، مشکلات استخدامی و مباحث کشاورزی خود پرداختند و دستورات و راهنمایی‌های لازم برای رفع این مشکلات را از مقام عالی استان دریافت کردند.

نماینده دولت در استان اصفهان سپس در شورای اداری شهرستان فریدونشهر شرکت کرد. در این جلسه چون برنامه‌های افتتاحیه و کلنگ زنی هفته دولت این شهرستان به دلیل مصادف شدن با دهه محرم و بازگشایی مدارس به اجرا در نیامده بود، افتتاح و آغاز عملیات عمرانی این طرح‌ها در حضور استاندار به صورت کلی اعلام شد که مشتمل بر ۵۰ طرح با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان بود.

بازدید از طرح‌های عمرانی فریدونشهر از جمله کارگاه احداث سد سرداب از دیگر برنامه‌های عباس رضایی در سفر به این شهرستان بود.

انتهای پیام/

  1. ناشناس گفت:

    وقتی مدرسه شبانه روزی فریدونشهر با بی تدبیری رئیس اداره امکان پخت و توزیع یک وعده غذای مناسب هم نداره . واقعا ساخت این مدارس چه سودی داره. بهتر نبود یه بودجه ای برای اداره این مرکز جمع میکردتا بچه های مردم از گرسنگی به دیگران پناه نبرند. هرچند ایشون اصلا این سایت رو قبول نداره که بخواد پیامهای مردمی رو بخونه و جوابگو باشه. وقتی مسئول غیر بومی باشه چیزی بهتر از این از آب در نمیاد.

Go to TOP