چاپ خبــر

مشارکت ۷۵ درصدی مردم فریدونشهر در انتخابات/ ۱۷۰۰ نفر دست اندکار انتخابات در این شهرستان بودند

فرماندار فریدونشهر با بیان این که ۱۷۰۰ نفر در برگزاری انتخابات در این شهرستان همکاری کردند،گفت: مشارکت مردم این شهرستان در انتخابات ۷۵ درصد بود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، سرانجام پس از اما و اگرهای بسیار تکلیف میزان درصد مشارکت مردم شهرستان فریدونشهر در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری مشخص شد.

فرماندار فریدونشهر در این رابطه به خبرنگار پونه زار گفت: به دلیل اختلاف جزئی که بین آمارهای ارائه شده از تعداد رأی دهندگان شهرستان بیان شده است، اختلاف نظری در مورد میزان مشارکت مردم این شهرستان در انتخابات وجود داشت که با ارائه آمار نهایی توسط اصفهان این موضوع ختم شد.

رضا صفری عنوان کرد: تعداد واجدین شرایط رأی دادن در شهرستان فریدونشهر توسط استانداری ۲۸ هزار و ۵۶۲ نفر اعلام شده که با احتساب تعداد تعرفه مصرف شده این شهرستان که ۲۱ هزار و ۳۴۲ برگ رأی بوده است، میزان مشارکت ۷۴٫۷ درصد بیان می‌شود.

وی افزود: انتخابات با همکاری ۱۷۰۰ نفر در قالب عوامل اجرایی، عوامل نظارتی، نیروهای حفاظت و دستگاه‌های خدمات رسان شهرستان برگزار شد و برگ افتخار دیگری در تاریخ این شهرستان ثبت کرد.

در انتخابات حماسه آفرین روز جمعه که با وجود مشکلات بزرگ و تأثیرگذار بر مشارکت مردم همچون پاندومی کرونا و مشکلات عدیده اقتصادی و سختی‌های معیشتی، مشارکت ۴۴ درصدی در استان اصفهان و مشارکت ۴۸٫۸ درصدی در کشور رقم خورد میزان آراء هر یک از کاندیداهای ریاست جمهوری در شهرستان فریدونشهر عبارت بود از: سیدابراهیم رئیسی ۹۳۵۳ رأی، محسن رضایی میرقائد ۸۱۷۷ رأی، عبدالناصر همتی ۱۲۵۵ رأی و سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی ۳۵۸ رأی.

آرای مجموع اعلامی این کاندیداها در کل کشور بعد از تطبیق نهایی آمار هیأت‌های اجرایی و هیأت‌های نظارت شامل ۱۸،۰۲۱،۶۴۵ رأی سید ابراهیم رئیسی، ۳،۴۴۰،۸۳۵ رأی محسن رضایی میرقائد، ۲،۴۴۳،۳۸۷ رأی عبدالناصر همتی و ۱،۰۰۳،۶۵۰ رأی سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی می‌شود.

اما علت اختلاف تعداد واجدین شرایط رأی دادن در شهرستان فریدونشهر به خاطر جمعیت عشایری کوچ روی این شهرستان بود. بخشی از این عشایر که هر ساله به فریدونشهر کوچ می‌کردند امسال وارد شهرستان نشدند و عده‌ای در این شهرستان معتقد بودند باید آمارها بروزتر و واقعی‌تر شود تا بتوان براورد دقیق‌تری از میزان مشارکت در این شهرستان به دست آورد.

با محاسبه و پایش جمعیت این گروه جمعیت واجد شرایط رأی دادن شهرستان ۲۴ هزار و ۸۰۰ نفر محاسبه شده بود که در این صورت میزان مشارکت ۸۶٫۰۵ درصد می‌شد. هرچند مشارکت ۷۵ درصدی مردم فریدونشهر نیز رقم بالایی است اما طرفداران رقم ۸۶ درصد تأکید دارند تعداد زیادی از عشایر امسال به دلیل خشکسالی و یا علل دیگر وارد شهرستان نشده‌اند لذا چیزی حدود چهار هزار نفر از جمعیت واجد شرایط عشایری فریدونشهر امسال به اشتباه جزء آمار رأی دهندگان این شهرستان آورده شده است.

همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شورای اسلامی شهرهای و روستاهای این شهرستان نیز در ۳۶ نقطه فریدونشهر برگزار شد.

در شهر فریدونشهر رقابت بین ۱۴ کاندیدای شورای شهر بود که در نهایت علی حسین محمدی ۲۱۳۰ رأی، بهروز احمدخسروی ۲۰۶۰ رأی، ابراهیم باتوانی ۱۷۲۱ رأی، مسیب توازیانی ۱۳۱۱ رأی، حسینعلی ملیانیان ۱۲۶۱ رأی، ایرج ملیانی ۱۱۴۹ رأی، سیدمحمد موسوی ۱۰۱۶ رأی، نصرت الله اسپنانی ۱۰۰۲ رأی، سیف الله اصلانی ۹۵۶ رأی، علی کربلی ۶۶۳ رأی، مهران اسفنانی ۵۳۲ رأی، حبیب الله رحیمی ۵۰۳ رأی، ابراهیم سپیانی ۳۷۸ رأی و سینا رحیمی ۳۱۸ رأی اخذ کردند.

در شهر برف انبار نیز ۱۴ کاندیدا به رقابت پرداختند که در نهایت ابوتراب شریعتی نیا با ۱۳۲۶ رأی، مریم رادفر با ۱۱۹۴ رأی، وحید پارسافرد با ۸۴۵ رأی، اژدر دهقانی با ۸۰۳ رأی و روح الله بهرامی با ۷۶۰ رأی به عنوان منتخبین ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی این شهر معرفی شدند.

انتهای پیام/

Go to TOP