چاپ خبــر

عملیات نجات کوهنورد آسیب دیده در ارتفاعات شاهان کوه

امدادگران جمعیت هلال احمر فریدونشهر به یک کوهنورد لرستانی حادثه دیده در ارتفاعات شاهان کوه امدادرسانی کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، تیم‌های امداد و نجات کوهستان و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر شهرستان فریدونشهر روز گذشته به یک کوهنورد آسیب دیده در ارتفاعات شاهان کوه این شهرستان امدادرسانی کردند.

این کوهنورد با گروهی چهار نفره از استان لرستان بدون اطلاع دقیق از مسیر قله شاهان کوه اقدام به صعود به سمت چکاد این قله کرده بود که سبب شده بود مسیر صعود را اشتباهی طی کرده و در نزدیکی قله، با رعایت نکردن جوانب احتیاطی برای بالا کشیدن خود سنگی را دستگیره قرار داده بود که از ثبات برخوردار نبوده و با وارد کردن فشار وزن کوهنورد بر روی سنگ، لغزیده و بر روی دست کوهنورد افتاده بود.

در اثر این اتفاق دست این کوهنورد آسیب دیده و دچار شکستگی شده بود و چون این تیم برخلاف قوانین رسمی کوهنوردی فاقد امدادگر بود و حتی درباره کمک‌های اولیه کوهستان نیز آگاهی نداشتند، این آسیب دیدگی و درد ناشی از شکستگی انگشتان کوهنورد او را دچار ضعف شدید و افت فشار کرده بود تا جایی که برای ادامه مسیر و پایین آمدن درخواست کمک کرده بودند.

 

در پی این درخواست بلافاصله امدادگران کوهنورد فریدونشهری به محل حادثه اعزام شدند که بعد از دو ساعت طی مسیر، خود را به کوهنورد آسیب دیده رسانده و وی  را با برانکارد به پایین کوه و از آن جا با آمبولانس به بیمارستان انتقال دادند.

قله شاهان کوه مرتفع ترین قله استان اصفهان است که هر هفته پذیرای چندین گروه کوهنوردی از استان‌های مختلف کشور است.

انتهای پیام/

Go to TOP