چاپ خبــر

انتخاب رئیس و اعضای شورای بخش‌های شهرستان فریدونشهر

با برگزاری انتخابات‌های جداگانه برای هر بخش شهرستان فریدونشهر، نوروزعلی قورچی به عنوان رئیس شورای بخش مرکزی و اصغر صادقی به عنوان رئیس شورای بخش موگویی این شهرستان انتخاب شدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، جلسات انتخابات برای تعیین رئیس و اعضای شوراهای بخش‌های شهرستان فریدونشهر برگزار شد. بدین ترتیب در بخش مرکزی نوروز علی قورچی، رئیس شورای اسلامی روستای سیبک، به عنوان رئیس شورای بخش مرکزی و اصغر صادقی، رئیس شورای اسلامی روستای مصیر، به عنوان رئیس شورای بخش موگویی انتخاب شدند.

نوروزعلی قورچی بازنشسته سپاه است که چندین سال سابقه فرماندهی بسیج اصناف شهرستان فریدونشهر و تعامل با ادارات مختلف را در سوابق خود دارد و اصغر صادقی نیز فرهنگی بازنشسته است.

شوراها بازوان مردم هستند که مستقیماً توسط مردم انتخاب می‌شوند و سپس سطح به سطح از روستا گرفته تا بخش و سپس شهرستان و بعد از آن استان و کشور با برگزاری انتخابات، رئیس و اعضای آن را تعیین می‌کنند که هر یک از این شوراها در هر سطح دارای اختیاراتی است.

پس از برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهرها، روستاها و تیره‌های عشایری شهرستان برای انتخاب هیئت رئیسه و سپس انتخاب رئیس و اعضای شورای دو بخش این شهرستان، اکنون باید انتخابات رئیس و اعضای شورای شهرستان برگزار و نماینده شهرستان برای حضور در شورای عالی استان تعیین شود.

مطابق قانون شورای عالی استان‌ها که متشکل از نمایندگان شورای عالی هر استان است می‌تواند لوایحی را جهت تصویب در مجلس به دولت و یا حتی مستقیماً به مجلس پیشنهاد دهد.

انتهای پیام/

Go to TOP