چاپ خبــر

تعلل استاندار در انتصاب مسئولان توجیه پذیر نیست/ مسببین وضع موجود نباید برسرکار بمانند

امام جمعه فریدونشهر با انتقاد از تعلل استاندار اصفهان در انتصاب مسئولان جدید به ویژه فرمانداران، این تأخیر را قابل توجیه ندانست و تأکید کرد: مسببان وضع موجود نباید همچنان بر سر کار بمانند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام اسماعیل شامحمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته فریدونشهر ضمن تقدیر از مردم شهرستان به خاطر استقبال گرم از کاروان شهدای گمنام، فرا رسیدن سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همچنین سالگرد رحلت علامه آیت الله محمدتقی مصباح یزدی را تسلیت گفت.

امام جمعه فریدونشهر با بیان این که آیت الله مصباح یزدی سردار جبهه دین بود و اگر می‌خواست پاسدار شود همچون سردار سلیمانی می‌شد، اظهار کرد: ایشان زحمت بسیاری برای دین کشیدند و در این راه به ویژه در دولت اصلاحات بارها ترور شخصیتی شدند تا جایی که رهبر معظم انقلاب در دفاع از ایشان فرمودند: «بنده نزدیک به چهل سال است که جناب آقای مصباح را می‌شناسم و به ایشان به عنوان یک فقیه، فیلسوف، متفکر و صاحب نظر در مسائل اساسی اسلام ارادت دارم. اگر خدای متعال به نسل کنونی ما، این توفیق را نداد که از شخصیت‌هایی مانند علامه طباطبایی و شهید مطهری استفاده کند، اما به لطف خدا این شخصیت عزیز و عظیم القدر خلاء آن عزیزان را در زمان ما پر می‌کند.»

*عظمت سردار سلیمانی را می‌توان در نحوه شهادت وی مشاهده کرد

خطیب جمعه فریدونشهر در باب عظمت شهادت سردار سلیمانی، سخنان امیرالمؤمنین -علیه السّلام- بعد از شنیدن خبر شهادت مالک اشتر را در شأن این سردار پرافتخار دانست که در حکمت ۴۴۳ نهج البلاغه آمده است: «و آن حضرت هنگامی که خبر مرگ مالک اشتر -رحمة الله- به او رسید، فرمود: مالک، مالک چه بود! به خدا سوگند، اگر کوه بود کوهی بلند و بی‌همتا بود و اگر صخره بود صخره‌ای سخت بود که هیچ ستوری بر آن برنمی‌آمد و هیچ مرغی به اوج آن نمی‌رسید… فراق ابدی او، پاره ای از وجودم را قطع کرد.»

حجت الاسلام شامحمدی همچنین تعبیر رهبر معظم انقلاب درباره شهید سلیمانی را یادآور شد که فرمودند: «سردار شهید عزیز ما را با چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه‌ی درس‌آموز، با این چشم نگاه کنیم آن وقت اهمّیّت این قضیّه روشن خواهد شد.»

وی با بیان این که نگاهی به قاتل و نحوه شهادت سردار سلیمانی، نشان دهنده عظمت این انسان والامقام است، گفت: سردار سلیمانی شخصیتی بود که فرعون زمان رأساً برای از میان برداشتنش اقدام کرد و به صورت ناجوانمردانه وی را به شهادت رساند.

امام جمعه فریدونشهر تحقیر شدن آمریکا را یکی از آثار شهادت حاج قاسم عنوان کرد و افزود: بعد از شهادت سردار سلیمانی مجلس عراق مصوبه‌ای را گذراند که مطابق آن امروز آخرین مهلت استقرار نیروهای نظامی آمریکا در عراق است و از فردا نظامیان آمریکایی باید از خاک عراق خارج شوند و از این کشور اخراج خواهند شد.

*توپ انتصابات در زمین استاندار است

خطیب جمعه فریدونشهر با اشاره به تذکری که در خطبه‌ی هفته گذشته راجع به دخالت غیرقانونی برخی نمایندگان مجلس در انتصاب فرمانداران و مسئولان اجرایی داده شد، عنوان کرد: بعد از این خطبه مشخص شد در خیلی از نقاط کشور این مشکل وجود دارد و مردم باید به این مسأله ورود پیدا کنند و در صورت مشاهده چنین رفتاری از نمایندگان، از ایشان شکایت کنند.

حجت الاسلام شامحمدی با انتقاد دوباره از تعلل در انتصاب مسئولان در دولت جدید، از اعتراض شخص رئیس جمهور به این مسأله که در سخنرانی دو روز پیش وی اظهار شد، سخن گفت و تصریح کرد: سرگردانی و بلاتکلیف بودن مسئولان باقی مانده از دولت قبل موجب بی‌انگیزه شدن ایشان و پیش نرفتن کارها شده است.

امام جمعه فریدونشهر گفت: آقای محمدصالحی، نماینده مردم منطقه در مجلس، بعد از خطبه‌های هفته گذشته به من پیام دادند و اظهار کردند هیچ دخالتی در امر انتصابات نداشته‌اند و عنوان کردند اگر هم دخالتی داشتم، استاندار اعتنایی به آن نکند.

وی این پیام نماینده فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی را حجتی برای استاندار دانست که حداقل انتصاب مسئولان این شهرستان‌ها را به تعویق نیاندازد و خاطرنشان کرد: چهار ماه از تحویل گرفتن دولت می‌گذرد و لازم است هر چه سریعتر فکری به حال مسئولان شود، بسیاری از شهرستان‌ها دارای مسئول جوانِ انقلابیِ پرانگیزه‌یِ پرنشاطِ دلسوزِ کاردان نیست که یکی از این شهرستان‌ها فریدونشهر است.

*مسببین وضع موجود نباید مسئولیت بگیرند

خطیب جمعه فریدونشهر بیان کرد: اگر قرار است فرماندار فریدونشهر بماند او را ابقا کنید که البته بعید می‌دانم چنین اتفاقی بیافتد زیرا با سخنان رئیس جمهور مطاق نیست که فرمودند مسببین وضع موجود نباید در جایی مسئولیت بگیرند.

حجت الاسلام شامحمدی تأکید کرد: کسانی که گرانی، تورم، افسارگسیختگی، لااابالی‌گری فرهنگی و غیره را به وجود آورده‌اند نباید مسئولیت بگیرند و باید از مسئولیت‌ها کنار گذاشته شوند همان طور که خود این‌ها با آمدنشان آبدارچی‌های دولت قبلشان را هم قلع و قمع کردند چه برسد به مسئولان را.

امام جمعه فریدونشهر با اشاره به این که شخص رئیس جمهور اهل تعارف نیست و در صورتی که مسئولی را شایسته مسئولیتی نبیند وی را کنار خواهد گذاشت ولو این که خودش او را چند ماه قبل منصوب کرده باشد، خواستار کنار گذاشتن مسئولانی شد که کارآمد نبوده و دغدغه مسئولیت ندارند و تنها می‌خواهند با گرفتن حقوقی و مسئولیتی، زندگی خود را بگذرانند.

وی خطاب به مسئولان شهرستان فریدونشهر اظهار کرد: من اگر روزی ببینم دیگر حوصله و انگیزه کار در این شهرستان را ندارم از این جا خواهم رفت، شما هم اگر توان، حوصله و انگیزه کار در اینجا را ندارید مسئولیت را رها کنید.

خطیب جمعه فریدونشهر بار دیگر با انتقاد از استاندار بیان کرد: با پرس و جویی که کردیم متوجه شدیم از طرف استانداری از هیچ یک از نیروهای انقلابی شهرستان برای شناسایی شخصی انقلابی و کارآمد برای پست فرمانداری سؤال نشده است، پس استاندار بر چه اساسی می‌خواهد مسئولی کارامد و انقلابی را برای این شهرستان انتصاب کند!؟

حجت الاسلام شامحمدی با اشاره به این که مطابق قوانین تنها 10 درصد از فرمانداران می‌توانند از دستگاه‌های خارج از وزارت کشور انتخاب شوند، گفت: با توجه به این که اکثریت بدنه وزارت کشور در دولت‌های لیبرالی به این وزارتخانه پیوسته‌اند، استاندار در انتخاب نیروهای انقلابی برای مسئولیت‌های وزارت کشوری این شهرستان هر چه سریعتر اقدام کند تا این فرصت از دست نرود.

انتهای پیام/

Go to TOP