چاپ خبــر

تیوپ سواری در اطراف پیست اسکی فریدونشهر یک نفر دیگر را به کام مرگ کشاند

علیرغم اخطارهای مکرر مسئولان، ادامه تیوپ سواری توسط گردشگران در پیست اسکی فریدونشهر، به مرگ یک انسان دیگر منجر شد. مقام قضایی هر گونه اجاره تیوپ در این پیست را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، تودر پی بارش‌های اخیر و پوشیده شدن طبیعت شهرستان فریدونشهر از برف، حضور گردشگران در این شهرستان از سر گرفته شد.

امروز هزاران نفر برای لذت بردن از طبیعت برفی فریدونشهر وارد این شهرستان شده و به ویژه در محدوده پیست اسکی فریدونشهر مشغول تفریح شدند.

اما امروز بی‌احتیاطی کام بسیاری از گردشگران و مسافران را تلخ کرد. امسال حجم برف باریده در این شهرستان بسیار کمتر از سال‌های قبل بوده و تیوپ سواری که همواره مورد نهی مسئولان ورزشی شهرستان بوده است، بسیار خطرناکتر از هر سال است چرا که موانع طبیعی همچون صخره‌ها و سنگ‌ها هنوز در برف پوشیده نشده است.

یک خانم جوان ۳۲ ساله امروز در اثر تیوپ سواری دچار آسیب مغزی شده و جان باخت و بیش از ۵ نفر دچار مصدومیت جدی شدند.

همه این اتفاقات اورژانسی تروما در حالی در این شهرستان رخ می‌دهد که مسئولان استان نتوانسته‌‌اند بعد از حدود ۲۰ سال از قرار گرفتن این شهرستان به عنوان یکی از مهمترین قطب‌های گردشگری استان اصفهان، پزشک جراح ثابت برای بیمارستان فریدونشهر و امکاناتی نظیر سی‌تی‌اسکن را در این بیمارستان مستقر کنند.

رئیس دادگستری شهرستان فریدونشهر در پی این اتفاقات امروز در گفتگو با پونه زار ضمن اعلام ممنوعیت تیوپ سواری به دلیل نداشتن هیچ گونه پروتکلی برای ایمنی، اظهار کرد: هر گونه اجاره و فروش تیوپ در این شهرستان ممنوع بوده و با خاطیان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

نورالله بهمنی افزود: مغازه‌های اجاره دهنده تیوپ، به مدت یک ماه پلمپ خواهند شد و خودروهایی که اقدام به اجاره و فروش تیوپ کنند تا یک ماه توقیف می‌شوند.

شرکت توسعه و عمران شهرستان فریدونشهر، پیمانکار گردانده پیست اسکی این شهرستان، نیز اعلام کرده کما فی السابق تیوپ سواری در این پیست ممنوع بوده و گردشگران تنها می‌توانند از محوطه پیست برای پرداختن به ورزش اسکی زیرنظر مربیان استفاده کنند.

Go to TOP