چاپ خبــر

چین؛ یک سال بدون فوتی کرونا

براساس آمارها و داده‌های جهانی، چین طی یک سال گذشته هیچ مورد فوتی ناشی از کرونا ثبت نکرده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار,خبرگزاری یونایتدپرس براساس آمارهای جهانی گزارش داد، چین، کشوری که منشا اولیه کرونا در سال 2019 بود طی یک سال گذشته هیچ موردی از مرگ و میر کرونا را ثبت نکرده است و در حال حاضر نیز میزبان مسابقات المپیک زمستانی است.

براساس این گزارش، بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در چین در همان ماههای اولیه شیوع این ویروس بود. آخرین مورد مرگ کرونایی در چین در 28 ژانویه 2021 ثبت شده است و از آن روز تا کنون هیچ موردی از فوتی ناشی از این ویروس در سرزمین اصلی چین گزارش نشده است. مجموع کل فوتیها در چین 4636 نفر است و بعد از فلسطین با 4883 مورد در جایگاه هشتاد و ششم قرار دارد.

از زمان شیوع سویه اُمیکرون در کشورهای جهان، روز شنبه 8362 مورد فوتی و روز چهارشنبه نیز 12450 مورد فوتی در جهان ثبت شده است که بیشترین میزان از ماه مه سال گذشته است.

درحالیکه بیشترین تعداد مبتلایان در دوره اوج سویه دلتا حدود 904 هزار مورد بود، شمار مبتلایان در دوره شیوع اُمیکرون در 20 ژانویه گذشته 3 میلیون 700 هزار مورد بود و روز شنبه گذشته بیش از 2 میلیون دویست هزار مورد مبتلا در سطح جهان ثبت شده است که بیشترین آن مربوط به ایالات متحده است.

سیاست «تحمل صفر» در برابر کرونا، قرنطینه شهرها، آزمایشهای گسترده و واکسیناسیون از عوامل اصلی موفقیت چین در مبارزه با کرونا است.

روز یک شنبه در کل چین تنها 43 مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است.

کارشناسان سیاست «تحمل صفر» دولت پکن در برابر کرونا، قرنطینه شهرهای بزرگ، آزمایشهای گسترده و واکسیناسیون را از عوامل اصلی موفقیت چین در مبارزه با کرونا می‌دانند.

Go to TOP