چاپ خبــر

بازی تکراری طرف‌های غربی باعث طولانی شدن مذاکرات وین شده است

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد برخی شتاب زدگی ها، بازی تکراری با متن و عدم نمایش اراده جدی برای حصول به توافقی خوب و قابل اتکاء در وین از سوی طرف غربی باعث تطویل غیرضروری مذاکرات شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار به نقل از تسنیم، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده ارشد مذاکرات وین و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص ِآخرین وضعیت گفتگوها در وین بحث و تبادل نظر کردند.

بورل  ضمن تقدیر از تلاش  هیات جمهوری اسلامی ایران و سایر هیات ها در مذاکرات وین، با اشاره به تلاش های زیاد همه طرف ها در جریان این مذاکرات، خاطر نشان کرد که مذاکرات وین به مرحله حساسی رسیده است و لازم است همه طرف ها با انعطاف و در نظرداشت مقدورات و محدودیت های یکدیگر به پیشرفت مذاکرات کمک کنند.

امیرعبداللهیان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تشکر از تلاش های جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده برجام و انریکه مورا مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده مذاکرات وین اظهار داشت: برخی شتاب زدگی ها، بازی تکراری با متن و عدم نمایش اراده جدی برای حصول به توافقی خوب و قابل اتکاء در وین از سوی طرف غربی باعث تطویل غیرضروری مذاکرات شده است.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تلاش های جدی دکتر باقری مذاکره کننده ارشد کشورمان و ارائه ابتکارات واقع بینانه هیات مذاکره کننده ایران، تاکید کرد که ضروریست در هرگونه پیشنهادی، حقوق و مطالبات مشروع جمهوری اسلامی ایران لحاظ گردد.

امیرعبداللهیان  و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده ارشد مذاکرات وین توافق کردند تا رایزنی و مشورت های نزدیک‌ بین طرفین برای پیشبرد روند مذاکرات ادامه یابد. طرفین روند مذاکرات را در مجموع مثبت ارزیابی کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان  تاکید کرد که ما به هیچ وجه از خطوط قرمز خود که مبتنی بر منطق و واقع بینی است عقب نشینی نخواهیم کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ساعتی پس از گفتگو تلفنی با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در پیامی توئیتری با اشاره به این تماس تلفنی اظهار داشت: «به عنوان هماهنگ‌کننده برجام، من قویاً بر این باورم که توافق در دسترس است. لحظه تلاش نهایی و دستیابی به توافق فرا رسیده است.»
Go to TOP