چاپ خبــر

«فرهنگ تعاون و همکاری بین مردم» موضوع جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان فریدونشهر

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان فریدونشهر با موضوع تقویت فرهنگ تعاون و همکاری بین مردم روز گذشته تشکیل شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، در این جلسه اعضا ضمن برشمردن اهمیت این فرهنگ در سطح جامعه و در بین مسئولان، فردیت گرایی و غفلت عامدانه یا جاهلانه از دیگر افراد جامعه را به عنوان یک آسیب مطرح کردند که نه تنها در حوزه اجتماعی بلکه در حوزه اقتصادی، مذهبی و غیره نیز سبب وارد آمدن خسارت به جامعه و تک تک اعضای آن می‌شود.

اعضای جلسه پیرامون همین موضوع مصداق‌هایی از اختلافات مردمی را برشمردند که به دلیل نداشتن روحیه تعاون در فعالیت‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و غیره مشترک المنافع بین گروه‌ها و اقشار مختلف مردم این شهرستان به وجود آمده است.

در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان، بیکاری و درآمد پایین به عنوان یکی از مهمترین مشکلات فریدونشهر مطرح شده و یکی از راهکارهای حل آن بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاری در بدنه جامعه است که در صورت تجمیع در قالب شرکت‌های تعاونی به شرط وجود روحیه تعاون و همکاری در بین مردم، می‌تواند درصدد حل این مشکل بزرگ بربیاید.

تقویت فرهنگ تعاون و لزوم توجه به آموزش در دوران مدرسه از جمله راهکارهای عمومی مطرح شده در این رابطه بود که مقرر شد اعضاء در جلسات بعدی بیشتر پیرامون این عنوان بحث و گفتگو داشته و به راهکارهای عملی دست پیدا کنند.

انتهای پیام/

Go to TOP